Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

Machy12

Příjemná jednohubka která splnila přesně to co jsem od ní čekal. Skvělý začátek, po půlhodině však film trochu strácí nápad. John Malkovich předvádí neuvěřitelný herecký koncert. 70% ()

Francoise83

Po skončení filmu a začátku titulků, jsem byl naprosto unešen!!!! Fascinující film, úžasný děj, bravůrní akčňák, humor a to nemluvím o excelentníhereckém obsazení!!!! Chvílema jsem dokence zíral s otevřenou pusou např: "Výstup Bruce z nabouraného otáčejícího policejního auta!!!" Klobouk dolů před každým který se na tomto filmu podílel!!! ()

Vindemiatrix

Snad bylo záměrem natočit něco mezi akční bombou a parodií, ale vznikl hybrid, který si z obojího vzal to horší: z akčního filmu otřepaný, předvídatelný děj a z parodie samoúčelně hypertrofovanou akci. Nechybí pár velmi vtipných momentů a dobrých režijních nápadů, ale z takhle nadsazeného filmu se dalo (když už) vytěžit mnohem víc. ()

Negrus

Film jsem objevil zcela náhodou, a nic jsem od něj nečekal. A možná právě proto se mi tak hrozně líbil - ačkoliv rozhodně nejde o přehlídku nejlepšího hereckého umění. A ikdyž je místy trochu překombinovaný, celková atmosféra je skvěle nostalgická a občas jsem u televize řval smíchy z hlášek, které se ve filmu sem tam objeví.. Rozhodně doporučuju jako oddechovku na sobotní odpoledne. ()

Gazzellka

nekonecne som odolavala nutkaniu ist si mrknut spominany klub dochodcov do kina, avsak kym som prestala odolavat, tak dochodcovia naozaj odisli nadobro do penzie a nestihla som. SKODA, pretoze nasledne som mala moznost zhliadnut ich v notebookovej podobe a boli naozaj po peachi :D ani sa mi na to vynimocne neziada poznamenat nic sarkasticke. ()

Tares

Oldschool jak má být. Některé scény jsou skvělé, jiné méně. Willis se pro tento typ filmů narodil a Malkovich když si dělá srandu sám ze sebe je úžasný. Co tento film lehce kazí je plochý scénář. Osobně mě překvapila Helen Mirren. Její scény byly nejlepší z celého filmu. ()

papinak

Neuvěřitelná nuda. Wilis ani Freeman to rozhodně nezachraňují. Akce naprosto otřesná a nezáživná, dialogy netřeba komentovat vůbec. K tomu přidejte stupidní zápletku a máte tu opruz měsíce. Pokud to byl pokus o navození, že se díváte na jednu z 90-tkových akčních pecek, tak se hodně nepovedl. Dvě hvězdy pouze z úcty Willisovi a Freemanovi. ()

Calvus77

Pohodička, která neurazí! Jen se můžu domýšlet jak úžasný by to byl film, kdyby ho dostali do ruky mí bratři v triku = Coenové... Ale zpět do reality: zkrátil bych stopáž, dodal neduhy stáří, přidal ještě trochu nadsázky a hnidopišsky dodal zajímavější hudbu. Ale přes to jsem spokojen a příjemně pobaven! ()

Henkyi

Willis, Freeman, Malkovich -velká to jména filmu. Avšak velké očekávání brzy vystřídalo velké zklamání. Film je slabý ve všech ohledech a ani slavná jména na tom nic nezměnili. Nejsem příznivcem tohoto žánru, přesto dovedu ocenit kvalitní ztvárnění akčních komedií mají-li akci a vtip. Red jedno postrádá a o druhé se marně snaží, je to slabé, místy až trapné a především velice dlouhé. A i pokud bychom to zkrátili na polovinu, pořád by to bylo moc dlouhé. Dvě hvězdičky, víc nic. ()

kellys2

Skvělá oddychovka, role přesně pro Willise. Nenápadný drsňák ze CIA. Skvělá obsada herců. Pro fanoušky akčních filmů je to po dlouhé době americký film u kterého se nenudí. ()

pan Spock

Popravdě jsem čekal trochu víc. Na všech hlavních představitelích je znát, že si svoje role užívají, ovšem celek je i přes dostatek akce i humoru poněkud nemastný neslaný. Ovšem Karl Urban byl skvělý,to musím uznat. ()

+sfinx+

Koukám na to pořád dokola a stále mě to baví. Je to totiž jedna z těch akčních blbostí, kterou netřeba brát vážně a tak se každých deset minut nemusíte rozčilovat, co tam zase narvali za hovadiny a proklínat svou znalost fyziky nebo i jakoukoli logickou úvahu, které filmaři nejsou schopni - naopak v tomto případě se budete vcelku dobře bavit. Hlášky jsou naprosto dokonalé a tak " - Jdu si pro prasátko!!" nebo" - Jaký je trest, za to co teď děláme? -Smrt ! -Paráda !!" jdou do kontrastu z přiblblými hláškami typu "Zabili Kennyho!" a hysterickým vřískáním každé pitomé nány. Na závěr rada: Vždy pouštějte v autobusu starší lidi sednout !! Nikdy nevíte, s kým máte tu čest. ()

cachanell

Tak tohle byla komedie podle mého gusta. Velmi nadsazená, velmi příjemná a se skvělými herci. Morgan Freeman ani John Malkovich opět nezklamali. A Bruce Willis s jeho akčními drsňáky samozřejmě taky. A velmi šarmantní Helen Mirren se samopalem. Stojí za pohled a pobavení. ()

RonnieR

Šialený John Malkovich mi pripomenul nášho pošahaného suseda. Inak super príjemná oddychová vecička so skvelým old obsadením, nemám čo vytknúť! 80%. ()

Dufaq

Nečekal jsem nic a tak jsem nebyl zklamaný. Film sice neoplývá originalitou ani ničím výjímečným, ale dokáže pobavit. Fanoušci špionážních akčňáků budou jistě nadšení. Nejsilnějším aspektem filmu je bezpochyb nadsázka a John Malkovich, který si roli určitě náležitě užil. Za mne tedy 3,5, což jsou zaokrouhleně 4*. ()

dopestMF

"Otevři prase" .... konečne akčná komédia podľa mojho gusta,ako vždy skvelý B.Willis ktoréme viac než dobre sekundujú dalšie herecké esá na čele s neskutočne rozosmievajúcim Malkovochom !!! Nevadí ani snáď trošku dlhšia metráž filmu,kedy podľa mňa vlastne ani neexistuje hluché miesto pre mňa osobne silných 90 % ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)