Tvorcovia hrubozrnných komédií bratia Farrellyovci sú tu opäť – tentoraz s komédiou, ktorej hrdinom je policajt trpiaci rozdvojením osobnosti, čiže schizofréniou. Tá prvá podoba je dokonalý „slušňák“ (alebo aj „pripečený pako“), milý a naivný strážca zákona Charlie Baileygates (Jim Carrey), tá druhá – jeho pravý opak – zločinecký Hank Evans. A ako to dopadne, keď medzi nich „vstúpi“ krásna Irene P. Watersová (Renée Zellwegerová), ktorú prenasleduje jej bývalý milenec a zamestnávateľ v jednej osobe, mafián Dickie Thurman (Daniel Greene)? (TV JOJ)

jakub.bystra

Takto nízké hodnocení tady mi zůstává záhadou. Upřímně? Moje nejoblíbenější komedie vůbec, opravdu. Jim Carrey je mistr komedií a tady to potvrdil na celé čáře. Už snad od začátku, od toho malého černouška vás film totálně pohltí. Ale zase chápu, není to druh humoru pro každého. Obsahuje pár nechutností, ale přesně takový by humor podle mě měl být. Neměl by být suchý a "neodvážný", jak tomu většinou bývá. Navíc, není to v tomto ohledu zas tak hrozné. Spíš by někomu mohl vadit trochu tvrdší jazyk, ale jsou to jen slova, ne? Nekousnou vás. A dokonce mě dostal i soundtrack, což se mi u komedie snad ještě opravdu nikdy nestalo. Já, mé druhé já a Irena je film, který je většinou nenáviděn, než pochopen. Pokud vzdáte na ty 2 hoďky svého sucharství a pokusíte se pochopit tento humor, pak budete velmi mile překvapeni. U mě 5* a dodávám, že i při čtrnáctém zhlédnutí se řežu smíchy :) ()

ferdomravec

Po prvom pozreti pre mna nic moc. Po druhom sa mi to zacalo pacit a pri tretej reprize som sa rehlil. Neviem cim to je ale pozrel som si to este aj 4 a 5 krat :). Cierni synovia ma extra nebrali ale sceny s Charliem a Hankom maju nieco doseba. Rene Zellweger mi prisla nepritazliva a zbytocna. Vsetko utiahol Jim ()

KarolinaPoyn

Asi po půl hodině jsem to vypnula, protože mě to nebavilo. Sprosté, nechutné, nevtipné a proboha, kdo to mluví Jima Carreyho? Ale asi je to individuální záležitost. Můj, jinak inteligentní, strejda se u toho řehní, jak pominutej. 1 hvězdička, protože před chvilkou jsem viděla kousek z filmu Pamely Anderson. ()

smajki

Tohle není úplně Jimův majstrštych. Jasně, za tenhle částečný průšvih může spíše režie a scénář, ale celkově to není žádná sláva. Humor je mnohdy až přes příliš křečovitý a režií domnělý a očekávaný LOL efekt se v divákových očích jeví spíše trapně a já osobně jsem někdy nevěděl, jestli se zasmát jen proto, že se to ode mně očekává. Pár povedených scén se sice našlo, ale to je pro fanoušky tohoto gumák-komika málo. Dávám 3 s přimhouřeným okem za občasný povedený vtip a z úcty k Jimovi. ()

Kokotek230mm

Já se bavil a to je u komedie hlavní. Nevidím důvod, proč nedat 5*. Je to šíleně ulítlé , tak akorát se na to zhulit se svou milou a smát se až do konce ()

Sadova302b50

Tak průšvih se nekonal (až na tu stopáž, ta je přemrštěná), pár hlášek se našlo a některé okamžiky taky stály za to, vzhledem k osobám, které okupovaly režisérské židle, čekala jsem podstatně horší film. 54% ()

Oxytocin

Další z "typických filmů Jima, ale tentokráte i s drsnějším humorem. Nestydím se za to, protože mě tato komedie v místech a hláškami vážně dostala (přeparkování auta pro Dicka - "Chytej Dicku, máš přeparkováno", scéna s baseballisty a odhozenou cigaretou - "Hele smrade! Seber toho vajgla..." a další.... ()

BR23

Tento film je veľmi, veľmi dobrý teda až na ten úplný záver, to bolo trocha slabšie. černošské trio synov bolo MEGA. A Hank bol tiež dobrý.... pro kočičky :D Carry vo svojej vrcholnej forme, super hlášky a humor, zaujímavý dej, akcia... čo viac dodať ? aha už viem... chybí cenovka na Vagiclean kasa 5. :D ()

Maratonec

Pro mě naprosto nejlepší komediální film Jima Carreyho,kde ukázal veškeré polohy svého hereckého nadání.Skvělá jízda od začátku do konce!Mám několik oblíbených komedií,které můžu vidět více než desetkrát a stále mě to baví jako při první projekci.A připomenu si plno vystřelených hlášek,kterých je tu plný arzenál!Tohle je jeden z nich!!Pro zajímavost ty další jsou například-Soumrak mrtvých,Jednotka příliš rychlého nasazení,Hele vole,kde mám káru,50x a stále poprvé atd. ()

Avrilka2112

Oproti většině názorů se mi film hodně líbit. Dost jsem se zasmála, Jim Carrey je na tohle naprosto dokonalý. Nápad mi přijde vtipný a zajímavý, ale rozumím, že to není pro každého. ()

andy60

Carrey hrát prostě umí, neumím si v této roli představit nikoho jiného. Děj filmu tentokrát není to podstatné, je to vlastně slepenec situací okolo rozdvojené osobnosti, některé jsou slabší, ale většina je skutečně vtipná a já se opravdu bavil. Nejvíc asi ve chvílích, kdy byli na obrazovce tři sprostí synci. ()

Akinaz

Asi nejatypičtější komedie, jakou jsem kdy viděla. Zvláštní? Rozhodně. Překvapivá? Rozhodně. Typická? Rozhodně NE. Nudná? Rozhodně NE. Bavila jsem se od začátku do konce. 4* ()

Ed. odpad!

toto je podruhé co jsem dal filmu odpad, normálně ocenim snahu ale toto je trapne, trapne, trapne a trapne! Nebyt Jima tek odpad je stále moc vysoké hodnocení, že se do toho vůbec nechal zatáhnout!!!! ()

Fuck

Je to šílená a ujetá komedie co pobaví. Fakt jsem se zasmála a mají tam parádní hlášky. Jim Carrey v roli schizofrenika dokáže vždy naprosto pobavit (Charlie - hodný, klidný vs. Hank -agresivní, zlý), když dojde na rvačku mezi Charliem a Hankem nedá se nesmát Jedna super hláška: Hank: Hej, vocase! Jo, s tebou mluvim! Koukej zvednout toho vajgla nebo si ho přilepim k podrážce a propasíruju ti ho prdelí až do držky! PS.Vůbec netuším,proč má tak nízké hodnocení, protože tohle prostě musí pobavit a nikoho to neurazí ()

BDups

Jeden z mála filmů, kterýmu sedl českej dabing jak prdel na hajzl. Legendární hlášky a stará dobrá nekorektní komedie ze který by dnešním levičákům praskli jejich nonbinární koule a kliťáky. Carrey a jeho grimasy klasicky skvělej, takovýhle filmy budou v dnešním připosraným světě chybět. 3,5* ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)