Vězeňský dozorce Vince Rizzo (Andy Garcia) má strašné tajemství. Vlastně má několik tajemství. Jedním z nich je fakt, že se touží stát hercem. A tak po večerech tajně navštěvuje hodiny herectví. Za jeho nepřítomnosti se mu začíná odcizovat celá jeho rodina. Přicházejí pravidelné hádky se ženou, synem i dcerou. Poslední kapkou je pak Vinceho náhlé rozhodnutí přivést do domu mladého odsouzence, kterému chce pomoci začlenit se do společnosti. Každý člen rodiny má svá velká tajemství a problémů přibývá. Vše neodvratně dospívá do okamžiku, kdy se křehká struktura lží zhroutí. Všichni zúčastnění se ze všech sil snaží tento konec odvrátit. Vypadá to ale, že právě tajemný trestanec je tím správným katalyzátorem, jenž pomůže pravdě na světlo. (Brady)

korbitch22

Herecký koncert Andyho Garcii,ve filmu,kde lež za lží,vede jen k další lži,neupřímnost a strach z komunikace ničí rodiné štěstí a taky film o tom,že na svoje sny nikdy nezapomenete a pokud vás v nich někdo podpoří a dodá vám kuráž,nejsou nesplnitelné.Film mě mrtě překvapil a velice potěšil.Miluju filmový klub a nezávislé filmečky a můžu vám děcka říct,že City Island je jedním z nejlepších,které sem viděl.Hned za Blikajícími Světly. ()

heyda

Není to nejhorší, ale mně to přišlo prostě přehrávaný a na výsost absurdní. Každopádně za ten humor a závěrečnou scénu ty 3 hvězdy dám. ()

jojinecko

City Island je filmom, ktorý dokáže zasiahnuť srdce aj mozog a robí to úplne prirodzene a nenútene. Veľkým plusom je scenár, písaný "ľahkým perom", pričom sa snaží poukazovať aj na typické a filmovo prevarené rodinné stereotypy, našťastie nie nasilu. Postavy sú sympatické (Garcia rules!!!), pár menej sympatických, niektoré tak trochu zbytočné (napr. syn), ale určite im budete v podstate každej fandiť. Film viac funguje ako milá komédia, dramatické línie sú trocha kŕčovité (predovšetkým ten pomotaný a umelý záver, ktorý dobrý dojem trochu kazí). Každopádne City Island je príjemným ľahkým filmom, ktorý zanechá dlhodobo dobrý dojem... ()

Stanislaus

Na první pohled není City Island nějaká extra šokující a zábavná tragikomedie, nicméně nejde taky o žádnou tuctovku. Asi to zní paradoxně, co jsem napsal, ale přišlo mi to tak. Máme tu čest s nenormální a dysfunkční rodinou, ve které má každý člen svá tajemství, touhy a strasti. Každý charakter byl sám o sobě dobře promyšlený a hercům skvěle padl jako oblek šitý na míru. I když člověk od začátku tušil, jak to nejspíš dopadne, tak i přesto jsem byl v mírném napětí až do konce filmu (Co kdyby?). Herecké obsazení bylo naprosto perfektní - v čele s Andym Garciou a Ezrou Millerem. Pohodový film, který se od ostatních jednorázových oddychovek liší tím, že si na něj vzpomenu ještě v budoucnu - a to v dobrém. ()

rikitiki

Rodina, kde si všichni lžou a zastírají, je ve filmu vždycky spoka před výbuchem. Jenomže tenhle konkrétní výbuch je jen ubohé pšouknutí, asi jako by se vyvalila láva z krtčince. Nedorozumění a vzájemné podezřívání jsou vystavěny tak násilně, že to nikoho nemůže přesvědčit. Slabé herecké výkony, vtip nikde, drama jen předstírané. Jediné kvůli čemu tohle stojí za vidění, je hříšně krásný Steven Strait, který půlku filmu chodí bez trička, aby si diváci mohli vychutnat jeho dobře stavěný hrudník. Což je jediným plusem tohoto filmu. /10. 2. 14./ ()

Morholt

City Island vznikl ve stejném roce jako stejně laděné Everybody's Fine a vzhledem k obsazení byl De Felittův film logicky zastíněn. Teď mohu říct, že zcela neprávem. City Island je vtipnější, neotřelejší, nenucenější a emotivnější. Má všechno, co má komedie řízlá rodinným dramatem mít a ještě něco navíc. Jestliže do Everybody´s Fine museli být povoláni prvoligoví herci nárokující si ty nejvyšší honoráře, tak City Island si vystačil s těmi mediálně méně propíranějšími, ale, troufám si říci, že v mnoha ohledech kvalitnějšími. Tenhle film mě potěšil jako už dlouho nic. 95% ()

