Hra o trůny

• USA Game of Thrones (viac)
USA / Veľká Británia, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Recenzie používateľa Tobias18 k tomuto seriálu (13)

Hra o trůny (2011)

Největší haluz v historii televizní produkce. Po tom, co vyšlo na jevo v listopadu 2019 o tom, jak duo scénáristů celý projekt vnímalo, mám chuť dát odpad. To však nemůžu, jelikož první čtyři série jsou čistě geniální, pátá a šestá jsou vysoce nadprůměrné a zbytek je jen lehký podprůměr. A tak, i s menším sebezapřením dávám nadprůměrné čtyři hvězdy a 75%. ()

Série 1 (2011) (S01)

Až mě překvapilo, jak se mi první řada líbila. Skvělé postavy, zvraty, akce, zpracování, technika, herecké výkony, hudba (intro je opravdu skvělé). Má to i své problémy, ale věřím že se mi to vážně bude líbit. 90%. ()

Mrzáci, bastardi a zlámané věci (2011) (S01E04)

Celou epizodu jsem se trochu nudil, neděly se žádné přelomové věci, avšak díky skvělému závěru nakonec dávám čtyři hvězdy. 70%. ()

Série 2 (2012) (S02)

O něco málo horší než první řada. Než se druhá série rozběhla, musel jsem si asi pět epizod prozívat. Proto hodnotím o hvězdičku níž. Navíc pár dějových linek (Daenerys, Jon Snow) je naprosto nudných a zbytečných. Závěr série však opět velký palec na horu a skvělé navnazení na třetí řadu. 80%. ()

Série 3 (2013) (S03)

Věděl jsem, že GoT je dobrý seriál, jak nám předvedly první dvě řady. Že to však dokáže být tak dokonalé jako tato třetí série, mě ani ve snu nenapadlo. Od začátku do konce skvělý příběh, skvělé rozvětvení postav, a tolik, tolik zvratů! Hlavně ten konec (myslím samozřejmě předposlední díl) byl naprosto dechberoucí a skvělý. Nemám slov. 100%. ()

Série 4 (2014) (S04)

Čtvrtá řada zdatně navazuje na tu předchozí. Až na dva díly v první polovině je to bez chybičky, od šestého dílu se však jedná o mistrovské dílo. Závěr je emotivní bomba která mě odpálila do jiného světa. Zamiloval jsem se do tohoto seriálu. 95%. ()

Série 5 (2015) (S05)

Po dvou úžasných řadách přichází jedna slabší...ne že by snad byla špatná, stále je to solidní nadprůměr, ale se značným zvolněním tempa přichází i úpadek kvality a zábavnosti. Nebýt posledních tří dílů bych šel s hodnocením ještě níž, ale tolik zvratů a bitev a všemožných skvělých scén se prostě musí ocenit. Jen škoda, že takhle nevypadala celá série. 80%. ()

Série 6 (2016) (S06)

Škoda! Tahle série byla od začátku dost průměrná a nudná, všechny zvraty (hlavně Jon) nebyly ani zdaleka tak šokující jako tomu bývalo dříve a místo toho, aby postavy umíraly, se staly nesmrtelnými, ba dokonce začaly ožívat. Další mínus je potom nelogické přemisťování (a občas i chování) postav. Jediný světlý bod v první části série byla epizoda Doors, která fungovala po všech stránkách. Avšak poslední dvě epizody jsou naprostá dokonalost a u mě porazily i Rains of Kastamere. Obě dvě jsou skvěle vyvážené v emocích, akci a napětí a jsou opravdu skvělé. Tam pouhých pět hvězdiček nestačí. Nechápu, co tvůrcům ze začátku přeskočilo, mohla to být tak dobrá řada...takhle musím uznat, že i přes dvě závěrečné epizody se jedná o sérii doposud nejslabší, i když stále nadprůměrnou. 70%. ()

Série 7 (2017) (S07)

Sedmá řada pro mě seriál definitivně pohřbila. A přitom začala tak dobře, první dva díly byly docela v pohodě. Geniální a silné dialogy a promyšlené intriky jsou zřejmě dávno pryč a nahradily je naprosté nesmysly (přemisťování, chování postav, nesmrtelnost hlavních postav). Mnoho skvělých charakterů (Tyrion, Jaimie, Bran, Arya) byly také podstatně pozměněny a ne zrovna logicky. Takhle prostě vývoj postavy nevypadá. A taky nechápu zkrácení o tři epizody. Kdyby jich bylo standardně deset, možná by ty teleporty nebyly až tak do očí bijící. Scénář děravý až hanba a jediné, co to tahá alespoň do průměru jsou herecké výkony, hudba a vizuál. Velká slabota a bojím se že tento můj kdysi milovaný seriál se řítí do záhuby. Osmá řada mě už ani tolik neláká. 50%. ()

Série 8 (2019) (S08)

Velmi, velmi špatná série s docela pohodovým zakončením. 50%. ()

Dlouhá noc (2019) (S08E03)

Právě jsem viděl tu nejepičtější, nejvelkolepější, nejdelší, nejdražší, nejkrvavější, nejemotivnější a hlavně nejočekávanější bitvu v historii televize...no, prvních deset minut bylo docela příjemně průměrných. Ale teď vážně-dle mého se jedná jednoznačně o nejhorší epizodu GoT (a to vážně nevím co přijde po ní), jde o naprostý propadák, a s pár spoilery vysvětlím proč. Byla to především ta nejvíc očekávaná epizoda, slibovalo se toho fakt hodně a vesměs to dopadlo jako hodinu a půl dlouhá nuda. Ta akce nebyla zábavná, přehledná, osudová a vůbec nedávala smysl. Na to, že je to GoT tak se tvůrci báli zabít víc hlavních postav, a když už někoho sejmuli tak jsem to buď vůbec neviděl (Edd), nebo to bylo vyloženě k smíchu (Theon). Nejvíce fungovala asi pasáž chvíli po tom, co Night King znovu všechny oživil, to jsem si zývnul jen párkrát a bylo to i hudebně moc hezky podkreslené. Do té doby jsem si pořád říkal: ,,Dobrá, trochu podprůměr, celkem nuda, docela zklamání.“ jenže potom, dámy a pánové, přišel ten závěr...PANE BOŽE!!! Po smrti Night Kinga jsem to asi na dvacet minut stopnul a zhluboka dýchal, a měl jsem velkou chuť roztrhat mapu Západozemí která visí vedle mě na zdi. To, že ho zabije pubertální holka, která se tam vzala kdo-ví-kde, je opravdu nechutné a trapné a budování té legendy okolo nemrtvých bylo během jedné scény kompletně v prdeli. Opravdu hrůza! Od odpadu to dělí vážně jen dobré efekty, ale ty jsou asi samozřejmostí u nejvýdělečnějšího seriálu všech dob. 10%. ()

Zvony (2019) (S08E05)

Rozhodně lepší než bitva o Winterfell. Scénáristé jsou sice svou inteligencí na úrovni nevyvinutých opic, ale aspoň jsem z toho něco viděl, a minimálně smrti Varyse a Sandora opravdu fungovaly. Řemeslně je to stále na výši, ale kvalitou nějakého vývoje postav a příběhu je to úplně mimo prvních pár sérií. Ať už to proboha skončí! 30%. ()

Železný trůn (2019) (S08E06)

Sám tomu nevěřím, ale poslední epizoda, definitivní závěr za seriálem, který tak fenomenálně začal, postupně trochu zakopával, až ve svém závěru tvrdě dopadl na zem a totálně si rozmrdal hubu o dřív skvělý scénář, dřív krásnou a přehlednou akci, dřív logický příběh a vývoj postav, a nakonec k mému velkému překvapení i o své vlastní diváky, se mi strašně líbila. Pět hvězd nedám jen kvůli tomu, co jí předcházelo, ale jinak jsem byl velmi, velmi spokojen. Zakončení všech dějových linek bylo dotažené téměř do dokonalosti, a já nevěřil, že se dívám na TU osmou sérii. Škoda, že takové nebyly celé poslední dvě série. Ale solidní tečka za tímto fenoménem, a žádný fanoušek podle mě nemůže říct, že by poslední epizodu posrali jako zbytek řady. 80%. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci