Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

DeathTheKid

Tak zaprvé. Z celé trilogie má 3ka nejhorší děj (a to jsem si od toho něco sliboval). Za druhé, chybí mi ty sexy nožky a prdelka a no prostě celá Megan, vybrali tam nějakou rádoby fajnovku, která je akorát pipina. Za třetí, snad víc jak hodinu se nedělo skoro nic, jo bezva, odvrácená strana měsíce, nějaký Mojžíš mezi roboty, teleport, "hurá". Za čtvrté - nějaká kráva, která si myslí že je pán Bůh a přitom má jen nechutné brýle( mám na mysli ženu z vedení či co to je). Za páté - málo akce na to, kolik je tam těch mimozemských robotů. Na to, že se mi takové fantasmagorické úchylárny celkem líbí je tohle pro mě velké zklamání. ()

pugs

"Mal si možnosť prehľadať ju..." - "Ja mám priateľku." - "Áno? Ako sa volá?" - "In..ndia." Mám sa smiať, plakať, byť nadšený, zhnusený, zhrozený? Netuším. Keď som počul, že je to lepšie ako dvojka Transformerov, ktorú som po prvom zhliadnutí pokladal za celkom slušnú a po druhom za slušný odpad, aj keď nie tak strašný, myslel som, že tu bude toho viac. Myslím v kvalitatívnom hodnotení. Opäť sa tu nájdu pekné efekty, ženy (resp. iba 1, keďže sú tam dokopy 3), autá a vynikajúca akcia. No Bay so Spielbergom opäť krívajú na tých istých miestach ako doteraz. Ono to je všetko pekné, ale stráca to ducha a myšlienku. Keď sa naši hrdinovia dostali do mesta na finálnu bitku, bol som stratený. Nie že som nevedel, ktorý robot mláti ktorého, ale nevedel, ktorý človek mláti ktorého - tento diel tu tých ľudí bolo požehnane - neprehľadná akcia, a... zdalo sa to iba mne alebo tu je neskutočne neprehľadný dej a scény? Nepochopil som, ako sa dostali z bodu A do bodu B a následne do bodu D, bez cesty, ktorá by mala viesť cez bod C. Netuším, či bolo toho materiálu toľko natočeného, že sa toho muselo toľko vystrihnúť, ale aby to dávalo zmysel - to si mohli dať ako cieľ. Optimus je všade a zároveň nikde. To isté platí u každej postavy v tomto filme. Bumblebee prichádza a Bumblebee odchádza. Bumblebee je zajatý, Bumblebee zachraňuje. Optimus je zajatý, Optimus bojuje. Ako zmienil H34D, kým sa všetci mlátia, tak je to aj tak jedno. Michael Bay mohol Transformers 3, hlavne ako úvodnú bitku prezentovať po mnoho častiach ako reklamu na štúdio ILM a ich produkty. V tomto sú majstri, to bezpochyby. Ešte, že sa občas objavil môj obľúbenec Alan Tudyk, ktorý občas zahláškuje a hneď má človek lepší pocit na duši. Toto sú herci, ktorí nás mentálne posilňujú, aby sme to vôbec dopozerali. Ku koncu by som chcel dodať, že Bay konečne videl Pána Prsteňov (padajúca budova atď.) a Death Race, inak si tie autá, vytuningované ako z Fast & Furious a ozbrojené ako zo spomínaného Death Race neviem vysvetliť. Pre mňa slabých 5/10. ()

utri

Smutný, když si představím, že tahle chujovina vydělala celosvětově přes miliardu dolarů. Hrozný utrpení to vůbec dokoukat. Míšo, snaž se, čtvrtýma transformerama si u mě ten odpad určitě vysloužíš, věřím ti. ()

Jello Biafra

O poznanie menej vydarené pokračovanie, kde citelne chýba Megan Fox a hlavne zápletka sa zasa točí okolo toho, že Decepticoni majú ďalšie eso v rukáve. Akčné scény sú na úrovni, ale príbehovo i scénaristicky film klopýta. ()

Trapper33

Jestliže dvojka bylo obří zklamání, tento díl byl pro mě naopak překvapením. Ač je opět předvídatelný, tak je mnohem poutavější a zábavnější. Transformeři jsou opět skvělí, jejich nepřátelé taky a jednou z mála chyb vidím v nahrazení Megan Fox, která k tomu prostě patřila. Mek mek, v součtu je to fajn oddechovka. ()

Opsha

Dvě a půl hodiny koncentrované nudy. Postavy se jedna jako druhá chovají debilně , roboty člověk od sebe nerozezná, akce je neskutečně málo a i ta trocha je neskutečně nudná a nepřehledná i bez dynamického střihu. Humor trapný, herci špatní, Malkovich trestuhodně nevyužitý, hudba nevýrazná. Pravdou je, že rozpočet je přece jen vidět, jeden robot (tuším Shockwave) docela nápaditý a scéna na téma "přítelkyně hlavního hrdiny ohrožovaná mechanickými chapadly" svou nechtěnou pitomostí rozesměje. Jedna hvězdička - přeci jen na odpad je vizuál docela pěkný. A ještě abych dodal - dabing je velice slušný, škoda ho pro takový film. ()

webhead

Dvě hvězdičky nedávám za strašný děj, rádoby vtipné scénky, neustále úhlednou blondýnu v nesnázích, ale za naprosto dechberoucí efekty a souboje transofmerů, které byly naprosto úžasné! U takového filmu je třeba vypnout mozek a užívat si mechanické orgie pro oči. ()

Chater

(+) Efekty, hudba, nostalgie při vzpomínce, kdy sem jako kluk měl doma svého "transformeráka" a tento díl mi to připomněl kupodivu lépe než díly předešlé. Zřejmě i díky většímu počtu zpomalených záběrů na rozkládání a sestavování aut do podoby robotů. Nabyl jsem pocitu, že takhle se to tenkrát skládalo a ne že se udělá *hrrrrr* *mrrrrr* *cink* v mišmaš hrozné digitální podobě kde člověk nic nevidí, a je to ready. (-) Humor, otravný herci ( hlavně herečka v hlavní roli), scénář( nabušený zrovna neni), nuda (přes půl filmu se nic neděje) ()

Yeosol

Už dlouho jsem necítil takový uspokojení z tak monumentální akční řežby jako je v Transformers 3. Věděl jsem, že to bude akční nářez, ale že až takových gigantických rozměrů, to mě ani ve snu nenapadlo. Michael Bay jakožto můj oblíbenec na poli destrukce všeho možnýho to opět dokázal a troufnu si říci, že o několik tříd výš než u předchozích dílů. Hudba Stevena Jablonskyho v posledních 45 minutách filmu, stejně jako u zbytku film neuvěřitelně gradovala a ukázala mi, jak velkýho formátu tento hudební skladatel je. Opravdu jsem se u filmu královsky bavil a už dlouho jsem neviděl tak dokonalou akci. Klobouk dolů Michaele Bayi. :-) ()

štísko

Připadalo mi, že třetí díl vnitřně nenavazoval tolik na ty předcházející, jako třeba dvojka na jedničku. Nápad s Apolem 11 a s jejím zkoumáním zbytků vesmírné lodě v době, kdy oficielně nebyl kvůli odvrácené straně měsíce signál, se mi líbil. Patosu v některých scénách oproti dvojce ubylo. Měl bych teda říci hůrá. To ale nemohu. Nelíbyl se mi nenápadný posun v brutalitě scén. Místo oleje z robotů crčela krev. (To je samo o sobě hovadina). Po srážce Oubotů a lidí lítaly kosti. Proč? Jeli nutné zaujmout diváka stoupající drastičností a brutalitou, děsim se pomyšlení co bude divák sledovat za deset, patnáct atd. let? ()

skinny

Rozhodně lepší než druhý díl, to musím uznat ale jednička byla prostě nejlepší. Co se týče námětu a dokonale udělaných triků, tak k tomu nemám žádné výhrady, ale co mi vadilo, byly některé příliš natahované scény,délka filmu, první hodinu a půl jsem se nudila a Shiovi, který je frajer, byl dán malý prostor ke hraní a ta pipka Rosie byla strašná(nechápu, jak celou dobu mohla běhat v těch jehlách:)) nebýt ji a těch prvních cca 90min. dala bych 4*. ()

Looser

Nic nového, vše se opakouje a je to dlouhé. Scény, které u jedničky bavily a člověk se jim i zasmál jsou už trapné. Film začne bavit až když se začne něco dít a je možné vypnout mozek a jen se dívat na multimediální masáž. Jako klip ok, jako film KO. ()

Bratricek

SPOILER: Tomu řikám škoda. Michael Bay už naprosto otevřeně kašle na jakoukoli invenci. Jeho záměrem je opravdu jen product placement a neustálé opakování těch samých scén, náhod a trapností. Po celý začátek filmu, jsem byl rozhodnut (jako u předchozích dvou snímků), že budu přehlížet demenci scénáře a užívat si tu nádhernou podívanou. Očekával jsem naprosto epickou bitvu o město, místo toho jsem dostal půl hodiny filmu navíc (scéna s mrakodrapem a okolo něj je úplně, ale úplně k ničemu) a jednu parádnější scénku. Vážně jsem očekával nástup obrovské lidské armády a řežbu ve stylu "Den nezávislosti". Nová blondýnka je opravdu krok do jámy lvové a celý film díky ní vypadá ještě více jen jako reklama na značkové zboží. Btw: Chevrolet asi zaplatil nejvíc. Jediné, za co dávám Bayovi bludišťáka, je dálniční scéna. SPOILER OUT. ()

Soweek

Ať se Vám to líbí nebo ne, Michael to buď stále umí a nebo prostě dostává dostatek peněz za to, aby to za něj udělali jiní. I přes tu neskutečnou slátaninu naprosté vážnosti a zároveň odlehčeného přístupu kombinovanou s americkým vlastenectvím, stále stejnými Michaelovými slowmotion klišé a hodně špatnou modelkou od Victoria's secret je to pořád super akce, kterou prostě jinde neuvidíte. ()

BMAJTZ

Nikdy jsem nepatřil mezi fanouška filmů o transformerech a ani první díl jsem nehodnotil jako něco opravdu výjimečného. Připouštím, že to má slušné triky a akci, ale mě u filmu vždy zajímá hlavně příběh. Příběh je slabá stránka všech transformerů a třetí díl není vyjímkou. Je pravda, že oproti přepálenému druhému jsme se dostali o laťku výš, přesto se toho moc nezměnilo. Tenhle film rozhodně patří k těm lepším blockbusterum letošní sezony ať už si to přeberete jak chcete. Jinak není o tomhle filmu vlastně co říct, výměna Megan Fox za Rosie Huntington-Whiteley má prakticky nulový význam. Rosie hraje totiž druhé housle a pro samotný příběh má nulový význam, je zde hlavně aby nalákala mladé mužské obecenstvo, ale kdyby byla ze scénáře vyškrtnuta ani bych to nepoznal. Shia je klasický Shia a robori se taky nezměnili. Jednoduše je to přímočaré, na Shakespeara si to nehraje a vybuchují v tom auta, jako jednohubka dobré. Mno a hodnocení, je to lepší něž mizerná dvojka, ale horší než jednička, je to na hodně slabé tři hvězdy. ()

Šakalík

No, je to o něco lepší než duchaprázdná dvojka, přesto z toho nijak nadšený nejsem. Asi jsem ze staré školy nebo se v tom jenom moc hrabu, ale mám prostě za to, že i na první pohled nevěrohodná robotická sci-fi by se mohla držet v alespoň trochu vědeckých mezích. Jenže Transformers nejsou sci-fi. Nikdy nebyli. Je to akční komiksovka, která po ničem vědeckém absolutně nepátrá a snaží se jen bavit lidi. To ale nikomu nevyčítám. Když se ale v bezprostřední blízskosti Země zjeví těleso desetkrát větší než naše planeta, která to kupodivu snáší úplně v klidu (v reálu by jí gravitace roztrhala na kusy), píchne mě u srdce při pomyšlení, že otec vědecké sci-fi Arthur C. Clarke musí rotovat v hrobě. Michael Bay nás opětovně nakrmil slátaninou, pro kterou mají Američané výstižný výraz „bullshit“. Přesto to v první polovině není překvapivě vůbec špatné. Bay se vrátil ke konceptu známého z jedničky a příběh rozjíždí pomalu a odlehčeně, což filmu velmi sluší. Samotný příběh není úplně přímočarý, má svá úskalí, což je taky dobře. Jenomže v poslední hodině je to zase ta tradiční epická bitva mezi roboty okořeněná spoustou patetických keců o svobodě a odvaze, které potřetí už prostě nebaví. A tak si myslím, že by pro Transformers mělo platit pravidlo „třikrát a dost“. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)