6thSun

Film mě hned na začátku pohltil svoji pozitivní energií a na konci vypustil naprosto spokojeného a vnitřně doslova blahodárně klidného. A takový stav mám nejraději. 85% ()

bouncer

Příjemná nízkorozpočtová komedie, která je předvídatelná a plná typických prvků jako dysfunkční rodina a hromada tajemství každého před každým. Ale když ono se na to tak hezky dívá, humor je trefný, Garcia je skvělý (+ jeho pokus o hraní jako Brando). Za mě 4 hvězdičky ()

joehot

V tomhle filmu vůbec nejde o překvapování diváka. V poklidu si jede v kolejích, do kterých najel. Ale jízda je to velice zábavná. ()

F.man

Kupodivu docela příjemná indie situačka, která sice má, jak píše Subjektiv, naprosto jasně nalinkovaný konec, ale dostává se k němu poměrně příjemnou cestou a ještě příjemnějším vyvrcholením. Vezmětě si poměrně typickou rodinu se spousto vzájemných tajemství a hoďte do ní nového člověka, který postupně většinu těch kostlivců najde... Navíc, Andy Garcia je parádní takže City Insland minimálně hodně příjemná oddechovka. You asked me about my worst secret. My most personal secret. The secret of all my secrets. But first, I'am Vince Rizzo ()

Korbitch

City Island aneb jak si spravit chuť po pitomý hovadině jakou byli Správci osudu. Nezávislý filmy žeru a tenhle patří k těm nejlepším, co jsem v životě viděl. Finální gradace na ulici, kdy se sbíhají všechny příběhy zúčastněných je naprostý herecký koncert a děkoval jsem bohu, že Andymu Garciovi pomohl zdrhnout tenkrát z Kuby. Nejlepší real comedy, co jsem v poslední době viděl. ()

O.Peta

Pohodová relax komedie se skvělým Garciou. Dvě výborné scény, tou první je rodinná sešlost u oběda a tou druhou ta závěrečná, kdy se všechno provalí, z té nejspíš čerpala i Bláznivá, zatracená láska. Má to pár méně výrazných míst, hlavně úseky s Emily Mortimer mě často nudily, ale i tak ty 4 dám, bavil jsem se. 75% ()

rt12

Drama okořeněné jemným ironickým humorem. Vnitřní nejistota a strach jednotlivých členů, vede k tomu, že každý v této rodinně má své tajemství. Většina z nich je neškodná, ale postupem času narůstají do obřích rozměrů. Vše se dává do pohybu příchodem vězně, který si prací odpykává svůj trest u nich doma a nestačí se divit, jak pokřivené až pošahané vztahy zde vládnou. Dalším impulsem k vyčištění ovzduší, které je stále více a více komplikovanější, je setkání se spřízněnou duší na hereckých konkurzech. Vše vyvrcholí rodinnou duševní očistou, když jsou konečně schopni říct si pravdu. Není na škodu, jednou za čas, udělat doma pořádný průvan. Výborné herecké výkony zvláště Andy Garcii a Emily Mortimer. Byla jsem vtažena do děje hned od začátku, typický Americký konec odpouštím i díky tomu,že to byla i komedie. ()

Duotone28

Po dlhom čase nadpriemerná "nezávislá" vecička. Keďže ich zbožňujem, a priznám sa že v poslednom čase som mal na ne v pri výberoch v podstate dosť smolu...jej vychutnanie bolo teraz o to lepšie. A zvlášť btw, keď sa v nej Andy Garcia pripravuje na konkurz do filmu Martina Scorseseho:). Fajný úletík, nazdar ()

Frenegonda

Každy má rád něco. Nikdo neřekne těm druhým ve své rodině co ma rád. Je jasné, že mockrát nic a nikdo je ve výsledku zatraceně NĚCO A NĚKDO! Film co stojí za podívají a za přemýšlení, o tom, jak moc mluvíme o ničem říkáme tim něco ...? ()

Martin741

Skoda ze sa to nezaplatilo, ale v dobe vsetkych tych filmov ako Dzon Vyk, Avengers a kapitan Banglades pripadne vsetky tri Tchory stale lepsia podivana nez mnou vymenovane filmy. Reziser Raymond De Felita je mne neznamy, a skoda ze po tomto uz nic poriadne nenatocil. kazdopadne slusny film, kde Andy Garcia ma svoje sny, ide si za nimi. Do toho sa riesia veci ako odcudzenie sa rodiny, hadky so zenou ... obycajne dialogy prevazuju aj v realnom zivote, a nielen preto dam vysoke hodnotenie . 76 % ()

Attta

Příběh zde nabírá na síle a s tím se stupňuje i zábava (příběh je sice předvídatelný, ale k takovým komediím to prostě patří). Garcia je sympaťák a celkově se film povedl a i když je to průměr tak je to lepší průměr a je hlavně sledovatelný a člověk se u toho nechytá za hlavu. ()

Winnie

Americká rodinná komedie, která mě nijak zvlášť nepobavila, ale ani nenasrala. Těch 100 minut uteklo celkem rychle, takže za 3. ()