Život sedmnáctileté Veroniky 'Ronnie' Millerové je najednou vzhůru nohama, když se její rodiče rozvedou a její otec se odstěhuje z New Yorku do města Tybee Island ve státě Georgia. O tři roky později si se svými rodiči stále nerozumí a zlobí se na ně, zvláštně na svého otce, dokud se její matka nerozhodne, že by bylo v nejlepším zájmu všech zúčastněných, aby strávila léto v Tybee Island se svým otcem. Její otec je bývalý koncertní pianista a učitel a žije tichý život v pobřežním městě. Je plně ponořen do tvorby uměleckého díla, které se stane hlavní ozdobou místního kostela. Nezapomenutelný příběh o lásce v jejích nesčetných podobách – první láska, láska mezi rodiči a dětmi – který ukazuje, jak jen to román Nicholase Sparkse umí, mnoho způsobů, jak hluboce procítěné vztahy mohou naše srdce zlomit a zase je uzdravit. (oficiálny text distribútora)

Bety88

Ano, bylo to slaďoučké, idealistické a po americku blboučké, ale i přesto se mi to líbílo. Je pravda, že hlavní dvojice byla občas na ránu a jejich bělostný tymolínový úsměv mi málem zaclonil obrazovku a zápletku jsem odhalila po prvních dvaceti minutách. Ale i tak si myslím, že to byl vcelku dobře koukatelný film, který má k odpadu rozhodně daleko. ()

ThomasCrown

K Nicholasovi Sparksovi som sa dostal úplnou náhodou už pred rokmi cez A Walk To Remember. Ten film ma donútil prečítať si aj knihu (druhá romantická kniha čo som v živote čítal:) Obe skvelé. To isté som očakával aj od The Last Song, no márne. Nechcem tým povedať, že by to bol zlý film, len ma hneď od začiatku tak nechytil za srdce. Miley mám rád, narozdiel od väčšiny populácie a som vďačný aj za Grega Kinneara, ktorí dopomohli dotvoriť príjemný feeling. Piesne sú vybraté veľmi dobre, prostredie tiež a hoci Sparks stále píše o tom istom (spoiler?:), The Last Song je fajn oddychovka so skvelou hudbou. ()

Prochy38

Moc pěkný příběh, dá se říci, že i celkem ze života. Miley tak nějak ještě s rozumem v hlavě, sice se mi hrozně nelíbí, ale ve filmu fungovala pěkně. Obsazení jinak taky kvalitní. I když nevím, proč L. Hemswortha tak zprasili tím blondem. Nebylo to nic super originálního, ale taky si to na nic podobného nehrálo. Líbivé, smutné, hezké a hlavně to opravdu může kdokoliv z nás kdykoliv zažít... Neurazilo, potěšilo. Škoda fatálně katastrofického českého dabingu... smutná kapitola sama o sobě. ()

Oňďo

Nechápem prečo sa každý navážal Do Miley že to nezahrala dobre. Ja si myslím že sa zo svojou úlohou popasovala veľmi dobre. K Filmu : Neviem , čo také by som k tomu povedal. Fakt ma to chytilo. ()

lareinna

Zo začiatku to na mňa pôsobilo, tak že film bude o jednej trucovitej puberťáčke, ktorá prišla na prázdniny k ockovi, ale potom sa to obrátilo a priznám sa, že som sa na konci bránila slzám. Veľmi pekné.. ()

Pompaj

Příjemný doják, který na mne fakt zapůsobil. Jojo vím Cyrus a ti prokletí " Disney" herci. Ale to fakt působilo, jako solidní film, děj tam byl a byl celkem dobrý. Nemůžu si pomoct, ale Miley působila, takovým dobrým dojmem. Nemám co říct, jedině ten skvělý song na konec. When I Look At You je moc hezká písnička.. 80% ()

kikka20

Ten, kdo není zaujatý vůči Disney, Cyrus, tak si tenhle film užije. Tolik emocí pouze v jednom filmu. Je to úžasné. Ovšem ne tak úžasné, jak povídám. Má to své mouchy, ale to se dá lehce přehlídnout, protože samostatný děj, příběh, který Miley prochází je krásný a čistý. Konec je smutný, ale zároveň i něco co se ve vás pohne a všimnete si, že to zas tak zlé nebylo a mělo to celkem i pěkný konec. Prostě pro oddychnutí úplně ideální. ()

Marina111

Film ma vlastne celkom príjemne prekvapil. Veľkú zásluhu na tom má najmá fakt, že som nevedela, do čoho idem. A tak trošku paradoxne i moje predsudky voči Miley. Pretože som od nej nič veľkolepé nečakala, vlastne ma ani nemohla sklamať, a ona ma dokonca i milo prekvapila svojou verziou mladej svojhlavej rebelky bez priateľov, ktoré ma už pomaly začínajú iritovať, pretože sú hrdinkami takmer každého súčasného teens filmu made in USA. Nepochybujem, že tento film - najmä zásluhou marketingu a distribúcie - bude patriť k srdcovým záležitostiam nejedného tunajšieho dievčaťa vo veku hlavnej hrdinky, ale - popravde - vo mne nijakú hlbšiu stopu nezanechal. A verím, že sa to bude týkať každého diváka, ktorý od filmu predsa len očakáva viac ako nejakú tú love story ... ()

Martin_W

Zaláskované drama, které se docela povedlo. Šlo by z toho vytřískat jistě něco mnohem pozoruhodnějšího, ale holt bylo jasné pro kterou cílovou skupinu je film dělán. 64% ()

suzanne1997

Já nevím, co mám napsat, výborně zpracované téma, v tomhle snímku úžasně zachytili, lidské chyby a to, jak se člověk může špatně chovat ke svému okolí a ono jej přesto nezavrhne a dokonce se těší z jeho přítomnosti. Stejně tak jako otec Ronnie, ona se k němu vždycky nechovala úplně nejlíp, ale on se přesto těšil z její přítomnosti. Zlom filmu nastává asi půl hodiny před koncem, kdy si Ronnie uvědomí své chyby a z části je napraví. Jméno poslední píseň tady není jenom tak, i když není poslední v jejím životě, ukončí životní etapu někoho nebo něčeho jiného. Tenhle snímek mne prostě oslovil, děj nebyl v žádném případě předvídatelný, někdy jsem se v něm opravdu zamotávala a jindy mě doopravdy překvapil. Rozhodně si myslím, že se na něj stojí za to alespoň jednou podívat. ()

Žižina

Typicky romanticky film, ve kterem se najdou hlavne slecny (soudim podle navstevnosti kina, byli tam asi dva kluci). Ale taky konecne nejaka poradna role pro Miley Cyrus, kterou zahrala perfektne. Je to film u kteryho kino delalo "Aaaaach" a "Oooooch"..ale na konci tekly slzy proudem. No, mne se to libilo, ale nevim jak na tom budou chlapi. ()

sedlo03

Slabší 4. Miley umí hrát a at ju jakkoliv nemám rád, tak i zpívat umí. Nadprůměrná teen comedy a když příhlídnu na to, že to šlo z hlavy Sparkse, je to i na ty 4*. 70% ()

Greg25

Schématický děj, předvídatelný vývoj postav (tedy jak které, některé setrvávaly v jedné póze celou dobu) a spousta hluchých míst a to jak po stránce scénáře, tak i vedení celého příběhu a především pak atmosféry. Nezdá se vám, že na jeden film je tam až příliš mnoho neštěstí, tragédií a nepochopení? Navíc scénář se strašně opakuje – to co je patrné v jedné scéně, vám po chvíli odhalí jako největší tajemství filmu. Srdceryvný příběh, o konci léta a předčasném podzimu, o konci dětství a začátku prozření – s herecky prkennou Miley Cyrus, ale výborným Gregem Kinnearem. Dobré drama má mít silný a pokud možno uvěřitelný příběh (až na pár výjimek), schopnost dostat z vás emoce a navodit tu správnou atmosféru – všechno tohle splňuje Poslední píseň tak na polovinu – atmosféra pokulhává a síla emocí předvedená Gregem Kinnearem je občas přehlušená nudnou omáčkou. Špatný film to ne, ale doporučit to někomu? Upřímně ne, existují daleko lepší drama a ne tohle, které by ve své podstatě ani nebylo dramatem – spíš sladkou „omajdou“ pro dospívající, kdyby otec Ronnie netrpěl čímsi (nechci prozrazovat tomu, kdo neviděl), ale jemu samotnému je tam věnováno tak málo času, že stejně převáží nudně mdlý „slaďoučký“ příběh. Více citovosti a nadhledu pro vedení příběhu by Poslední písni prospělo. 50% ()

