Jon Sníh organizuje obranu Severu. Cersei se pokouší vyrovnat rozdíly. Samwell zjistí zásadní informaci. Daenerys se vrací domů. (HBO Europe)

ACDCKL

Velice spokojen, patří mezi ty lepší začáteční díly. Začátek dílu je naprostá bomba a pak je to celé takové uvítací. Arya se jeví zatím jako badass, snad na to brzo nedojede. Hezkých 4,5 hvězdiček, po zaokrouhlení 5*. ()

0verseer

"I'll tell you what does scare me, bald cock suckers like you that think they're fooling anyone with that top knot!" Hype bol vskutku veľký, tri hviezdičky, ktoré som po dvojnásobnom vzhliadnutí otvaraku siedmej sérii udelil (s veľkým ohľadom na fakt, že séria má len 7 epizód) žiaľ až tak valné nie sú. Úvodná scéna totiž zostala neprekonaná a ďalej sa už temer nič dôležité neudialo. Samozrejme, že niekoľko dobrých dialógov by sa našlo (Euron vyzerá ako postava vskutku nádejne, svoju scénu jednoznačne opanoval), rovnako ako potešila prítomnosť vedľajších obľúbených postáv (Lady Mormont opäť vo forme, Tormund pri flirtovaní s Brienne zase z formy), lenže po toľkom čakaní človek chce jednoducho vidieť niečo viac. Ak mám niečo pochváliť, tak Brotherhood a Hound-a, ktorý je momentálne suverénne jeden z najväčších badass vo Westeros. Návrat Daenerys domov vo mne absolútne nič (okrem toho, že pri pohľade na otrhanú vlajku Baratheonov mi akosi zachýbal Stannis) nevyvolal a dúfam, že sa už v ďalšej časti tvorcovia polepšia. Btw: Cameo Shireena bolo úplne zbytočné. ()

GejmronCZ

Aria mě nepřestane udivovat. Likviduje nepřítele a zrádce. Jonovi tím ubývá pomalu nepřátel. Konec s Daenerys je snad i lepší představení než měl Minas Tirith v Pánu prstenů. Topka a k tomu luxusní hudba jak na konci, tak na začátku u Arii. Skoro jako v traileru kdyby to bylo. ()

ElVory

Přímé zasvěcení do děje po roční pauze. Příprava půdy pro následující epizody. Jednoduše řečeno: prostá úvodní epizoda od které nečekejte velké zvraty či šarvátky. Tedy snad kromě hromadné vraždy... Musí se přece navázat tam, kde se končí! ()

Aki

Takže jaký je začátek nové série Hry o trůny? Strhující? Dramatický? Šokující? Pokud jste něco z toho očekávali, byli jste pěkně naivní, mí internetoví přátelé, protože je to pěkná slabota. Absolutně žádný plot twist, akce, ani nic jiného, co by mě navnadilo na příští díly. Plitké a o ničem. A opět tu samozřejmě máme strašně drsnou Aryu a dramatickou Daenerys drsně hledící do dáli. Ach, jak se mi po vás stýskalo holky… Ale abych vypíchl i nějaký ten plusík. Scéna s panem Friendzonem (teď už spíše Friend… stonem) byla dost cool. ()

damatuza

Perfektne vtiahnutie naspat do silnej zavislosti. A nie je k tomu potreba useknute hlavy, litre krvi ani sex. No a co ze sa v prvej casti takmer nic nestalo. Uspech tohto serialu stoji na niecom omnoho sofistikovanejsom. Cela cast sa niesla v atmosfere typu: Ticho pred burkou. Asi budem pozerat prvu cast kazdy vecer, az kym nebude k máni druha ()

Tomulka

Omáčka, nic zásadního, prostě rozdávání karet. Čekal jsem aspoň zákeřný útok na Dračím kameni a nic. Smutné.A tak jediná radost je Aria a ta už se předvedla na konci šestky takže také žádná revoluce. ()

Tumbik

Jelikož jsem se neskutečně těšil na novou sérii a konečně je tady a navíc je to úžasný rozjezd, nemůžu hodnotit jinak než plným počtem... Eda Sheerana si ale mohli odpustit, vůbec se sem nehodí... Jon Snow avanged the Red Wedding! Arya: Hold my beer... ()

martin1m2

Klasický nudný úvod série ... Ach ... Nechápem prečo sú stále tie začiatky tak šialene nudné a oničom ... A tieto premrštené hodnotenia fanúšikov sú smiešne ... Tak som sa tešil, a vzhľadom na to, že posledné 2 série sú skrátené! fakt som čakal, že už sa neustále bude niečo diať ... a ono sa stále dá namiešať 100 litrov omáčky a tlachanín ... ACH! Nebyť tej úvodnej scény s Aryou (ako rád Ťa znova vidím No One :P) tak by som dal seriózne 1 hviezdu ... Ale Arya to zachránila ... aj so svojou ďalšou aj keď uvoľnenou scénkou ... Z celého dielu mi dala viac než všetci ostatní dokopy ... ,,North remembers! Winter came for house Frei!" <3 Ach ... OMG ďalších 10 minút :)) MY GIRL :P Btw tá maľba mapy u Cersei je nádherná :O Ohař dívajúci sa do plameňov hmmm ... a aj Dany na konci ... Shall we begin?! to znelo veľmi bojovne :P Najviac ma štvali scény so Samom ... Nič proti nemu nemám, ale mňa to vôbec nepobavilo ani mi to neprišlo vtipné ... obyčajná oči trhajúca naťahovačka a totálne odveci linka ... dalo by sa to aj kratšie ... proste NUDA! A ešte na pár komentárov tu: Mám prečítané všetky knihy ... ale aj tak ma to ich hovorenie a plánovanie vytáča ... v tom je rozdiel od knihy ku seriálu ... V knihe si to vychutnám, lebo to ČÍTAM !!! ale dívať sa na nekonečné rozhovory je NUDA (telenovela much?!) ... Nechápem prečo Vám tam vadí Ed Sheeran ... nepočúvam ho, je mi ukradnutý ... ale je skvelý textár a proste si tu zahral no a? Veď tam nijako nezavadzal ... keby tam dali Stylesa a hoci akú inú celebritu ... no a? Keď to neuškodí deju, pre mňa za mňa nech aj kráľovná Alžbeta dá facku Daenerys a Posh Spice navrhne Cersei novú róbu ... OMG nad takými hlúpsťami tratiť slová kto hrá a kto nie :D :D :D A ešte to, že je treba načŕtať atmosféru a ukázať jedntlivé postavy kde sú a zoznamovačka, rozbeh bla bla bla ... po 7 sériách? A čo sme snaď retardovaní?! Keď už sledujeme 7 rokov ... a ten kto by začal 7mou sériou, tak mu tie úvody aj tak dajú hovno, lebo nepochopí kto je kto ... takže toľko --- tie Vaše keci o rozbehoch a pripomienkach nemajú logiku ;) Ešte že sú tu aj triezve komentáre: Karp, mrtvej pes, CarLoSiiin, Aki !, Overseer ... ()