Adaptácia humoristického románu Mordecaia Richlera rozpráva príbeh Barneyho Panofského, zdanlivo obyčajného muža, ktorý žije neobyčajný život. Jeho úprimné vyznanie rozpráva o viac ako troch desaťročiach jeho života, v ktorom mali nezastupiteľné miesto tri ženy a očarujúci najlepší priateľ. Dnes má Barney 65 rokov a spomína na všetky svoje úspechy a pády. (STV)

RoyBatty444

Veľmi podmanivý príbeh zaujme, ale až od nástupu Miriam na scénu. Giamatti poskytuje opäť celú paletu svojho hereckého umenia a po boku mu asistuje Pike ako je životná láska Miriam. Od bohémskeho cez snobské až po ozajstný život zažije človek v tomto filme všetky radosti ale aj strasti, ktoré so sebou prináša. Už dávno som nevidel film, ktorý sa pozeral ako dobrá kniha. Bohužiaľ bol ale v niektorých častiach dosť vlažný čo zanechalo nie celistvé uspokojenie. ()

Saleas

Wow. Silný film v každé své části a to nejen díky Giamattimu. Vynikající scénář (netuším nakolik je přesný jako předloha, ale na tom nijak zvlášť nesejde) do kterého se obsadila asi ta nejdostupnější herecká špička a do táhla do parádně procítěného dramatu, který má sice pár prvků přesládlé romantické komedie, ale přece je tragikomický jako život sám. Teď je najít jediný důvod, proč to distributor přeložil jako Barneyho ženy evokující romantickou komedii, když je to něco výrazně lepšího... ()

Jurcekk

Oženil ses s dobře vychovanou ženou, která má prachy, umí dobrej ovesnej nákyp a má nádherný tělo. Spousta manželství je postavena na ještě menších základech. ()

ragtime

Kto by nemal rád Barneyho? Je obtlstlý, fajčí cigary a nemá vlasy. Ideálny partner pre ideálnu ženu. Príbeh jedného obyčajného šťastlivca s jeho slabosťami aj silnými stránkami mi spríjemnil vyše 2 hodiny môjho života. ()

wilks

Já toho verbala zbožňuju, kdo by to popsal přesněji, než on a to jednou větou !!! :)) Za mě, beznadějného romantika s flegmatickým pohledem na svět, krásný film o lásce. ()

HonziKaja

Citlivá věc o mužském duchu který dokáže zkrotit jen ta osudová žena. Ale co když jsou osudové všechny? To se člověk dozví až na náhrobním kameni. Film mění nálady jak život samotný a všechno krásně zapadá. Takže než začneme hledat klíčky od auta a objednávat náhrobní kámen pro vás a vaší ženu, tak se zamysleme jak chceme aby to skončilo. ()

MJI

Opravdu krásné. Původně jsem chtěl hodnotit 5*. Zřejmě se mě to zrovna nějak dotklo. Giamatti je tu geniální. ()

Pythonator

Jelikož jsem film vůbec nepochopil, bude to nejspíš tím, že nejsem žid. Jinak si to neumím vysvětlit. Taky jsem nepochopil, co tam dělal Dustin Hoffman. Proboha, dejte tomu strýci už pořádnou roli. Pěkných pár let nic kloudného nenatočil a přitom je to jeden z nejlepších herců. ()

dave91

Snímek průměrný a naprosto nezajímavý.Nemělo to vůbec nic z toho,co by měl dobrý film mít.Začátek nebyl úplně špatný.Jenom člověk čeká a čeká,kdy se to trochu rozvine a......................A ono nic. ()

revere

Nejlepší postavou tam byl ten Alzheimer. Škoda, že nedostal více prostoru. A Dustin Hoffman se už definivně rozhodl, že nic jiného, než lotry fotry a animované pandy hrát nebude. ()

datel13

Ale jo, neurazilo me to, ani nenadchlo. Film o takovym malym pupkatym loserovi, co v zivote mel stesti i nestesti, toho prvniho asi urcite vic - hlavne v podobe dobry baby. Ktera na nej dost nerealisticky celou dobu jakoby "cekala" a pres vsechny jeho faily byla vzdy po ruce nezadana. Asi se mi libilo, ze hlavni hrdina nebyl moc vyraznej ani sympatickej, podle me to byl zamer, a ten se povedl - stejne jako odvykladat v podstate kompletni pribeh jednoho (ne)obycejnejnyho zivota. ()

Montmorency

I když mám Giamattiho filmy ráda, tak tentokrát mi jeho žid alkoholik moc nesedl - nenašla jsem na jeho postavě ani smítko šarmu a tak bylo dost podivné, jak tahal k oltáři jednu krásku za druhou....První půlka filmu je zábavná a svižná, druhá půlka je sentimentální, rozjímavá a tak se to ke konci neskutečně vleče, stopáž přes 2 hodiny je zbytečná... ()

MiroSmith

Sledování tohoto filmu bylo jako číst knihu, upřímnou a z reálného života. Osud jednoho muže, který by mohl být osudem spousty lidí na tomhle světě. Řekl bych, že na tomhle příběhu je krásně vidět jaké má manželství výhody a nevýhody. To jaké děláme všichni chyby, a to často opakovaně. Část diváků řekne že to byla pouze dlouhotrvající nuda a ta druhá čast se možná zamyslí nad životem a vztahy mezi lidmi. Já patřím k té druhé... ()

Konev

Divím se, že jsem se dokázal přes 2 hodiny dívat, jak nesympatický Paul Giamatti chlastá, čudí doutníky a střídá ženský....Ta jedna * je za posledních 5 minut filmu. ()

Takaru

Film, který ani po třech shlédnutích neztrácí nic ze svého kouzla opravdovosti. Vždy mě při jeho sledování napadá srovnání s některými staršími komediemi Woody Allena. Nastěstí pro mě na rozdíl od těch Allenových nepůsobí tento jak mokrý studený psí čumák, ale hřeje a to navzdory všem smutkům a tragédiím, které našeho hrdinu na jeho životní cestě za tou pravou a jedinou potkávají. Vynikající Paul Giamatti, v roli realného chlapa, kterého si oblíbíte i přes všechny jeho zjevné nedostaky ve vzhledu a pár lehce nežádoucích charakterových vlastností, má můj obdiv. Jeho otec v podaní Dustina Hoffmana si ale získal mé sympatie snad ještě více, jako milý, lehce "buranský" tatínek,"to kuře je výborné", dokazuje, že životní moudrost a štěstí nezáleží na množství získaných akademických titulů a "chechtáků v kešeni", ale na tom, co člověk v životě považuje za důležité a pro co a hlavně koho žije. Opravdu jsem se královsky bavil jejich společnými rozhovory. Někdo může namítnout, že některé věci ve filmu jsou nepochopitelné a nepravděpodobné, ani já nerozumím motivaci jeho druhé a vlastně ani třetí ženy, no a co. To je život, a díky bohu za to, že to takto občas funguje, nechtějme rozumět všemu. Poslední půlhodina filmu je pak důkazem jeho kvalit a vždy se mi při ní lehce zamlží hledí. Krásná Rosamund Pike a citlivě zvolená hudba k tomu všemu, výsledek silných 80%. ()

Oxytocin odpad!

Židi jsou v politice, obchodě, v tisku a ve filmech. Nechápu tohle pochlebování a proklamování... film jsem nedokoukal, protože to vážně nešlo vydržet tu nudu. ()

Rajca

Tak toto som nedala a zmazala po 10 minútach. Giamatti ma neskutočne iritoval, takže som sa bohužiaľ neprepracovala ani k Dustinovi, ani k Rosamunde. Škoda. ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky