Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

KOZEL84

Možná sem byl moc natěšený a těšil se na sitcom na který se budu díl od dílu těšit (to je u mě HIMYM,Přátelé,BBT a Scrubs) a první díly tak i vypadaly.No ale u mě to teda mělo sestupnou tendenci a druhou řadu sem měl skoro problém dokoukat.Všichni herci sou sympatičtí (až na děkana,z toho sem mi chce zvracet),za Gillian sem měl až radost,ale příjde mi,že se postavy prakticky neustále jen opakujou (na poli dvou sezón).Největší ruler je jednoznačně Chevy Chase a přidávám se ke ''kdobytořek''.Filmové odkazy a ''žánrování'' mě někdy až nudilo (plastelínový díl) a na konci každé sezóny přijde paintball aby to vytáhnul (a Josh ''Sawyer'' byl boží).Já se málokdy vyloženě smál,když to tak vemu a myslím,že nakoukáno mám kurevsky aby ty odkazy padaly na úrodnou půdu.Nevim.Se uvidí dál,těch nadprůměrných sitcomů (to tohle zas je) tolik není.Hurá na HIMYM 6 ()

Tred2

Nemůžu řict, že každý díl by pro mne byl naprosto přesvědčivě na plno, nicméně z valné části tomu tak je. Každopádně celý tento koncept mi naprosto sedl, jakožto začínajícímu studentovi vysoké školy. Postavy jsou geniální, chemie mezi nimi funguje perfektně, příběhy jsou správně ulítlé a narážky trefné. Jako jedinou výtku mám fakt, že je seriál cílený hodně na amerického diváka, aneb některé "joky" nepobírám hned. Nicméně co se týče kvality provedení a zahrání, je to pro mě nový kousek do T10. ()

El-Barto

TBBT a HIMYM se můžou jít vycpat. Community je nejlepší, nejoriginálnější, nejhravější a nejpohodovější hraný sitcom současnosti. Takovou porci pohody od lidí, kteří se snaží společnými silami prolézt nejhorší školu na světě plnu pošahaným individuí a uznávající Luise Guzmána, jsem fakt nečekal. Všechny postavy jsou od prvního dílu sympatické (narozdíl od výše zmíněných fenoménů) a nikdo neni zbytečný. Zaplať pánbůh za absenci vloženého smíchu (jak ten mi jen leze na nervy) a minima trapností. Community je srdcovka. Malý, skromný, nevtíravý a nehorázně pohodový sitcom, který překypuje nápady na originální epizody ze všech možných žánrů - to co se děje v Community, o tom se jiným sitcomům ani nezdá, viz. zombie, dokumenty, mafie, polštářové války atd. Paintballové díly jsou ty úplně nejlepší. 1. + 2. série 10/10, 3. série 9/10. Čtvrtá série je po odchodu Dana Harmona zoufale podprůměrná. I když se pořád najde několik momentů, který připomínají starý dobrý časy tohoto komediálního klenotu. Po zakončení čtvrtý série se divim, že chce NBC se seriálem pokračovat, když to chtěli utnout v půlce třetí série, která je oproti čtvrtý kvalitativně úplně jinde, jedině by se vrátil Dan Harmon, protože Dan Harmon je Community! 4. série 6/10. Na pátou sérii se Harmon vrátil a bylo to vidět. Pořád se sice mluvilo o návratu k první a druhý sérii, ale vytvořit zase něco tak dokonalýho, bezchybnýho a geniálního prostě nejde. Je to spíš návrat k těm průměrným dílům třetí série. V průběhu celý pátý řady na nás tvůrci chrlili jeden speciál za druhým, Community se od reality odtrhlo ještě víc a to mi nejvíc vadilo. Sice vypadá líp než předchozí řada, je vtipnější, ale stejně se nemůžu smířit se smutnou novinou, že to Community, do kterýho jsem se zamiloval až po uši, je mrtvý. S Harmonem nebo bez, už to neni ono a ta jedinečnost se prostě nevrátí. 5. série 7/10. Šestá řada se snaží seč může navázat na atmosféru prvních dvou. Z podstatný části to je marná snaha a daleko víc to připomíná pátou řadu. Oproti tý má ale šestka několik fakt vynikajících epizod (paintball je zase super!) a postavy se zase o trochu víc vrátily ke kořenům a podobají se těm, který jsem si zamiloval. 6. série 8/10. A teď už sem s tím filmem! ()

H4N1CK4

Tenhle seriál paroduje snad všechno...od Společnosti mrtvých básníků přes Goodfellas a Batmana až po Dobrého Willa Huntinga. A vždycky tak nápaditě, že se u toho válím smíchy, jak už dlouho néé. A Pierce, tak to je fakt postavička za všechny prachy! ()

RickyFitts

na rozdíl od většiny přítomných nesdílím nadšení z těch všech filmových odkazů a v půlce druhé série se mi stýská po tý wesandersonovsko-rickygervaisovský poetice ztřeštěné obyčejnosti, kterou jsem znal z první série. ()

