Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (6)

Hra o trůny (2011)

Hra o Trůny je opravdu hra, nebo spíš hon a ne o trůny ale o jeden trůn, přesný název seriálu by byl Hon na Trůn. V první polovině seriálu by to byly spíše Intriky o Trůn, ale v pozdější fázi Bitva o Trůn a kdyby se seriál jmenoval Bitva o Trun ( The Battle of Throne) bylo by to možná mnohem výstižnější a to je přesně ono. První řada mě nebavila a nudila, ano byla dobrá, ale v porovnání s ostatními to byla bída. Ale to je dobře, později upřesním. Při koukání, nebo po dokoukání jsem si řekl, jo je to dobrý, ale co ti lidi na tom viděl, tohle a nejlepší seriál všech dob ? Proboha to snad ne, jenže pak přišla druhá řada a ta byla lepší ap ak jsem se tomu trošku už dostal pod kůži, po 2 sérce jsem si řekl, že to není špatný. První pro mě byla za 3*, druhá za 4* a pak už jen a jen 5*. Od třetí série mě to začalo bavit, místy byly slabší díly , místy lepší, a třetí sérka se slovy je to fakt dobrý, už byla jasná věc. 4 to samé, ale byla ještě lepší a v tu dobu jsem si zamiloval postavy, který jsem předtím nenáviděl a zvykl jsi na ten styl vyprávění a serial už miloval, byl pro mě luxusním seriálem, 5 série to potvrdila a od 6 se to pro mě stalo symbolem seriálové předlohy. 6, hlavně 7 a 8 série( krom poslední episody) to bylo pro mě to nejlepší, co GOT nabídlo. Začátek seriálu je pro holky, kde intriky, sex, chlast, podvody. V průběhu toho se začne seriál rozrůstat do několika příběhových větví, kterou ještě umocní vývoje charakteru postav, postavy se začnou rozvíjet a měnit a každá si jde tou svojí příběhovou linkou až do konce, kde se všechny protnou. To je to co dělá tenhle seriál tím nejlepším, protože se neustále mění, respektive stupňuje a každá další řada je lepší ne ty předchozí. hlavně nedejte na ty komentářský sračky, co tu píšou pode mnou i nade mnou, když porovnám poslední 3 episody s prvníma třema, tak ty první tři jsou haluze, který se nesahaj ani pod kotníky, jenže o to jde, přesně takhle to má být. Je to jako droga, nebo jiná návyková látka, davá ti málo, ale postupně dávky zvyšuje, a to přesně dělá Hra o Trůny. Jak jsem psal, začátek je pro holky, ale ke konci to je jedna velká hororová hromada brutality, řezání, jatek, prostě slova typická pro chlapy. Z jemného stmívání se stane spartakus, a intriky, bordely a děvky vymění existenční problém a osud pozemského života na Zemi, ano hra o trůny nabídne jak hororové pasáže, tak apokalypsu, která může skončit zánikem lidstva, a koho tohle nenadchne,a stále tvrdí, že je první série nejlepší :D tak tu nemá co dělat, protože opravdu kinematografii nerozumí. Tohle vše dělá z GOT jeden z nejlepších seriálu v historii, pro mě to je určitě v top 3 nejlepších seriálů a kdybych se jednou setkal s mimozemštanem a měl mu sdělit jeden seriálový milník, který nikdy neviděl seriál a neví ani co to je, ta řeknu právě GOT. ()

Série 3 (2013) (S03)

Jednička nebyla špatná, ale nic se nedělo, berme to jako rozjezd, takže v tomto slova smyslu byla skvělá, ale oproti dalším v porovnání, nudná. Dvojka už byla lepší, ale trojka je bomba. Když to porovnáme, tak první 2 série jsou jen na zahřátí a 3 už konečně baví a nervuje a překvapuje, tak jak to máme rádi Je to i o zvyku, člověk si první 2 série zvyká, ve 3 už si užívá spád a atmosféru. 3 série patří k seznamu toho nejpovedenějšího, co jsem v seriálové podobě za poslední roky viděl. ()

Série 5 (2015) (S05)

Tahle série se trochu vleče, míň akce, míň wow momentů, ale poslední 2-3 díly to je fantazie a finální episoda je asi nejlepší finální episodou ze všech. ()

Série 6 (2016) (S06)

Jedna z nejlepších sériií ()

Válečná kořist (2017) (S07E04)

Jedna z nejlepších episod ze všech. Děj se vyvíjí a celá episoda je napěchovaná informacemi a diváka nenechává vydechnout. Závěr je dračí inferno u kterýho jsem se málem posral blahem na srdci. Člověk si řekne, nemůže to být lepší a ono stejně je a neustále překvapuje. Když porovnám začátek seriálu s tím, co se děje teď tak začátek je jen zbylej odpad a tohle co je teď je nablískaný diamant. Nechápu, většina seriálů je nejlepší z kraje a časem uvadá, ale Game of Thrones je přesně ten opak, začíná jak hnusná smrdutá kytka z pole a vzkvétá jako ta největší a nejkrásnější orchidej. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Nejlepší díl celého seriálu, nechápu to hodnocení.. tohle byla neskutečná emocionální a epická bitva života a smrti. Dechberoucí záběry, který znázorňovaly ne jen šílený boj, ale i beznaděj, odhodlání a zoufalství hlavních postav, které se midlili tak, jak by si člověk v životě nedokázal představit. Ty pocity a ta velkolepost, to jsem ještě v žádném jiném seriálu ani filmu neviděl. Ano, existuje dost filmů které sází na dlouhé a brutální bitky, ale tohle je seriál a tady ta bitva trvala 80 minut. Kurva co by jste ještě chtěli? Ano je to dost tmavé, proto jsem to vypnul a počkal na večer, dal jas na tv na max a viděl všechno a tím pádem jsem hltal každou sekundu. Finální boj života a smrti, kde se střídalo středověké taktizovaní, mydlení v tváří v tvář a stealth akce, střídaly se krutý, zběsilý pasáže s tichým a únikavým postupem. Všechny postavy ze sebe vydaly maximum, herci si tuhle akci vysloveně oddřeli, dostavila se i emoce strachu, takže některé pasáže byly opravdu hororové, kdy přišly na scénu záběry zombií zblízka, občas lítaly vnitřnosti, kosti, hlavy, občas nějaká zombie vybafla do záběru, takže se člověk lekl a užíval si v klidných pasážích tu temnou a tichou hororovou atmosféru... Zkrátka tahle episoda by mohla vyjít i jako samostatný film, a už tak by předčila kdejaký hollywoodský trhák. A pokud opravdu snižujete hodnocení, jen proto,že jste na to neviděli, tak lituji Vaši inteligenci, ale především lituji to, že jste si zmrvili asi nejsilnějšía nejlepší moment v jednom z nejlepších seriálů všech dob. Gratuluji ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci