Pět let hrál britský premiér Winston Churchill důležitou roli v boji proti nacismu a jeho vůdcovské schopnosti i pamětihodné projevy pomohly dovést hitlerovské Německo až k hořkému konci. V hlavní roli biografického dramatu HBO uvidíme Brendana Gleesona.
Film z produkce HBO nabízí pohled na život britského ministerského předsedy Winstona Churchilla (hraje ho Brendan Gleeson). V průběhu druhé světové války hrál tento muž jednu z nejdůležitějších rolí v boji proti nacismu a jeho neohroženost, velitelské schopnosti i pamětihodné projevy přispěly k tomu, že hitlerovské Německo dospělo až k hořkému konci. Biografické drama se odehrává ve dvou dějových liniích. V první sledujeme nástup Winstona Churchilla do pozice premiéra Velké Británie v roce 1940 a jeho následnou vládu až do podepsání příměří s nacistickým Německem. Druhá linie se odehrává po válce v roce 1945 ve Francii, kde Winston Churchill tráví se svou ženou a dcerou dovolenou, čeká na výsledky prvních poválečných voleb a připomíná si některé ze svých nejslavnějších válečných událostí. (oficiálny text distribútora)

Olík

„Účelem válčení není padnout za svou zemi, ale přinutit nepřátele, aby padli za tu svou“. Winston Leonardo Spencer-Churchill (1874 – 1965) – žurnalista, politik, voják, historik, státník, bojovník proti nacismu. Historický životopis z produkce HBO popisující období mezi lety 1940 – 1946 jedné z nejvýznamnějších postav 20 století a to během druhé světové války, kterou Churchill ovlivnil z pozice premiéra Velké Británie a v období těsně po válce, v němž čeká na výsledky pro něj a jeho konzervativní stranu neúspěšných prvních poválečných voleb. Nediskutovatelnou a léty prověřenou pravdou je, že velkou část celkového dojmu z biografického filmu tvoří výběr ústředního protagonisty, který se O'Sullivanovy povedl na 110 procent. Smutnější pravdou je však fakt, že odkaz takové veličiny jakou bezesporu Churchill je, nejde zpracovat v hodině a půl a i když se Into the Storm zabývá pouze událostmi druhé světové války a těsně po ní, Churchill by si zasloužil minimálně dvakrát takovou stopáž - Pro člověka neznalého historii však velmi užitečných 95 minut. ()

gogo76

Pán Winston Churchill je určite neprehliadnuteľná postava. Nielen svojím vzhľadom, ale i svojím vzdorom, celkovou povahou a pamätnými výrokmi. Film v pohode zaujme, len tá päť ročná vojna v ňom zbehne neuveriteľne rýchlo a okrajom zachytáva iba niekoľko dôležitých momentov, ktorých bol súčasťou. Mimo iného i scéna okolo slávnej fotografie so Stalinom a Rooseveltom. Myslím, že život W. Churchila je tak nabitý udalosťami , že 90 minútová stopáž jednoducho nepostačuje. Mám ho rád ako človeka i politika(dnes takých niet) a niektoré jeho hlášky mám stále po ruke. Viem ale aj to, že pre poniektorých jeho meno neznamená vždy úctu a palec hore. Spýtajte sa tých, ktorých spolu s inými poslal na smrť v Gallipolli...80%. ()

Falko

Do 90-tich minut sa neda zmestit celych 5 rokov vladnutia Winstona Churchilla ako premiera a ministra obrany zaroven, ale Brendan Gleeson je skvely herec a tvorcovia sa snazili ukazat to najhlavnejsie z jeho nielen sukromneho zivota, ale i superenia z opoziciou vo vlastnom parlamente, stretavania s americkym prezidentom, alebo i so Stalinom. Myslim si, ze sa im to podarilo velmi zaujimavo. Aj napriek tomu, ze su pod produkciou filmu podpisani bratia Scottovci, ktori maju s akcnymi filmami bohate skusenosti je film plny dialogov, takze netreba tu ocakavat ziadne krvave boje, okrem zaberov z archivu. U mna je to kludne na 80%. ________ Brendan Gleeson - (Winston Churchill) +++ Iain Glen - (Kráľ Juraj VI) +++ James D'Arcy - (Jock Colville) +++ Len Cariou - (Prezident Franklin D. Roosevelt) +++ Janet McTeer - (Clementine Churchill) +++ Donald Sumpter - (Lord Halifax) +++ Bill Paterson - (Clement Attlee) +++ Robert Pugh - (Generál Ismay) +++ Patrick Malahide - (Major Generál Bernard Montgomery) +++ Aleksei Petrenko - (Josef Stalin) +++ Produkcia: Ridley Scott, Tony Scott ()

Thomassi

Winston Churchill je bezpochyby jednou z největších osobností Velké Británie a celé historie vůbec. Toto drama v produkci HBO a pánů Ridleho a Tonyho Scottových pojednává nejvypjatější epizodu jeho života, a to od roku 1940, kdy byl zvolen premiérem, až do poválečné doby, kdy prohrál volby. Film ukazuje všechny důležité momenty války ve spojitosti právě s Churchillem (bitva o Británii, konference, volby, ...). Jediné, co se mi moc nepáčilo a co mi kazí celkový dojem, je velké skákání mezi událostmi. Připadlo mi to, jakoby mezitím nic nebylo, a všichni si musíme přiznat, že bylo. Asi by tomu slušelo víc třeba dvoudílné zpracování. Devadesát minut věnované takovéto osobě, i když v relativně krátkém období, je málo na to, aby se tam vešlo všechno. Nicméně Brendan Gleeson byl výjmečný, bylo vidět, že toli Winstona vzal poctivě a výsledek stojí za shlédnutí. Jeho výkon bych přirovnal třeba k Robertu Carlylemu, který také ztvárnil důležitou osubu tohoto období, a to Adolfa Hitlera. ()

MartinezZ

11.2.2011 ~ Winston Churchill a jeho podíl na Druhé světové válce. Bohužel tu jde jen o televizní film, co šel rovnou na DVD a měl k tomu svůj důvod. Z filmu to totiž vypadá, že kdyby Churchill nebyl, nic moc by se ani nestalo. ~ Vůbec celý film, byť z produkce HBO, je nějaký divný a to, že je někde nějaká válka, se dozvídáme jen z dialogů, ale jinak byste to nepoznali. Winston je tu vyobrazen jako rozmrzelý starý hrubián, v klidu si chrupčí, manželka ho už má plné zuby, o jejich sluhovi nemluvě, vlastně tu o nic pořádně nejde a o důležitých válečných akcích známých z historie, se tu mluví jen tak mimochodem. ~ Prostě tohle se mi vůbec nelíbilo a ani na to DVD to jít nemuselo. i zdarma ke stáhnutí by to bylo na pováženou :( ()

• Brendan Gleeson získal za svou roli cenu Emmy. (shyster)