Kimm2

Kdyby se všude po internetu nepovalovaly screenshoty a vtipy z tohohle seriálu, asi bych si ho nikdy nevšimla. Nechápu, jak jsem mohla tak dlouhou dobu přehlížet něco tak skvělého. Přiznávám, že prvních pár dílů jsem si cestu ke Community trošku hledala, ale po další sérii zvedám na pět hvězdiček a neohlížím se zpátky. ()

Loooki

Veľmi vtpný, seriál, ktorý nie je poskladaný na tom, že sa tam smejete každú chvíľu, ale vtipné momenty, ktoré tam už sú, STOJA ZA TO,lebo sú bohovské. Toto je seriál, kde mi je každá postava svojou vlastnosťou sympatická. Celá ta popkultúra, veková rôznorodosť, popárení priatelia Abed a Troy, v mixe šialenosti alá 30 rock. Jednoducho NBC. Hodnotené po VI. sérii (ešte nám ostáva film!) ()

a4am

Seriál, kdy naprosto boží epizody střídají ty měně boží a někdy nanejvíš jen nadprůměrné! Pro někoho, kdo jako já vyrůstal 24/7 na televizi, je tohle naprostá bomba. ()

luxuska

community pro mě nebyla zrovna láska na první epizodu, ale sedmičlenná studijní skupina mi byla natolik sympatická, že jsem sledovala dál a dál a ke konci první sezóny už to byla jasná srdeční záležitost, což druhá série jenom potvrzuje. a abed se okamžitě zařadil do mé top ten oblíbených seriálových postav. ()

char_t

První tři série: Wow. Takhle vyváženou sestavu hlavních postav měli snad jen Friends nebo Red Dwarf. A taky je to neskutečná sranda, jeden každý díl. Za díl 1x23 - Modern Warfare by to skoro chtělo šestou hvězdu, špica! Ve čtvrté sérii jde kvalita trochu dolů, sezóna je tak za tři hvězdy, ale zatím celkové hodnocení snižovat nebudu :-) V páté sérii klesám rovnou o dvě, tomuhle se říká totální úpadek... Úplně jako poslední série Scrubs... Šestou řadu po zrušení na NBC převzalo Yahoo a vypadá to podle toho... Půlka původního ansámblu je pryč, a když hlavní role převezmou dřívější komické postavičky (Dean, Chang), je jasné, že to nemůže prvním třem sezónám sahat ani po kotníky. 1. řada: 90% ||| 2.-3. řada 80% ||| 4. řada 60% ||| 5. řada 40% ||| 6. řada 50% ()

Luk Skywalker

Hodnoceno po dvou sezonách. Nejlepší jsou paintballové díly, ostatní jsou některé dobré, některé méně, ale více je těch dobrých. Nabízí se srovnání s HIMYM, kdy se i při vážných tématech pousměji nebo s TBBT, kdy je zde jedna z hlavních postav "jinde" než ostatní (v tomto případě Abed). Ač by se zde hodily vztahy, tak se zde překvapivě neobjevují. Z hereček jsem si oblíbil Gillian Jacobs (Britta), ale Alison Brie (Annie) je lepší (hlavně v paintballovém díle 2.sezony, který je stylizovaných jako western). Z herců je můj oblíbenec Danny Pudi (Abed). Ve třetí sezoně pokračujeme v ději, je tam pár velice dobrých epizod (např. jedna jako počítačová hra) a ve čtvrté to končí promocí. V 5. řadě je zase nějaký speciál (tentokrát je to jako G.I. Joe) a jeden vzájemný cit, který je znám z dřívejška, ale vztahem to nepokračuje, což je divácky škoda, ale v reálném životě to tak může být. Co se týče zakončení - být tvůrci, tak natočím jednu řadu s oznámením, že je poslední a dal bych si záležet, protože Greendale si to zaslouží. A 6.sézona ztrácí dech, postupné odcházení postav se na seriálu podepsalo, ale opět je tu několik dobrých dílů (opět paintball, na to mají autoři patent :-) ) a jsou tu jako celý seriál popkulturní odkazy. Závěrečnou epizodu bych si obsahově představoval jinak, ale ideově je to dobré. Vyřešil se i jeden vztah, který mohl být a nebyl (to jsem ani nedoufal, že to tam bude). Takže už jen film nebo nic, bo další pokračování seriálu nemá smysl. ()

Hermez

Některé seriály okamžitě chytnou za srdce, uchvátí, vedí jak na to. Postupně jsou ale uměle natahovány až do úplného zředění až vyšumí. Ne tak Community - začátek je vlažnější, ale stačí několik dílů než se zamilujete. Je to drzé, sexy a k popukání. Chybí mi větší vztahová a dějová konzistence + přehnaná milost a dobré konce připomínají Krok Za Krokem, jinak by to hlavně kvůli panu Jeongovi bylo na 5 hvězd podtržených :-) ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)