Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

kaylin

Bruce Willis podává svůj standard, ale když dojde na city, je přece jen docela dobrý. A nešikovný. Ve dvojce je to ještě patrnější. Nejvíce asi vyniká John Malkovich, který hraje skvělého magora, paranoidního Marvina, který vidí agenty všude. No, koneckonců, to, že je člověk paranoidní, ještě neznamená, že ho nesledují. A když vezme do ruky prase, je to skutečně paráda. Komunikace mezi týmem je neskutečně nabitá vtipem, nápaditá, zajímavá. Vtip je to hlavní, co film posouvá dál, i když se vsadilo i na klasické schéma akčních špionážních filmů - velmi často se mění lokace, do všeho je nějak zapletena vláda a za nitky tahá někdo, o kom nic nevíme. Scénář je i dostatečně zamotaný, aby film skutečně bylo možné označit za špionážní snímek. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/250-red-2010-70.html ()

ABLABLABLA

Tak tenhle filmík se mi líbil už od začátku.. jak vstanul a jak probíhal začátek jeho všedního dne.. Btw. to mezi vstanutím a dobou, kdy začal pít kávu uběhla hodina? :) "Did you vacume? - A little. It was messy." Mě Bruce s Helen a Morganem a Johnem a taky Karlem bavili celou dobu. Nejlepší fór byl ovšem když Bruce vystupoval z auta jako by nic zatímco auto bylo v rychlé rotaci a přitom mířil na Karla zbraní a pak minulo auto jeho nohu jen o kousek... jakoby nic.. the best scene in this movie. "Moldova sucks." Mám takové tušení, že se tento víkend podívám na dvojku. ()

suicide

Rozhodně film, který trumfnul veškerá moje očekávání a překonal další dvě pecky tohohle roku - Machete a Expendables. Dokonce si myslím, že to, o co se snažil Stallone, se mnohem lépe podařilo splnit Schwentkeovi. Staří agenti, o které už nikdo nestojí a jsou ve výslužbě? Co s nimi? Zabít je! Ale jak zaznělo ve filmu, jsou RED (Retired and extreme dangerous). Možná je to stářím, možná uplně něčím jiným, ale všechny postavy v podání Willis, Miren, Urban, Malkowich a Freeman hýří vtipem, a tak se divákovi dostane skvělé akční a vtipné podívané. No a Mary-Louise Parker taky není k zahození ("Doufala jsem, že mě nikdo neunese nebo nezdroguje, a doufala jsem, že budeš mít vlasy…“). ()

Mikita

Bruce Willis alias zamilovaný agent v důchodu? Naprosto skvělé. Připomíná to letošní "trhák" s Tomem Cruisem. Tady je mezi ústřední dvojicí ovšem mnohem více chemie a celý film je tak nějak příjemnější, úžasnější a vtipnější. ()

movieband

Schwentke nám ve svém filmu představuje drsné agenty, kteří si na stará kolena užijí trochu té přepálené akce (Willisovo drsné vystoupení z auta se zapisuje do pamětihodných akčních scén (podobně jako sestřelení vrtulníku pol. autem v Die Hard 4). Po jeho boku vystoupí paranoidní Malkovich, elegantní Mirren, tichý, ale vražedný Freeman a chudák zmatená Mary - Louise Parker. Málem bych zapomněl na Urbana, který má obličej drsný jak šmirgl papír. Drsnými scénami, podařenými hlody a vcelku nápaditou akcí nabitý film, který dokazuje, že i když jsou to lidi v důchodu, tak mají pořád co říct a pořád mají koule na dobrou, ztřeštěnou a nadupanou akci. P.S. Přestřelka ve Willisově domě na začátku mě dostala i spolu s bitkou mezi Urbanem a Willisem. Ke konci už je to bohužel takové monotónní a ztrácí to energii, i když akce střídá akci. 72% ()