Aluminium

Miley, Miley, Miley...Tak veľmi by chcela byť herečkou, ale asi nikto v jej okolí jej nevie povedať, že: "Nie Miley, toto naozaj nie". Moja averzia voči tejto speváčke/"herečke" dosahuje až do stratosféry. Pohľad na ňu ma zakaždým bolel a toto téma alebo aspoň podobné, bolo spracované snáď milión a jedenkrát. Ale aj tak si tento film zaslúži 1*, aspoň za knižnú predlohu. ()

Brambu

Smutný příběh jedné rodinky, jejichž rodiče jsou odloučeni a otec umírá na rakovinu. Děti jedou na prázdniny za otcem a ten před nimi svoji chorobu tají. Když vše vyplave na povrch, jsou všichni překvapeni. Nejedná se o žádný úžasný film, který vás nadchne, ale je jisté, že i tak si najde své příznivce, třeba už kvůli hlavní roli, kteru obsadila Miley Cyrus. A samožřejmě tu nechybí ani happyending v podobě zaláskované dcery. Na oddech a vypnutí ideální film. ()

jasanka

Teda dlouho jsem neviděla rozporuplnější věc... Začalo to jako průměrné rodinné drama, pokračovalo to jako letní romantika, a pak se to dostalo do smutné a depresivní fáze. Čekala jsem ty první dvě "fáze", ale tu třetí opravdu ne. A nevím, jestli to myslím pozitivně nebo negativně. Prostě se to dostalo někam, kam by se podle mě takovýhle film dostat neměl, ale zároveň se tam ta zápletka hodí... Tahle část je opravdu hodně smutná, a akorát mi potvrdila mou filozofii posledních let - nekoukat na depresivní a násilné filmy, protože v životě člověk zažije špatných věcí ažaž, tak proč si je ještě připomínat takhle. Možná hodnocení časem změním, ale prozatím - čtyři a půl hvězdičky. ()

Mchazik

Teenagerovská romantika. Smutek. City. Všechno to bylo v jednom příběhu o letních prázdninách. Chvilky štěstí a chvilky pláče. Ukázalo se tam snad všechno co se ukázat mělo. I Poslední píseň. ()

Tred2

Byl jsem docela překvapený. Vůbec to není tak špatné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Předloha je asi slušná, vzhledem k tomu, že scénaristicky to je, řekl bych, až nadprůměrné. Z pohledu režie či kamery si taky nemůžu stěžovat. Hlavní dramatická línie funguje velmi dobře, problém však nastává u té druhé linky, tedy romance. Hlavní duo Miley-Liam je pro danou úlohu dost špatný "pick". Hodně jsem tady četl negativa k obou představitelům (povětšinou je jednoho herectví odsuzováno jako o hodně horší než druhého...). Mně osobně přišli oba na podobné úrovni "kvality" (ačkoliv každý úplně jiným způsobem). Miley není ani tak hrozná jako herečka, jako spíš to, že se její obličej na to nehodí, ať to zní sebehůř. Navíc její snahy o zahrání smutku a neštěstí jsou mírně.. patetické. Trošku bída, rating jde dolů, ale nic co by film mělo úplně potopit. Bohužel její protějšek na tom není o moc jinak. S tím, že on naopak je herec tělem a tváří, ale jakmile začne mluvit nebo se nějak specificky tvářit, je to průšvih. A tak vlastně romantická zápletka je odsunuta na úroveň naprosté nepodstatnosti, což mně zase tolik nevadí, ale objektivně to je prostě snížení ratingu. Zápletka rodinného drama se snaží držet si vysokou laťku a kupodivu Gregovi se to, i přes vesměs všechny ostatní, kteří to "kazí", docela daří. Když bych to měl nějak celkově zhodnotit - Romance nuda, rodina ujde, drama života slušné (ačkoliv to mohlo být důraznější), technicky povedené + pár příjemných perliček (např. scéna s želvama). A tak jsme někde na hranici klasického průměru. Každopádně a evidentně se jedná o haters gonna hate záležitost, která nenadchne, ale ani neurazí. V rámci žánru je to docela schopně strávených 100 min. PS. Není nic lepšího než v půlce filmu dostat spoiler od bratra o asi nejpodstatnějším faktu filmu :-P. ()