Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Mara12

Mě osobně si seriál získal rychlostí světla - lahůdkové díly, popkulturní odkazy, neokoukané herecké obsazení a chemie mezi Jeffem Wingerem a mou maličkostí funguje bezvadně :)) Třetí série je sice o něco slabší, ale seriálu stále nechybí originalita, sarkasmus a především(mnou tolik oblíbené) homofobní, rasistické a zároveň politicky nekorektní hlášky. Cool.Cool, cool, cool. ()

Sparky

Prvních pár dílů se musí překousnout ale čím hlouběji se dostáváme, tím větší mají autoři volnost a epizody získávájí skvělý dávky humoru a nevázanosti v dokonalý míře. ()

Toustovač

Popkulturních citací s mírou. Tady se to dost často extrémně přepálí (úmyslně), viz např. celé díly jako pocta filmu, žánru atp. Chápu, že přesně tohle na tom spoustu lidí bere, ale holt mezi ně nepatřím. Na druhou stranu to je ale dost vtipné (i spadnutí ze židle se stane), takže proto nakonec tak vysoko. ()

Maica

Nikdy bych to nebyla bývala řekla, ale tenhle seriál mě baví. Nejdřív mi to přišlo jako pěkná ptákovina, ale když jsem to začala sledovat, uvědomila jsem si, že postavy jsou i přes svou někdy nesmyslnou komičnost celkem sympatické, a že je to vlastně dost zábavné. Jediné, co mi trochu vadí, ale co tam asi má být, je až moc čitelné morální poučení, ale to se dá skousnout. ;-) ()

Dashiella

Po maratóne troch sérií skutočne tento seriál považujem za veľkú vec, plnú skvelých originálnych nápadov. Občas ma niektoré detaily trochu otravujú, ale potom príde scéna, kedy chrochtám smiechom a to je tu pre mňa podstatné. S obľúbenosťou postáv je to ťažko, každý má svoje chvíľky, každopádne za zmienku sem stojí, že mám celkom rada profesora Duncana a že shipujem Annie s Jeffom. ()

konysua

Tak trochu jiný seriál, který sází na to, že o televizním a filmovém světě něco víte a když to víte, je community ten nejvtipnější a nejosobitější seriál pod sluncem. 10/10 ()

KaiaMesiah91

Pilot mě nabavil, druhý díl lepší, třetí super, čtvrtý boží. A pak se to tak už drželo do konce série. Druhá sezóna si laťku víceméně udržela (Paintball!!!). Třetí se rozjela slibně ("Kostkový díl" - e04), ke konci začala už ale trochu nudit. Nyní nevysvětlené odložení vysílání čtvrté sezóny - ale už se to blíží! ()

angel.CZ

Prvních pár dílu je celkem hoodně nudných, snad i prvních 10, ale potom si příjdete na chuť a postavy a jejích manýry si zamilujete... Vše berte s nutnou dávkou humoru a nadhledem... 75% ()

Týnidlo

Musím se přiznat, že mi pár dílů trvalo, než jsem se do téhle bandy po uši zamilovala. Ale rozhodně to stálo za to. Zprvu to bylo velmi milé a příjemné překvapení, ale o pár dílů později jsem rychle zvyšovala hodnocení. Každý díl je natolik originální, že se člověk opravdu nenudí, alespoň já ne (po dobu 4 sérií)! A ani český dabing mě neomráčil. Vřele doporučuji. ;) ()

ManOfPhoenix

Nejlepší hraný seriál který jsem kdy viděl. Mladý právník se vrátí kvůli podvodu do školy, kde se setká s velmi zvláštními lidmi - opravdu nepředstavitelná Britta, pohodový Troy, protivák Pierce, sladká Annie, vážná Shirley, šílený Chang (toho mám v oblibě), divný Dean, a Abed. Tahle úžasná parta tvoří velmi povedený seriál, který si prostě nemůžete nezamilovat. ()

