ZackSawyer

Autentické, ale bohužel zase jen další normalizační film, my prostě neumíme jiný typ filmů? Komedie, která by byla současná, ale ne trapná? Film, který se neupíná pořád jen na odkaz komunismu v Československu. Ale tak abych jen neplival, mělo to něco do sebe a bylo to z jiného úhlu pohledu. Být mladým a čelit všemu co mě čeká, psycho... Ač to byla doba na hovno, tak to mělo něco do sebe, když se jelo s holkama vlakem, byli si všichni tak říkající rovni. Pilo se čůčo, jedla se jablka, chlastalo se kde co. Bujelo udavačství, ale chvíle s holkama byly jednodušší. Vzpomínka... ()

dainio

Velice dobře zvládnuté retro. Trefně a s ironií ukázána doba 70.let, kdy se totalitní režim dostával do stále větší absurdy a jakési nevědomé grotesky. Tomu všemu napomáhá, zdařile nakombinovaná porce komedie a dramatu. To značí, že v našich tuzemský vodách se opět povedl žánr, který je nám nejbližší, tragikomedie. Ondřej Trojan se chtěl určitě vrátit k Hřebejkovým filmům jako Pelíšky či Pupendo. Povedlo se mu to. Mladé hrdiny, provokující svým zjevem a chováním hrajou neznámí herci -- a hrají je perfektně (casting se vyvedl). Co bych chtěl vypíchnout, je herecký výkon Martina Myšičky jako otce. Nebojím se tvrdit, že se jedná o jeho doposavaď nejlepší a nejvíc charakterní roli. S "Aňou" je to vždy sázka na jistotu. Ta, nezklame. A ani další herecké osobnosti ve vedlejších rolích nezahálejí (Macháček, Taclík, Vlach apod.). ()

Kingjiri

V týhle době jsem naštěstí pořádně nežil, protože jsem moh v 89 roce ve svých čtyřech letech tak maximálně cinkat klíčema. Možná taky proto mě to tolik nedostalo. Komu by se to asi hodně líbilo je muj táta, kterej tehdy nosil dlouhý vlasy, poslouchal bigbít a sbíral "nepovolený" LPčka. Komanče nemám rád a tak se mi líbilo, jak se do nich ústřední čtveřice pořád slovně strefovala. Mělo to i nějaký další pěkný momenty a chvílema i náběh na jistý čtyři hvězdy. Jenomže tohle přišlo trochu vniveč, protože byla stopáž zbytečně dlouhá a moc mi nesed hlasový a herecký projev vypravěče. Žádná nuda to nebyla, ale víc jak tři silnější hvězdy dát nemůžu. ()

truby

Ubohej patos, podpořenej amaterskými výkony herců. Pan Jarchovský a popř. i jeho kolega pan Hřebejk, zřejmě neumí natočit normální film, prostě nemají téma, tak jim nezbývá nic jiného než se vracet o 25 let zpět a ukázat dnešní generaci jak rozvraceli režim zevnitř. To si strčte pánové za klobouk. Ta jedna hvězda je za soundtrack, který ve většině tvořili písně Boba Dylana. (Taky trochu nerozumím, proč když už pánové chtěli ukázat život mládeže v té době, proč soundtrackem nebyl dobový underground, nebo dobové písně. Možná, že je lidi neznají? Možná by se jim nelíbily?? Možná že by to působilo moc opravdově?:)) ()

VerenaLord

No nevím, co si z tohoto filmu vzít, děj prachmizerný, co si budeme vyprávět, Pupendo bylo o té stejné době, bylo zábavné a dá se na něj koukat poměrně často. Zato tohle jsem viděla poprvé a taky doufám, že naposledy. ()

kiimi

Protože jsem tuto dobu nezažil a vím, že česká kinematografie ji vykrádá velmi často, nevím, zda-li ta doba byla skutečně taková, jakou jsem ji viděl ve filmu nebo jestli to byl takový best of výběr doby. Film však na mě působí děsivě moc realisticky. Věřím mu to. A byl bych v té době asi stejný :) ()

pouler

Tady jsem se opravdu bavil. Člověk si vždy musí připomenout, co opravdu deformovalo českou (slovenskou, polskou...) společnost. Fízlování a proti němu vzdor mladých lidí, kteří třeba jen měli dlouhé vlasy nebo režimu nepohodlné rodiče. Super hudba. Kvalitní režie, duch revolty a připomenutí odcházející historie. Tak to mám rád. ()

GlamourCat

Docela zajímavé, patří to k těm lepším českým filmům a některé scény byly dobré a působivé. V detailech to bylo dobré. Nicméně to nadržovalo mládeži: Ti nejlepší, věrní, talentovaní, čestní. Drží při sobě, filozofují. Mládež taková VŮBEC není a ani nikdy nebyla. Pak samozřejmě dost nelogičností, např., ten malý práskač a spousty takových... ()

anitae

Já si prostě nepomůžu pomoct, ale Šabach mě přestává bavit....no, a abych to jenom nehanila tak dobrá byla třeba učitelka "frankistka" 8-)) ()

Hooya

"Nosit pětky denně domů nemusí být zlozvykem, zvláště přihlédnem-li k tomu, že je nosíš pod trikem". Takto příjemný, nenásilný a uvěřitelný film o minulém režimu tu už nějakou dobu citelně chyběl. ()

frbulka

Ještě si trochu vzpomínám na okamžik, kdy jsem si já šla vyzvednout občanský průkaz...necítila jsem asi nijakou vyjímečnost té situace, aspoň se mi do paměti silně nezapsala. Každopádně pro čtveřici kluků žijících v socialistickém Československu ta chvíle znamenala mnoho. Byl to vstup do dospělosti, brána k odvážným činům. Taky se rozhodli naložit s dokladem totožnosti po svém, což pro ně mělo nevyhnutelně závažné důsledky...Ten film vůbec není špatný, řekla bych dokonce, že je velmi dobré vědět, jak se žilo obyčejným teenagerům (tenkrát slovo neznámé:-)) té doby, kteří nebyli o nic horší nebo lehkomyslnější než ty dnešní. Paradoxně mi ale vadí určitá všednost, obyčejnost a popisnost, s jakou se film ujal role vylíčit ony šedivá léta. 65%. ()

DAPDO

Trvalo celkem dlouho, než jsem k tomuhle filmu usedl a ani nevím proč jsem ho bojkotoval. I když trvá víc jak dvě hodiny, tak neskutečně utekl a to je u mě známka toho, že bylo z mého pohledu na co koukat. Bavil jsem se od začátku do konce. Úsměvný až smutný příběh ze sedmdesátých let, který může směle konkuroval Pelíškům. ()

GrgaPitic

není to žádný výkvět kinematografie, ale jsem rád, že něco podobného vzniklo i v současné době, protože současná generace opravdu neví co se tenkrát vlastně dělo a v době, kdy hlupci typu pana Okamury začínají komusimus, resp. socialismus znovu velebit, je to o důvod víc proč to pustit svým dětem ! ()

Jajar

Jako výpověď o životě jedné generace žijící v normalizovaném Československu docela dobré. Na druhou stranu ten jeden stále stejný, dnes už vlastně mýtizovaný pohled na tehdejší období, který Jarchovský dokola přežvýkává, už se naprosto vyčerpal. ()

tranquill

Tak nevím, film se mi líbil, ale... nevěděl jsem, že bylo tak jednoduché sehnat v té době fotky Led Zeppelin nebo Black Sabbath, natož jejich desky... já těžko sháněl tvrdší rock i v druhé polovině 80.let (ale je to možná jen tím, že nejsem z Prahy, ale moravského venkova). A to, že vyšší důstojník u VB neuměl číst a psát, patří spíš do Černých baronů než do tohoto sice komediálního, ale především dramatu. Jinak výkony mladých "neherců" byly sympatické. ()

1Legend1

S odstupem času doceńuji o jednu hvězdu na plný počet. Je to opravdu jeden z nejlepších českých filmů nejen z období komunismu ale vůbec. 90% ()

Petyas

Vědět na začátku, že scénář psal Jarchovský, tak raději vypínám televizi. Nechápu, proč někdo ty jeho sračko-komunist-idní scénáře točí. To ten chlap neumí psát o ničem jiném? Vždyť to není ani trochu vtipný, ale spíše ubohý. Do hajzlu jasně, za komoušů se dělo hnusnejch věcí, všichni to víme. Ale to si to furt musíme nechat cpát před ksicht těma jeho mongoloidníma scénářema? Nemá to ani hlavu ani patu. Prostě to tak nějak plyne od ničeho k ničemu. Není se čemu smát, spíše je nad čím brečet. Ubohost. 20% ()