Rakosnicek77

V prvé řadě jsem film bral jako vcelku slušně obsazenou komedii. Dějová linie už stokrát kopírovaná, když ji ale člověk bral trošku s nadhledem, tak to bylo zábavné a koukatelné, což o druhém díle už říct rozhodně nemůžu! ()

MATADOR

To, co to mohlo být a z trailerů tak vypadalo, ve skutečnosti tak není a na hony se to tomu ani nepřibližuje. V plánu jsem měl zkouknout popkornovku, která svými propracovanými charaktery, akční náloží a inteligentním humorem přiková mě jako divák k sedačce. Ale dostal jsem jenom slabší odvar nabízeného zboží a nikdo není tak super, jak vypadal v traileru, nebo na oficiálních snímcích. Tohle není špatné, ale mělo to nabídnout sakra víc, než jen nabídlo, ani ten John Malkovich nebyl tak šílený, jak je na propagačních materiálech propagován. Ostatní jsou průměrní a normální, chtělo by to vyrvat zbytečnou vatu, namixovat humor s akcí s větším kalibrem a potom je to ten R. E. D., který jsem očekával! ()

stration

Red je klasická jednohubka, jak vyšitá ze začátku devadesátých let. Nejvíce mi připomínala asi Pravdivé lži. Všichni herci jsou sympatičtí - Freeman moc prostoru nemá, Malkovich hraje stejnýho magora jak v několika filmech před tím a Willisův výkon je postaven na pár neodolatelných šklebech. Trochu víc se mluví, což je škoda, protože akce je svižně natočená a všichni kladní hrdinové jsou téměř dokonale neprůstřelní. Ale radost z natáčení je vidět z každého záběru. Chybí mi zde něco, kvůli čemu bych si film nějak dlouho zapamatoval. Mohla to být akční, trochu komediální, pecka roku, tak je to jenom jednohubka, kterou sice s radostí smlsnete, ale za dva dny budete mít hlad. ()

Thomassi

Abych se přiznal, tak takovou přehlídku maškarád jsem nečekal. Ano, byl jsem na to zvědavej, čekal jsem akční jízdu plnou hlášek a skvělého humoru. To se mi sice doslova nevyplnilo, protože hlášek moc nebylo a srandy konec konců taky ne, ale na druhou stranu my to přišlo navýsost stylový. Partička důchodců v penzi dokáže rozprášit a naučit, zač je toho loket mnohem početnější skupinu agentů? Proč ne. Prostě si ti penzisté pro změnu tentokrát nevyšli do Kauflandu, ale místo tašek sebrali automaty. No a když už si tu tašku vzali, tak do ní nacpali ještě další automaty a k tomu růžový plyšový prase. Já se bavil nehorázně, akce nebylo málo a výkony Bruce Willise a spol. byly skvělé v kontrastu s celým dějem. Hlavně John Malkovich byl se svojí postavou naprostýho magora, kterej mě rozesmál vždy, když se objevil na scéně, naprosto špičkovej. Toto se skutečně povedlo a za to tvůrcům děkuji. ()

PogoJoe

Solidní komedie s kvalitním hereckým obsazením, ve které jsem se párkrát mírně pousmál a užíval si pohodovou atmosféru i chvílemi příliš lopotnou snahu tvůrců zaumout originalitou. Naštěstí parta hereckých veteránů a dvou dam navozují dojem, že si vše báječně užívají a hlavně díky nim je výsledný dojem pozitivní. I přes neodeznívající pocit, že tomu něco malinko chybí... ()

Helo

Příjemná "staronová" akčňárna s kupou starých známých herců a několikerem mladších. Kupa přehledných akčních scén, vtipných hlášek a hlavně John Malkovich zřejmě v nejlepší roli, v jaké jsem ho viděl. To jeho růžové prasátko byl vážně skvělý nápad. "Já ti dám-dědek" ()

Aiax

Bond oděný v těžkotonážním hollywoodském "šarmu". U Willise bych to chápal, ale Malkovich, Freeman a Mirren? Proč, u všech všudy? ()

FilmFan24

Tak to mě fakt potěšilo. Extrémně zábavné a vůbec ne nebezpečné! Jsou ve výslužbě, ale mají takový šmnrc, že by jim leckterý mladší ročník mohl závidět! Pánové Willis, Freeman, Malkovich a dámy Parker a Mirren jako tým proti zlověstnému agentovi Urbanovi, který nakonec není tím, čím se zdál! A Helen Mirren ve večerních šatech a v bagančatech kosící kulometem jednoho grázla za druhým...no neberte to!!! Opravdu zábava!!! ()

Derek

Slusny napad (komix som necital) a celkom dobry start filmu, akcne sceny natocene svizne i ked trocha kratke, willis hraje willisa (jeho typicky uskrn) ale mne sa hlavne pacil malkovich utrhnuty z retazov, co mi vsak vadi je absencia riadneho zaporaka ktoreho by mohol divak nenavidiet a zaverecne "sokujuce odhalenie" ktore nie je ani sokujuce a ani odhalenie vysumi tak trocha do stratena... ()

m@rz

Nepřekonatelný Malkovich, super nástup z auta do střílení (Willis) a to růžové prase - nemám slov. Vypadá to, jak kdyby si Willis natočil vlastní Expendables. Jenom vtipnější. ()

salalala

Strašně příjemná oddechovka, která si na nic nehraje a nebere se vůbec vážně. Vynikající Willis (v důchodu!!!), kterému tohle prostě sedí a on už to umí naprosto dokonale zahrát. Famózní Malkovich se svým prasetem je suverénně nejlepší postava celého filmu a má úžasný nadhled. Morgan Freeman podobně skvělý, leč neměl moc prostoru, což je škoda. Naprostá bomba pro mě ale byla Helen Mirren, když si stoupla za "kulásek", pořádně jsem se smál. Schwentke je rutinér a nic navíc nedává, ale líbilo se mi, jak to pojal a občas oživil hezkým komiksovým okénkem. Sluší se říct, že brilantně našel rovnováhu mezi klasickým akčňákem a komiksovým filmem, což je jedině dobře. K dokonalosti chybí jen víc charismatičtí záporáci, lepší tempo a přímočařejší a jasnější příběh. Nemůžeme ale chtít všechno. 70% ()

dawe04

Komiksovou stylařinu ala přemrštěné nebo naopak utlumené barvy byste hledali marně. RED je poměrně poctivá oldschoolovka, kde staříci konečně jen netlachají, ale čas od času vytáhnou kulomet. 7/10. ()

dom156

Jeden z mnoha, tak by se tento film dal jednoduše a hlavně trefně pojmenovat. V žádném ohledu nedokáže být výjimečný z celé ekipy akčních filmů a že jich je opravdu mnoho. Sice nevybočuje směrem vzhůru, naštěstí ani směrem dolů. Na super casting se zrodil průměrný akční film, který nenaštve ani nezahřeje u srdíčka. Prostě průměr. ()

grogodil

Vynikajúce či už po komediálnej, alebo tej akčnej stránke. Človek by povedal, že táto herecká partička by vo svojom veku pomaly potrebovala kaskadéra aj pri scénach vstávania z postele a oni elegantne s plnou hubou luxusných hlášok rozprášia a zadupú do zabudnutia tohtoročnú namachrovanú omladinu v podobe Cruisea, Diaz, Jolie atď. Hlavne babičku Hellen Mirren (65 rokov?!) som mal doteraz pred očami ako anglickú kráľovnú, takže so sniperkou v ruke je bez debát zjavom, ktorý zastrel aj paronoidnú šialenosť Malkovicha, aj úškľabky Brucea Willisa. Tak rýchlo sem s dvojkou, kým nám dôchodcovia nepomrú :-) ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)