Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

VanTom

Svižná akční komedie s jasně patrným komiksovým původem a fantastickým obsazením, kterému vévodí suverénní Willis, šaškovský Malkovich a entuziastická Parker. Škoda, že nepříliš zajímavá zápletka a vyčerpání nápadů postupně stáhnou snímek do stereotypu, který vyvrcholí fušerskou závěrečnou přestřelkou, z níž utkví jen nadužívaní záběrů dámy Mirren se samopalem. ()

Krosmen

31/2 Na RED jsem se těšil a zklamaný jsem rozhodně nebyl. Bruce Willis jako action hero se zatím neomrzel, i když mu čas vepsal na holé hlavě další vrásku. Naprosto usazenej do křesla jsem byl z Helen Mirren, která je ve svých letech za kulometem prostě okouzlující. A samozřejmě oldmanmyMALKOVICHIANass je naprosto dokonalý. Jinak sama zápletka je poněkud plytká a Bruce místy až moc nezranitelný a nad věcí. ()

ghatos odpad!

Hrozný propadák. Nekomediální fraška pitvořící sama sebe. Wilis, Freeman i Malkovich se totálně zbláznili. Jak se tomuhle mohli propůjčit? Srovnávat Red a Expendables, to je snad zločin :) . Septik, - 40%. ()

greetchen

Pecka! Nejsem fanda klasických drsňáckých akčních stříleček, takže tenhle mix akce, humoru a "tarantinovských" hlášek a situací mi přesně sednul. Výběr herců byl podle mě taky na jedničku, obzvlášť šílený John Malkovich a elegantní lady se samopalem Helen Mirren. ()

Ravi

Prakticky to nemá chybu. Film, kde se staříci doberou pravdy podle svých pravidel, může leckoho skvěle zabavit (jako mne), avšak je jen záplatou na chvíli nudy. Perfektně zábavný film si ničím nezadá s nejlepšími kousky žánru (např. Smrtonosná zbraň, apod.), ale přesto není naprostou bombou. Pro všechny zůčastněné aktéry je Red důstojným snímkem, který jakoby byl napsán pro jejich radost a volnost. Mě se to líbilo. 85% = 4/5 ()

rumczeis

Cele to tak nejak preslapuje na miste, je to sice zajimavy napad pouziti starnoucich hercu jako duchodovych agentu, chtelo to ale vic akce. ()

Kurikmoon

Herci hrajú svoje ako skúsený vyslúžilí veteráni(dobre). Nenudil som sa, ale keby som ten film nevidel, bol by som rovnako bohatý... A možno som už vyrástol z akčných, komédialne sa tváriacich strielačiek. Možno okolo tohto filmu bol veľký rozruch a po vzhliadnutí ostal ďaleko za mojimi očakávaniami. A stále sa okolo obšmieta pocit odobrať ešte jednu hviezdičku... ()

D28

Viem,prečo RED. Krvička bola - akcia a pár ohňostrojov, červená knižnica bola - romantických scén bolo nemálo,no a je samozrejmé, že celá tá sranda s výbornými agentami vyústila do červeného štvorčeka na čsfd /logo ktorého je - ako inak - červené/. ()

R1CH1E

Parádní akční nářez, který si umí udělat srandu nejen ze sebe, ale i z jiných akčňáků a musím říct, že to funguje skvěle. ()

svobik

50%. V podstatě jsem se nesmál, "vztah" mezi ústřední dvojicí považuju za hodně debilní vtip a nebýt těch zručně natočených akčních sekvencí, asi bych se z té plytkosti a uchcanosti celého filmu zbláznil. Doufám, že se Bruce jště vzmůže a tu řiť všem nakope příště nekompromisněji a bez servítek. Hodnocení kolem sebe moc nechápu, nebo vám snad stačí, že si slavná jména ze sebe utahují v nejsterilnějším filmu podzimu? Mě moc ne... ()

blackJag

Komiksová adaptace a bez příměsi elasténu? Zdálo by se to nepravděpodobné, ale trend převádění ne-superhrdinské látky do filmové podoby je zdá se úspěšně nastolen (RED samozřejmě není první tohoto druhu). Při špičkovém obsazení, jaké je prezentováno na zdejším "předváděcím molu" nemá ani klasicky komiksově zapálený nerd čeho litovat, protože i po stránce řemeslné není RED žádné ořezávátko. Nekypí sice hype akcí, srdce staromilovo přesto plesá skoro tak mocně, jako srdce těch, co to rádi trochu divočejší, dobrým filmem ale nepohrdnou při libovolně voleném tempu. II Scénář: Jon Hoeber, Erich Hoeber (podle grafického románu Warrena Ellise a Cully Hamnera). Hudba: Christophe Beck. 80% ()

MI-380

Na akční film pomalé, na parodii málo humoru, na film plný hvězd často nuda. Už někdo spočítal v kolika filmech byla největším nepřítelem Američanů jejich CIA? Jsou jich desítky, stovky, tisíce? 50%. ()

m.a.t.o.

"Ten chlap je magor!" – "Jedenásť rokov dostával denne dávky LSD" – "V tom prípade vyzerá výborne." RED je taký druhý A-Team. Scenár má síce trhliny, ale ako celok je to veľmi zábavná akčná oddychovka, ktorú drží nad vodou slušná réžia a najmä výborný casting. Helen Mirren so sniperskou puškou a John Malkovich ako pošahaný magor sú na zožratie :) ()

klima777

Tak a co teď? Akční a uřvané až běda. Klišovité až běda. Vtipné místy (občas dost, občas hloupě, občas v jemném náznaku, jenž potěší). Herci jsou uvolnění a hodně nad věcí. Jenomže celé je to takové "řídké". Tři hvězdičky nemohu (a hlavně nechci :-P) dát, což mě ovšem mrzí velice velmi. (2,49*) ()

Guzo

Příjemná akční komedie s pomalu stárnoucími hvězdami, které ale strkají ty dnešní hvězdičky zdařile do kapsy. Při porovnání s podobnými filmy z poslední doby (tzn. knigh & day a killers) vychází absolutně jako vítěz. Sice by neuškodilo lehké zkrácení vypuštěním pár zbytečných scén, ale i tak docela příjemné překvapení. ()

Scar

Čakal som komiks a tým pádom všetko. Možno aj preto som bol príjemne prekvapený. Samozrejme, keby som čakal thriller, bol by som znechutený nereálnou akciou. Ak by som čakal komédiu, teraz by som písal komentár typu, že som sa pár krát zasmial.. a dával by som max. štyri hviezdy. Lenže ono to je tak fungujúca zmeska všetkého, že som sa bavil ako už dávno nie. Klamem, lebo som pred nedávnom videl Iron Mana,.. ale keby nie, tak by to bolo naozaj dávno. ()

drackula

Skvelá, aj keď nie dychberúca a dynamická akcia, ktorá je vyšperkovaná správnou dávkou vtipu. Ak by sa tvorcovia vyhli trošku zdĺhavému a neprehľadnému začiatku, hodnotenie by išlo ešte vyššie ale z mojej strany určite spokojnosť. 80 % ()

mandlova

Přímo geniální obsazení (Malkovich mne totálně odrovnal!! :-D prasátko :-D), svižné (nevím, asi jsem slepá, ale nějakou utahanost jsem nepostřehla), herci si to fakt! užívají, hlavní námět penzionovaného agenta je podle mne originální a Willis je opět za "klasického" tvrďáka (tentokrát s hodně romantickou duší) a Karl Urban je mu vyrovnaným protivníkem. Brzy to chci vidět znova a doufám, že mne to bude bavit stejně, jako poprvé! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)