The Blob

• USA The Glob (pracovný názov) (viac)

Jednoho večera pozorují teenageři Steve (Steve McQueen) a Jane (Aneta Corseaut) pád meteoritu. Ze spadnuvšího tělesa se zanedlouho vyklube podivná, slizká forma života, která je očividně lidem nepřátelská, ba dokonce je na potkání absorbuje... (Pohrobek)

blackrain

Steve McQueen v hororu? To byla ještě do včerejška i pro mě šílená myšlenka, ale přesvědčila jsem se na vlastní oči a zkoukla Blob. Nějak jsem si Steva nedokázala představit v takovém typu filmů. Myslím, že je to jediný horor, ve kterém hrál. I když tenhle snímek je spíše komedie než horor. Do hororu má hodně daleko. Nikdo se tu nekoupe v krvi a zohavenou mrtvolu tu taky nenajdete. Jde tu o to, že něco spadlo z vesmíru a nechová se to zrovna moc přátelsky. ()

Pohrobek

Nepatřím k obzvláštním fanouškům starého sci-fi, ale rozhodně jím nepohrdnu. K této klasice jsem se však dostal díky McQueenovi, který mě docela zaujal. Na to, o jaký žánr se jedná a jak hraje zbytek osazenstva, tu Steve podává výkon jako z prvotřídního dramatu, i když stylizace 28-letého herce do postavy středoškoláka, kterému tatík říká, kdy má jít spát, je dost úsměvná. Bavil jsem se dost. Vždyť se koneckonců jedná i o komedii. A "otevřený" konec s hrozbou globálního oteplování není rovněž vůbec špatný. ()

MM_Ramone

Začiatkom deväťdesiatych rokov minulého storočia, keď som bol v teenagerskom veku, som ako začínajúci nadšenec horrorovej tvorby, zohnal na burze nelegálnu kópiu filmu "Sliz" (The Blob), ktorý v roku 1988 natočil režisér Chuck Russell. Bola v príšernej obrazovej kvalite a s otrasným amatérskym dabingom. No i tak sa tento titul stal jedným z tých, ktoré do značnej miery ovplyvnili môj filmový vkus. Dodnes ho mám rád a považujem ho za kultové dielo v rámci americkej sci-fi horrorovej kinematografie. Vôbec som vtedy netušil, že sa vlastne jedná len o remake rovnomenného filmu z roku 1958. To som zistil až neskôr, a až teraz po dlhých rokoch som mal možnosť si ho pozrieť. No a poviem vám, že som sa pri ňom nenudil. Som rád, že som konečne zhliadol tento pôvodný snímok o mäsožravom vesmírnom slize. *** ()

SOLOM.

Měl jsem dneska chuť si pustit nějaký ten starší kousek a tak jsem chtěl šáhnout po stejnojmenném kousku z roku 1988. Naštěstí mě „osvítilo“ a tak přišel nejprve na řadu tento originál (na který jsem jaksi pozapomněl). To by však byla velká chyba, protože nechat si ujít Stevea McQueena v „jediné“ hororové roli by byl obrovský hřích. Nejde sice o žádnou velkolepou podívanou, ale tato průměrná scifi-hororová oddechovka určitě stojí za pozornost. Je sice pravda, že jsem si místy připadal, jako bych spíše sledoval komedii, ale postupem času se dostavila i slušná atmosféra (tedy asi ve dvou scénách zhoustlo napětí). Vzhled monstra (slizu) byl spíše úsměvný a strach určitě nikomu nenažene, ale tak vzhledem ke stáří přimhouřím jedno oko. Stejně tak i tomu, že 17leté teenagery tu hrají skoro „třicetiletí“ herci. Byla vážně velká škoda, že „sliz“ tu nedostal více prostoru a tvůrci se místo budování hororové podívané spíše soustředili na odlehčené hlášky, dialogy a situace. Rovněž si myslím, že onu scénu z kina mohli ještě více rozvést. Bohužel na to zřejmě nebyli peníze, takže se divák musí spokojit i s tím málem. ()

Oktavianus

V první chvíli mě dost zarazila titulková sekvence s písničkou "Beware of the Blob" v rytmu ča-ča, která spíš patří k francouzským komediím té doby s Brigitte Bardotovou třeba, až jsem se musel podívat, jestli jsem si opravdu pustil správnej film. A ono jo. No fajn, říkám si, je to sci-fi horor o mladých a zřejmě pro mladý, asi to k tomu patří, a jedu dál. Film to není vůbec špatný, je sice tradičně pitomoučký (až hrůzná klišé, jako je chápavý policista a závěr, kdy všechno vyřeší mládež), ale příjemně se na něj kouká, mladej McQueen možná jako puberťák moc nevypadá, ale je to sympaťák, potěší odkazy na existující i neexistující sci-fi hoorory a i triky jsou na svou dobu fajn. Možná až na jeden, kdy trochu slizu útočí na evidentní fotku baráčku, ale to je detail. Škoda jen zdržujících pasáží, jako je mládežnickej automobilovej souboj a vůbec všechny nesmysly s puberťákama na začátku (ale jak jinak by je potom zapojili do děje, já vím), chvilky, kdy mladej Steve pořád pochybuje, co vlastně viděl, a podobně. Ale dohromady musím vyjádřit spokojenost, bavil jsem se dobře. ()

• Tento nezávislý film kúpila spoločnosť Paramount Pictures, aby doplnil v dvojprograme ich vlastný film I Married a Monster from Outer Space (1958). Avšak prieskumy a predaj lístkov ukázal, že väčšina divákov ide na predstavenie práve kvôli The Blob. A tak z neho spravili hlavný film a tým sa mu automaticky ušla aj väčšia suma na jeho propagáciu. (beso74)
  • Do filmu sa nedostal záber ako mimozemská hmota konzumuje doktora, na tú dobu sa zdal byť záber príliš násilnej povahy. (beso74)

Remake hororu Sliz má režiséra

Remake hororu Sliz má režiséra

09.01.2024

O předělávce kultovního hororového snímku The Blob z roku 1958 se mluví už nějaký ten pátek, ale i když s ní v minulosti byla spojována jména režisérů jako Rob Zombie nebo Simon West, dosud se tento… (viac)

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)