victt

Na prvý pohľad veľmi sympatický seriál, mierne pripomínajúci Glee (ale oveľa lepší, aspoň zo začiatku). Škola Greendale ponúka zaujímavé, sympatické postavy ktoré majú čo ponúknuť, a tiež skvelú komediálnu atmosféru. Postava učiteľa španielčiny Señora Changa je jedna z mojich najobľúbenejších zo seriálu (škoda že to neškôr tak pokazili, a už v podstate nie je zaujímavá ani vtipná). Od druhej až po štvrtú sériu to postupne začína upadať, čím ďalej tým viac. Už je to úplne o niečo inom ako zo začiatku. Príbehy sú už skôr nereálne a čoraz menej zaujímavé, ale stále je tam pár vtipných momentov. Škoda že sa neuberali cestou prvej série. // videné 4 série ()

Akvarista

Mám takovej dojem, že s výbornejma seriálama se v posledních letech roztrhl pytel. Community je vtipný, skvěle obsazený a neotřelými nápady napěchovaný seriál. 4 série jsem zkouknul 2x během týdne a chci víc, prosím ! // btw Pierce je naprostý hovado. ()

kubilov

Jeden z nejlepších amerických sitcomů od doby Přátel. Baví mě hezká a trhlá blondýna Britta, charismatický manipulátor Jeff, na popkultuře závislý Abed, rasistický dědek Pierce, čím dál více úžasná a nádherná Annie, magor Chang, děkan Pelton se sklony k transvestitismu, nesmrtelný student Leonard a další. Naopak mě docela nudí a vadí mi ta nesnesitelná pánbíčkářka Shirley. Jinak je však Community naprosto skvělým a chytrým sitcomem, který pomrkává na filmové i seriálové fanoušky prakticky z každého dílu, což má sice za následek lehčí vztahovou dobu ledovou, kterou ale aspoň trochu vyplňuje nekonečné flirtování Jeffa a Annie. V posledních sériích to však jde trochu do absurdna. 1. 100% | 2. 90% | 3. 90% | 4. 80% | 5. 85% | 6. 90% ()

Wooke

Paintball ? Vankúšová vojna a stavanie obrovského bunkru z perín ? Halloween a ABBA? Dajte mi fajcku, no je tam toho toľko, čo by sa dalo robiť na výške a nikto nič nespomína. Ja sa ale na výšku teším. Síce niekto taký ako Senior Chang tam asi pobehovať nebude, no čo už. A možno sa to všetko Changne. Na koniec už len komentár k môjmu komentáru..."ha...GAYYY!" ()

riza-do

Chvilku mi trvalo, než jsem kouzlo seriálu objevil, ale jelikož dávám každému sitcomy/comedy seriálu na rozjezd 5 dílů, byl jsem rád, že jsem si to ani u Community neodpustil. I když čekání na další vydaný díl pro mě nebylo tak složité. Postupně jsem si zamiloval všechny hlavní hrdiny, asi stejně tak jako zubaté včeličky nebo kuře držící automobil. Jestli mi však něco dost kazí náladu každého dílu (a hlavně díly věnované právě této postavě), tak je to Chang/Kevin. Je to jeden z těch seriálů, kdy občas musím přetrpět některý díl, aby mi náhodou něco neuniklo, ale hned ten další mě zase skvěle pobaví nebo žasnu nad skvělou parodií známých filmových hitů případně sitcomových zápletek. Největší zklamání mi však dělá pátá série, která si u mně opravdu nevede příliš dobře a myslím, že je čas Community bohužel ukončit. ()

Ernie_13

Skvelá show, no hlavne originálna. Avšak musím sa priznať,že tých 100% vydrží, tak po tretiu sériu a potom som sa už ani len nedokázal vrátiť k pokračovaniu. Však aj načo, keď Chevy Chase kvôli ktorému som si seriál vyhľadal sa rozhodol odstúpiť. No aj tak dávam 5/5. ()

