Nakonec zemře

(festivalový názov) (amatérsky film)
  • Írsko He Dies at the End
Krátkometrážny / Horor / Thriller
Írsko, 2010, 4 min

Réžia:

Damian McCarthy

Muž je večer sám doma a dělá si na počítači test, který mu má říci, jakým způsobem zemře. Počítač mu klade stále znepokojivější otázky a muž začíná stále více pochybovat o tom, že je v bytě skutečně sám. (choze)

gojackill

Mrazilo mě téměř celou dobu a zhoršovalo se to, ale nakonec jsem si ulevil, místo abych se pořádně lekl. Dobrý čtyřminutový šponovač nervů. Zvláštní, že to funguje i bez zvuků a hudby. Mě pitomcovi totiž nešly sluchátka (kontakt), myslel jsem si, že je to záměr. Se zvukem to musí být ještě lepší. Jednohubka a viděl jsem něco ještě lepšího, byla to snad reklama, spočívalo to v záběrech na auto projíždějící krajinou a nic jsem netušil, pak to přišlo. Baf a malý infarkt. Bože to jsou pičovinky :) ()

AlistairMir

Absolutní paráda a jasnej důkaz, že i na strašně malém prostoru s jediným hercem se dá udělat atmosférická pecka jako hrom !! McCarthy míří do mého hledáčku a to tak, že jdu pátrat hned teď co nám chlapec ještě naservíroval za dobroty, které mě, k mé neskonalé potupě, minuly. ()

hhannie

Tak já na rozdíl od ostatních takový závěr vůbec nečekala, takže jsem solidně nadskočila na židli, což už se mi dlouho nestalo. :-)) A přitom je to na jednu stranu taková ptákovina! ()

easaque

+3* Kdybych byl fanoušek hororů, tak by tento kraťas zřejmě plný počet hvězdiček dostal, Ve své podstatě geniálně jednoduchý koncept, kde na začátku víš jak to skončí a jen postupně stoupá napětí.... a ... BUM. Lekačky nemusím a víc nedám i kdyby se mi nečekaně objevila varovná zpráva od POMa na monitoru ;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Mefistofelle

Sakra, málem jsem si nadělala do kalhot a to se mnou opravdu zvládne máloco... :). Škoda, že podobné testy nejde posílat úhlavním nepřátelům, udělala bych to hned:). ()

C0r0ner

Člověk čeká kdeco, ale to co přijde nakonec, to rozhodně není (viz verbal). Atmosférou je to dost silné a dal by se na tom s pořádným scénářem vystavět bezvadný celovečerák. A ač jsem se v závěru málem posral, tak mě to trochu zklamalo, protože jsem čekal nějakou mindfuck pointu a ne prostou (i když brutální) lekačku. 85% ()

J0hny5

Už jsem o tom dost slyšel a tak jsem čekal něco víc než ten lacinej závěr. Atmosféra do konce dobrá, pitomej závěr a když to vezmu celkově tak za 4 minuty nedám víc jak 3. ()