Potraviny, a.s.

• USA Food, Inc.

Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém. [MFDF Jihlava 2009] (oficiálny text distribútora)

Sandiego

Film se rozhodně snaží zacílit na palčivé téma. Ale jakým způsobem? Násilné zobecňování konkrétních problémů, naprosto manipulativní a nesmírně plytký závěr, který se v žádném případě nedá vztáhnout na všechny jen nahodile a povrchně podané témata uzavřené do kapitol a rovněž vůbec nejsou respektovány důsledky nabízeného řešení, které vlastně byly dostatečně dokázány na přirozeném vývoji, kterým prošel kdysi rovněž zdravá zemědělská produkce pohlednuvší síle kapitalismu. Pohled na situaci z různých úhlů je jistě vděčný, nad jejichž pravou, hlubší podstatou a paradoxy se však divák, jenž se chce vymanit ze snímkem vyžadované aktivní pozice, musí zamýšlet sám. Alespoň za tento poněkud pochybný základ dám dvě hvězdičky s odřenýma ušima. ()

Dragoni

Zajímavé informace i poodhalení fungování nejen potravinového průmyslu v USA. "Vetší, Tlustší, Rychlejší a Levnější" aneb "Jste to, co jíte" takový je dopad Fast-Foodů na kvalitu potravin po celém světě a jsem rád, že jsem měl v "Mekáči" pouze "Ice Cream". Food, Inc. se snaží divákovi představit způsob, zacházení i celkové fungování dnešního potravinářského průmyslu od semínka po supermarket, kde patří téměř každá věc obrovským nadnárodním korporacím, kterým se jen těžko dokáže někdo vzepřít. 80 % ()

neoBlast

Systém má nepochybně vadu, za vším hledej kukuřici - to jediné jsem se v podstatě dozvěděl. Potenciál tématu byl daleko větší a není vytěžen naplno. Nic co by mě smetlo a donutilo více přemýšlet (mimo uvědomění si zrádných licenčních práv na GMO). Vidíme zástupce pouze jedné strany a názory jenom strany proti velkovýrobě s jednoduchým schématem "fandíme tomu, kdo má vtipný jižanský přízvuk". Nenabízí nám nikdo uceleně promyšlené řešení (nebo snad žádné není?) - a to mi dost chybí. 65 % ()

Sfinkter

Slušně zpracovaný dokument, který nehraje na emotivní notu a za každou cenu nechce ukazovat např. záběry z jatek, ale věcně rozebírá celkovou mašinérii a lukrativní business okolo všech potravin, které vybíráme na pultech. Trošku nezáživné jsou pasáže o detailním fungování nadnárodních korporací, ale jinak snímek předkládá zajímavá fakta a spoustu nových informací. ()

LordSnape

Celý mi to přišlo přitažený za koule, ale je to tím, že se to týká hlavně USA. Tady si nedokážu představit, že by ministerstvo nemělo páky na zavření nějakého provozu anebo aby mi někdo zakazoval skladovat semena na příští rok. Amerika je země dementů a tenhle dokument to dokazuje. Třeba mexická rodina co volí mezi lékama pro taťku a zdravou stravou. Wtf? Co třeba najít si jinou práci? Vrcholem byla bojovnice za zákon vyšší kontroly kvality masa, které umřel syn poté, co jej nacpávala ve fast foodu. Fakt nechápu. To dítě sotva mluvilo a ona jej vzala, aby dobrovolně žral ty sračky, když je ještě tělo ve vývinu??? Vrcholem byly levičácký kecy, že za zničenou planetu může jen podnikání a zpodobnění Wall Martu jak začal prodávat organic potraviny. ()

• Vo filme God Bless America (2011) je možné v jednej zo scén, ktoré sa odohrávajú v kine, vidieť plagát odkazujúci na tento snímok. (MikaelSVK)
  • Filmári pracovali predovšetkým v 3 štátoch USA, a to Kentucky, Severná Karolína a Nebraska. Rovnako aj v hlavnom meste Washington D.C. (MikaelSVK)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky