Chatovanie môže byť životu nebezpečné. Dej filmu sa sa zaoberá fenoménom dnešnej doby, ktorým je neosobné a často anonymné stretávanie sa ludí na online rozhovoroch, ktoré môžu mať negatívny vplyv na psychiku zúčastnených. Anglická dráma s prvkami trileru nám rozpovie príbeh Williama, ktorý je outsiderom vo vlastnej rodine. Psychické problémy chce riešiť vytvorením Chatroomu s nič nehovoriacim názvom Chelsea Teens! Zúčastnení však nevedia, že mu ide o manipuláciu ich osobností. (coolt)

Teabag

Zajímavý nápad a postupně gradující atmosféra. To jsou hlavní přednosti Chatroom. I herecky to bylo poměrně hezky obsazené a zpracování velmi originální! Nelíbila se mi jen nedotaženost některých postav. Scénář totiž slibně rozehrává několik dílčích dějových linií s jednotlivými "diskutujícími", které však najednou utne a soustředí se pouze na jednu z nich. Možná trochu velké sousto. Možná by tomu víc slušela seriálová forma. Za vidění ale tenhle film určitě stojí. Solidní 3*. ()

Gumrice odpad!

Absolutně jsem nepochopila, o co šlo a už vůbec nechápu, kdo si dovolil to označit nálepkou horor! To mě vážně vytočilo. Bylo to divný, nudný a s internetem to nemělo nic společného. Zkrátka vrchol. ()

wampire23

Horor teda určite nie. A aj k thrilleru to má pomerne dosť ďaleko. Hideo Nakata tentoraz poriadne prestrelil a naservíroval nám nezaujímavý paškvil, ktorý sa tvári ako veľké posolstvo. To, že na internete a sociálnych sietach je plno magorov, úchylákov a podbne, to predsa vieme všetci. Ak nám chcel režisér kriticky ukázať, aké hrozby internet prináša, mal to vziať z úplne iného konca. Dej predvídavý, pointa prvoplánová, réžia maximálne priemerná a herecké výkony tiež nie sú excelentné. Takto film zapadne prachom veľmi rýchlo a málokto si naň po čase vôbec spomenie. ()

onlavu

Navzdory průměrné metráži se film zdá být díky svému pomalému tempu odporně dlouhý. Film působí naprosto přihlouple, někdy až směšně, nedokáže bohatou, leč složitou, problematiku důvěřivě podat. Negativní dojem pak ještě umocňuje "studentské" zpracování. Naprostá ztráta času. Snad jen 1 * za občasné animace a nápad s fyzickými chatroomy. ()

GTS_PUNK

Internet je miesto, kde aj takto môžeme slobodne vyjadrovať svoje názory, myšlienky a pocity. Akú hranicu má však táto možnosť a prekračujeme ju aj my sami? Ak vstúpite do chatovacej miestnosti ako Chelsea Teens! (dôraz na výkričník), tak určite áno. Päť ľudí, päť príbehov, päť problémov. Na začiatku všetko vyzerá tak, že sa práve sformovala partia nových online priateľov so svetlou budúcnosťou. Čím viac času však spolu trávia na sieti, tým viac vidia jeden druhému do mysle. Dvaja z tejto pätice však k sebe majú bližšie, než ostatní - William a Jim. Vyzerá to tak, že druhý menovaný sa vďaka novému "priateľovi" dostáva zo svojej depresie, dokonca mu odporúčil vysadiť prášky a po príbehoch, ktoré mu Jim povie, to začne využívať proti nemu a tlačiť na ňho s tým, že jediná cesta z tohto utrpenia je samovražda. Ostatní v chatovacej miestnosti sa tomu snažia zabrániť a sled udalostí vrcholí do dramatického konca v uliciach britskej metropoly. Chatroom je veľmi dobrá dráma s jemným psychologickým nádychom, na ktorý má dobrý nábeh. Aj keď priamo nevstúpi do hlbokých psychologických vôd, veľmi pekne sa pohybuje na ich brehoch a sem-tam to dá divákovi pocítiť s tým, aby mu ukázala, že všetko, čo vidí, sa v skutočnosti niekde na internete deje. Minimálne scenáre, akým bola scéna s teenage Tinou. Konštatovanie na záver? Určite pozitívne. Samozrejme, aj keď to nie je žiaden kasový trhák, jedná sa o kvalitnú drámu o (ro)zvrátených tínedžeroch vo svete, kde sa niečo ľahko zrodí a ľahko umiera - v online svete. Pútavejšie ako Sala samobójców natočená o rok neskôr. ()

uodevr

Originalita, resp. snaha o originalitu se cení. Průser nastává ve chvíli, kdy se o to pokouší neschopný režisér. V takovém případě totiž může jakákoliv originalita velmi snadno upadnout do nepříjemné divnosti. A přiznejme si, že Nakata od roku 2000 sprznil všecko, na co šáhl. Od prvních minut film působí vyloženě experimentálně a takový přetrvává dobrou hodinu. Jinými slovy, od začátku do zhruba poslední třetiny člověku na tváři naskočí wtf výraz, který jó hodně dlouho nesleze (vlastně, možná ho mám ještě teď). A věru, většina tohoto filmu je zkrátka a dobře divná. Divnost scén ze samotných místností a chodby se dá překousnout (a jakmile se vám to povede, dokonce začnou být až sympatické), ale když naprosto stejně divně působí i veškeré scény z reality, od dialogů po obecné chování postav, něco je špatně. Je ale s podivem, že takto to je právě tu hodinu, zatímco následující půlhoďka je natočena skvěle, děj při ní parádně graduje a vrcholí ve velmi povedém, byť poněkud předvídatelném konci (prostě to působí, jak kdyby v tom momentě Nakatu někdo zručnější vyhodil z režiserskýho křesla a o zbytek se staral sám). Možná je to ale dáno tím, jak brutálně pomalý rozjezd ten film má. Dobrých 40 minut se lautr nic pořádnýho neděje a když si člověk předem nepřečte popisek u filmu, tak ani celou tu dobu netuší, o čem že to ten film má vůbec být (vřele tedy doporučuju ho nečíst, páč ačkoliv je logické popsat zápletku, zde se zápletka bůhvíproč koná až v půlce, takže se její popis dá považovat za nemalý spoiler). Nicméně jak jsem již řekl, poslední třetina je parádní, i když při ní odpadá veškerá snaha o originalitu a jede se podle zajetých a dobře ozkoušených trendů a vzorců. Teprv tehdy totiž herci začnou obhajovat svůj casting (jo, někteří sem tam přehrávaj, ale dá se to přetrpět), teprv tehdy začne vynikat parádní zvukový doprovod a soundtrack, teprv tehdy do sebe začnou věci zapadat a film jako celek začne dávat pádný smysl, a teprv tehdy se taky mnohé postavy pořádně prokreslí. Horror to není ani v nejmenším (né protože to není strašidelný, ale jednoduše to nezapadá do jakékoliv škatulky či subžánru), ale za poctivý psychothriller to už označím s klidným srdcem. Je to tak divné, až je to zajímavé a svým způsobem fascinující. A té myšlenky a toho, co představuje, si nesmírně vážím. EDIT: Vyhněte se komentáři od uživatele oveckaoa, pakliže si nechcete sesumírování celého filmu přečíst v odfláklém kousku textu. ()

Botis

Horror to opravdu není; odpad taky ne (ovšem hlavně kvůli námětu). Nejsem si úplně jistý, co tímto snímkem chtěl básník říci. Pro mě slabší průměr. ()

onddra

Chatroom tu má dost nízké hodnocení a je mi to tak trochu líto. Ačkoliv kdo čekal nervy drásající horor, musel být opravdu zklamaný. Film naráží na lidi a jejich psychiku, kteří věnují většinu svého času na internetu (já?). A dění na internetu je filmovému zpracování až strašidelně podobné. Manipulace ostatními, sebevražedné sklony, šikana. Navíc zpracování celého chatu jako podivné budovy se spoustou místností bylo prostě skvělý! ()

Hawaitypek

Horor?......asi nie.Nápad bol skutočne originálny a nenudil som sa.... - neviem či sa mi to zdá alebo sa dostal do ich PC cez IPhone......čo myslíte? 4* ()

Infantility

Že je tu nízké hodnicení, zařazení do žáru horor a rozpoluplné komentáře? A co jako? Tohle je přesně ten typ filmů co mám ráda a který jsou občas přeceňované a občas jednoduše nedoceněné. Mně se to líbilo moc, hodně si s váma William hraje, hraje si se všema. Možná by mohl trochu víc, kdyby jednou v nečekaném okamžiku koukl do kamery a promluvil k divákovi, lekla bych se a hrála s ním. Možná na to jsem celou dobu čekala, že do toho diváka zapojí, do hry, do komunikace. Nehraje to na city, na strach, na lítost nad nemocnými a umírajícími, jen to u vás vyvolá takový ten weird pocit, že něco je špatně a možná je vlastně všechno v pořádku. Je čas si zachatovat :) ()

EdieSedgwick

Už toľkokrát spracovaná téma.. Jednoznačne odomňa 3 hviezdičky za vizuálne spracovanie a vytvorenie doslovnej "chatroom" - good idea mr. Nakata. Štvrtá z princípu. Koniec však veľmi slabučký - absolútna deštrukcia hlavnej myšlienky. ()

mic2.cz

Hohor? Ani omylem! Špatný film? Už vůbec ne! Takovéhle psycho už jsem dlouho nesledoval a pokud tu hodnotíte film podle toho, kam ho zaškatulkují na ČSFD, tak to sorry, ale proberte se. Na IMDB je to jako Drama | Thriller, což by odpovídalo, tak si to s touto informací pusťte znovu. Jinak...Jak napsal LIVINGDEAD, že je to "pošahaná sračka, která nemá s chatem na netu nic společného" tak to bude asi tím, že to neviděl a jen to proskenoval. Protože tohle je jen a pouze o chatu na internetu, který může být SMRTELNĚ nebezpečný... ()

milnov

Samotný film aký taký nápad má len by nebolo na škodu trosku sa s tým pohrať. Minimálne by som aspoň z časti hľadal príčinu nečakaného odchodu otca od malého chlapca. Inak veľmi dobré spracovanie virtuálneho a reálneho sveta. Film ma celkom zaujal, len proste niečo v tomto filme chýba. ()

eff94

tohle je naprosto úžasný film! prostě něco, co se jen tak nevidí... jediné co mě napadá je vážně wow! ale spíš než horor to má prvky sci-fi.... ()

Annulka

Nie práve najvydarenejšia ukážka filmového umenia, za to však celkom hodnoverne vyrobrazená myšlienka "čo sa stane s našimi mogočkami ak to preženieme s internetom". Moji drahí, nebude to vôbec pekné. ()