Mire

Prípad Community... Začal som ho sledovať presne 1.1.2015 na základe mimoriadne pochvalných recenzií na tomto a ďalších weboch. Výsledok bol taký, že asi prvú polovicu prvej sezóny som len nechápavo krútil hlavou čo sa to deje. Iný výraz ako "bizarný" som nájsť nevedel. ALE, niekde počnúc druhej polky prvej série som si už tak nejako zvykol na neotrelú formu a začal sa pri Community celkom slušne baviť. Následná druhá séria, až na príšerný animovaný vianočný diel (všeobecne nenávidím diely čo boli animované a podobne robené - s výnimkou toho, kde boli postavy ako z 8 bitovej počítačovej hry) mi prišla celkom vyrovnaná. Tu som si hovoril že ak sa udrží takéto tempo aj naďalej, pod štyri hviezdičky nepôjdem. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Tretia séria začala celkom dobre (prvý diel), pokračovala dosť vlažne (druhý, tretí diel), následne prišiel výborný a originálny diel (štvrtý) a potom to šlo už viacmenej nerovnomerne, priemerné diely sa miešali so solídnymi a až potom posledných päť dielov za sebou bolo v poriadku. Proste tu sa niečo pokazilo. Rovnaký trend postihla aj štvrtá a piata séria - tu a tam podarený, niekedy aj výborný diel, ale dosť často vlažné, priemernejšie diely, alebo dokonca také ktoré ma vyslovene srali (druhý diel s Dungeons and Dragons, animovaný G.I.Joe,...). Po tom všetkom štyri hviezdičky dať nemôžem, aj keby som chcel. Možno sa to niekedy zmení ak si dám reprízu, ale to až neskôr. Teraz som zvedavý čo bude v sérii s číslom šesť, ktorá podľa známej propagovanej formule "sixseasonsandamovie" má byť už naozaj posledná. Hádam sa tá kvalita zdvihne, aj keď v to veľmi neverím. A hlavne už žiadne posraté animované či inak špeciálne diely! P.S.: moja najobľúbenejšia postava bol Pierce, ktorý dával skvelé hlášky - škoda že odišiel. Najmenej rád mám Shirley, kvôli jej prílišnej náboženskej oddanosti. Ale keď tvorcovia chceli taký charakter, čo už. Zatiaľ odo mňa toľko :) EDIT 9.7.2015: Po druhom vzhliadnutí pridávam štvrtú hviezdičku. Seriál mi momentálne celkom prirástol ku srdcu - jeho humor, v ktorom absentujú všelijaké prdy či zvracania, jeho postavy (nielen hlavné, ale aj tie rôzne individuá typu Starburns, Garett, Magnitude,...), príbehy, proste všetko čo sa mi momentálne nedostáva od takého TBBT. Oceňujem ale aj absenciu diváckeho smiechu, aj keď bolo ťažké si zvyknúť na sitkom bez neho. Strašná škoda že pôvodná zostava študijnej skupiny sa postupne začala rozpadať (aj keď Shirley mi nevadí že tam nie je, skôr chvalabohu) a nahrádzať nezáživnými postavami ako Frankie. Ukončenie šiestej série ale bolo celkom pekné a bola by škoda, keby už seriál ďalej nepokračoval - vznikla by v seriálovom odvetví diera, ktorá by sa ťažko zaplátala. Ale čo už, všetko raz musí mať koniec :) EDIT 28.5.2020: prešlo 5 rokov odkedy som tento seriál videl naposledy, preto som si ho teraz po takej dlhej dobe zopakoval a musím povedať, že som si jeho pozeranie veľmi užíval a veľmi som sa bavil na jednotlivých dieloch, ešte viac ako keď som Community videl prvých dvakrát. Prišlo mi, že všetky série boli nesmierne vyrovnané a zábavné a niečo do seba mali aj tie novšie postavy, aj keď absencia Chevyho Chasea v 5. a 6. sezóne proste zabolela. Každopádne, je čas pridať poslednú hviezdičku k hodnoteniu, lebo tento momentálne už asi kultový a bohužiaľ vo svojej dobe vysoko nedocenený seriál, si plný počet rozhodne zaslúži! Zaujímalo by ma tiež, čo s tým sľúbeným filmom?! Lebo po piatich rokoch stále ani náznak toho, či bude alebo nie, okrem nejakých neoverených špekulácií. () (menej) (viac)

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)