Van Diemen's Land

Macquarie Harbour je brutální australská kolonie pro trestance nacházející se v Tasmánii. Trestanci byli odsouzeni hnít tu tisíce mil od domova. Ploty nebyly potřeba, protože nepřátelská krajina kolem se ukázala být více nepřekonatelnou hranicí než klec.  Film je založen na skutečné události a vypráví příběh osmi odvážných uprchlíků, kteří se v roce 1822 snaží uniknout z tohoto pekla do neznámé buše. Skupinku z Irska, Skotska a Anglie spojuje jedno - chuť po svobodě. Buš je však neúprosná. Zoufalí a ztracení jsou nakonec hlady dohnáni k stále děsivějším činům. (beran-ek)

sona123

Plus: je to nečekaně šokující a vizuálně se mi to líbilo moc. Mínus: je to příšerně NUDNÉ. Mínus převažuje. Nejsem matematik, ale celkově mi to tedy vychází záporně. A šancí jsem tomu dala až až. Naprosto výstižný, byť lehce - těžce spoileriózní komentář: Malarkey. A pro mě k zamyšlení: mé obranné mechanismy u filmů tohoto žánru (obdobně u Dravců, i když ti mne jinak zvráceně bavili) fungují zcela zvláštně, a to tak, že mne zcela vypínají (prostě usnu). Asi nejsem až takový zvrhlík, jak jsem si o sobě doposud myslela :-) ()

KOZEL84

Sorry ale mě se teda tohle nedotklo tak jak by asi mělo.Režisérovy se vůbec nedaří budovat napětí a atmosféru a hudebního doprovodu sem si snad ani nevšiml.Ona tam byla hudba?THE ROAD je podle mě mnohem lepší volba! ()

mala_kea

Můj dlouho očekávaný snímek se změní v rychle zapomenutá. Po pár dnech si budu pamatovat jen krajinu. někdo někam šel a večer si udělal táborák. Ráno jich bylo o jednoho mín a toto se opakovalo celých 104 minut. i tak by se dala napsat recenze tohoto filmu. Vždyt Jonathan měl takovou příležitost se vyřádit a udělat z toho kultovní trhák, mezitím však zůstal skrčený někde v koutě a dokonce si i bál promluvit. A to měl vážně takovou škálu možností. Jen to někde chtělo zařadit o vyšší stupeň, alespon na 3. Pro mě se z daleka ani na ty 3 nedostane. Po dlouhém zvážení prostě nemůžu jinak ()

Hapretor

Stručně řečeno: nuda a debilita. U mě má film jen dvě pozitiva: Za prvé - hezké záběry prostředí (přírody Tasmánie?). Za druhé - že pro název Tasmánie bylo dříve používáno Van Diemenova země (nový poznatek). Jinak děj je hrůza. Kdyby mě občas neprobral sten zrovna mordovaného utečence, určeného ke konzumaci, nejspíš usnu. Průběh filmu ve smyslu: jdeme na západ, ne jdeme na sever,... , ujdou pár kilometrů, mám hlad, já taky, vole, nemáš ale takovej hlad jako já, jak můžež vědět, jakej mám hlad, vim to, protože já ten hlad mám větší, držte už hubu, největší hlad mám já, bum, sek, tes, cákanec krve, už nemáme hlad, jdeme dál,..., po pár kilometrech, mám hlad, bum, tes, sek, jdeme dál, atd. je naprosto ubíjející a nezáživný. Zvrácenou analogií bych očekával, že ten poslední sežere sám sebe, jenže ho chytli. Parta 8 debilů - vězňů, co maj dohromady IQ = 80, nejsou schopní vymyslet něco normálního, jak se dostat pryč. Maj sekery, nože, atd. a jediný, co je napadne, je se pozabíjet a sežrat navzájem. Podle skutečné události? Možná. Ale o to víc je mi jich líto. Lidská demence je nekonečná. ()

Rathalos

Drama podla skutocnej udalosti a opat nevyuzity potencial s temou kanibalizmu,vela kecov,malo akcie,viac-menej stale to iste dookola,monotonne a stereotypne,jednoducho nuda,ale aspon za aku taku atmosferu a za nejakych zopar scen dam dve hviezdicky...:-) ()

AngelG

Vlastně se tam toho nic moc neděje.. ale ta temná, surová, tíživá a velice depresivní atmosféra film provází od začátku, až do konce.. a to se jen tak nevidí.. dokonce jsem ho i pár dní nemohla dostat z hlavy a furt jsem nad ním tak nějak musela přemýšlet.. a čím více se mi tam rozkládá, tím více se mi líbí a nacházím na něm stále další a další positiva.. ()

intro

Tohle je přesně ten film co si pustím jenom jednou a víckrát už o něm nechci slyšet. Nechutná záležitost. Jo skutečnost je někdy pěkně krutá. ()

jafuska

vypadalo to zajímavě, ale jakmile odbyla první půlka filmu a začala jsem sledovat, jak se navzájem zabíjí a jí, tak to bylo už na mě moc, škoda, kdyby to trochu režisér vymyslel jinak, mohlo to být zajímavý, ale jaký má smysl filmu, kde se vraždí navzájem? to mě nějak uniká, no budiž, třeba se to někomu bude líbit, ale mě to odradilo, velká škoda, mělo to větší potenciál ()

Pitryx odpad!

Na jaký materiál to točili? Vypadalo to jak černobílý film. Děj? Katastrofa. Gore? Cha cha. Krajinu jsem si nevychutnal, protože chyběly barvy. Tři čtvrti hodiny jsem se nudil a nudil. Takže mohu hodnotit jen tu depre hudbu a atmosféru. Což by dvacet udělalo, ale to bych nesměl zrychlovat, tedy přejíždět. Jako proč mám čumět pět minut na dva chlapy, jak spí v lese? Takže venkoncem nedávám nic a je to. ()

Erichy

Drsný snímek z ještě drsnějšího prostředí. Ale nijak zvlášť mě to nechytlo. Kdybych se na to díval podruhý, tak se sežeru nudou. ()

backi

Námet by bol dobrý...Myšlienka tu bola, ale to je asi tak všetko. Priveľmi rozťahané a chvíľami naozaj nudné. Ale pre divákov, ktorí majú radi depresívne snímky asi celkom vydarené. ()

WoodoX

Neskutočne vláčnitá a stereotypná vec. Nebolo to avšak ani najhoršie, lenže po dopozeraní mám pocit, akoby to bola najväčšia strata času za poslednú dobu. ()

MarthyL

Nechápu komentáře tipu: "Nic se tam neděje...." Tohle není Walt Disney´s Land! Výborně zpracovaný námět. Nepříjemná atmosféra, která Vás dostane do situace, kdy i Vy budete váhat: Křidýlko nebo stehýnko?! ()