Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

Epics

Akce, trochu lasky, dochutit peknou babou a cele zasypat Mattem Damonem. Dukladne promichame a koktejl servirujeme pod nazvem Adjustment Bureau. Po prvnim protahnuti kapaliny brckem slibne, po dopiti cele sklenice platim a vim, ze tohle uz si nikdy neobjednam. Lasku sem tam skoro necitil, akce byla jako jinde a ta sci-fi sklenka to uz nezachrani. Vic jak tri hvezdy za to nedam! ()

The Count

Ačkoli jsem se bavil výborně a nemám moc co vytknout, na čtyři hvězdy mi chybělo, aby mě film, hlavně v závěru, tak nějak chytnul za pačesy a já to rozdejchával i během a po titulcích. To se sice nestalo, ale jinak to bylo výborný. Hlavně herci zapadali a hráli skvěle a i prostředí bylo velmi dobře trefený. Rád se někdy podívám znova. ()

BStone

Osud? Je daný nebo námi aktivně tvořený? Příběh osudové lásky dvou, kteří se neměli potkat. Romantické sci-fi s otázkami nakolik jsme každý sám sebou.... Trošku mě prudila ta politická volební linie a to neutuchající volební nadšení, nicméně moc se mi to líbilo. Matt a Emily výborní, Emily navíc krásná....Působivé...90% ()

Bblondie

neskutečný film...po hodně dlouhé době v kinematografii něco zajímavého, neotřeléhom, stokrát neomýlaného ... zajímavá kombinace mystiky a romance se k sobě hodí, pánové v kloboucích, kteří si hrají na Bohy ... rozhodně stojí za vidění ()

Edge_666

Jak to nazvat? Romantická sci-fi? Matrix o lásce? Nevím, ale bavilo mě to. Je šéf Bůh? Lze ovlivnit jeho záměr? Je všechno náhoda, osud nebo naše vůle? Bezva film. Aćkoli jsem čekal něco zcela jiného (zvlášť od Matta Damona), byl jsem příjemně překvapen. ()

Fanysek21

Není to špatné, je to dokonce chytlavé až koukatelné dílko, musí se však na něj koukat jen tak, bez ambicí na nový neotřelý film. ...protože říkat Bohu "šéfe", dávat andělům klobouky a manuály osudů a z Manhattanu udělat Matrix.... Hodně se mi ale líbil výběr herců, tady velká pochvala je, všem to pěkně sedlo a to udělalo z této u mne jinak tříhvězdičkové podívané čtyřhvězdičkovou. ()

BigLoser

Sci-Fi romance jak má být. Řemeslně dokonalé a to pozor, jedná se o prvotinu. Hlavní dvojce, vlastně trojce až čtveřice funguje naprosto dokonale a věřil jsem jim každé slovo. I když je to prostý příbeh, tak je jeho originalita vyhnána až někam na Mount Everest a každý, kdo je v dnešní době unaven "sqelitou" musí prostě ocenit originální námet. Díky za odvážné producenty, kteří neřesili, zda jim do kapsy spadne jen 3 miliony, nebo 300 milionů a přikepli relativně slušný rozpočet , i když nemohli doufat v astronomické zisky. Tohodle filmu si cením daleko více než vetšiny letošních blockbuserů. Pro mě jasných 5* ()

Lokakola

Tetno film si pohrává s myšlenkou, že náš život vlastně není zcela v našich rukou. Podobně jako matrix mě donutil k pohrávání si s myšlenkou: a co když je to pravda. Herecké výkony musím pochválit, Emily Blunt je moc krásná herečka. ()

mirecl

Milé, niečo ako film Gabriel, ale úplne inak poňaté. Sme ako slepci, ktorí spoznávajú slona. Keď ho jeden chytí za nohu, tak ho popíše, že je to niečo oválne, keď ho chytí za chobot,...Je to výklad spoznávania sveta, Univerza, seba samého,... "Máme pre to rôzne mená", aby som parafrázoval slová "Šéfa" z filmu. Zvláštne je, že "Šéfa" si potrebujeme my, ľudia 21. storočia, stále personifikovať. Tentokrát to bol (aj nebol) mladý černoch, ktorý nebol až taký nemilosrdný ako tí ostatní správcovia - anjeli - agenti,.... Uvažoval totiž, či "to" robí správne. Nuž, mne tento film hovorí o tom, že hlavným zmyslom žitia sú vyššie city, t.j. láska. Láska, je zákon Univerza. Možno, by stačila aj samotná láska, ale sú rôzne druhy "lásky", a to asi "správcom" nie je jedno. Avšak tu išlo o nezištnú, skutočnú lásku, ktorá nespočíva len vo vášni. Preto sa aj hrdinovia správajú veľmi zrelo, netrucujú, nevyčítajú si nič, len sa pýtajú, ale nevzdávajú sa. Obaja žijú svoj život... správajú sa podľa vyššieho plánu (tzv. osud) a hlavne podľa svojho citu. Toto mnohí nevedia. Ľudia väčšinou strácajú plno energie so slabou náhražkou (sexualitou), ktorá uspokojí akurát pudové potreby. Totiž ešte nie sme v Nebi. Mnohí sú zahltení túžbami, prianiami, "chtíčom",... ego je ešte veľmi silné. Potláčame svoje prežívanie, svoje city, samých seba, a to všetko kvôli falošnej morálke, ktorá hovorí čo je "správne". Súdime, hodnotíme, obmedzujeme, hľadáme chybu v iných. T.j. projikujeme a chránime svoje ego - obraz, ktorý o sebe máme, lebo sa hodí spoločenskej väčšine, ktorá nás potom "uznáva". Avšak je len jedno Vedomie, ktorým si vytvárame realitu, takže keď sa vzoprieme, ako hrdina filmu, nebo môže byť veľmi blízko. Ako tie dvere vo filme, ktoré sa otvoria a zrazu sme tam. Dozreli sme. Potrebujeme už iný plán, ale sme stále ľudia. Musíme zísť po schodoch už po vlastných. Ale už sme samostatnejší, nepotrebujeme až tak usmerňovať. Možno sme citlivejší, psychika kompaktnejšia. Potrebujeme však iné pravidlá, lepšie povedané, iný výklad pravidiel a nie ten cirkevný - pár tisícročný... Nakoniec pravidlá sú stále rovnaké, len my sa meníme. Ale myslím, že je ešte pre mnohých priskoro. Je tu ešte jedna vec: keď sme šťastní, netúžime po raste, po zmene, lebo je nám dobre a nemáme veci prečo meniť, preto ani nedozrievame. Osobnostný rast nastane potom v ideálnom prípade až vtedy, keď naše deti vyletia z hniezda. Avšak vtedy sa stihneme vyrovnať ako-tak už len so smrťou, ale duchovne rásť príliš nie. Všimnite si, že aj Kristus sa musel vzdať rodiny a lásky, a to v mene vyššieho cieľa. "Správcovia" preto bránili hlavnému hrdinovi v tom, aby bol šťastný a lákali ho na jeho egoistickú slabosť - túžbu po veľkej kariére. V skutočnosti ho chceli zrejme na iné, vyššie ciele, lebo poznali jeho osobnostné kvality. Ale aj láska jen niečo!!! Najmä zrelá, tá spája človeka cez milovanú bytosť s Univerzom (Bohom), Málokto ju vie dávať a cítiť. Nakoniec, kam sa ponáhľať, času je dosť. Nie? Možno budú aj iné životy...Vrátiac sa ku filmu, pravdu povediac, neviem, aká bola kamera a ako hrali herci, aká bola výprava a akú prácu odviedli scenárista s režisérom... neviem, ako by film mal vyzerať, aby vyzeral inak, ....Sorry, srandujem... Mne sa film páčil. Nič ma nerušilo. A snáď mi odpustíte môj sarkazmus tí, ktorí posledne spomenuté veci jednostaj hodnotíte. Lebo ja tiež nie som ešte úplne zrelý a už vôbec nie dokonalý. Niektoré veci ma dráždia. Najviac ľudia, ktorí nie sú sami sebou. Lebo ani mne nie je vždy dovolené byť sám sebou. Mnohým tento film nič hovoriť nebude, budú ho potom chcieť nejak vysvetliť, zaškatuľkovať, budú používať pseudoodborné výrazy napr. prebrané z biológie (viď nižšie hodnotenia) - lebo filmová "veda" nie je žiadna veda, film vznikol z iných dôvodov. (Treba povedať, že nič nie je prežitok čo dáva iný pohľad, lebo potom napr. aj každá nová pesnička by bola len "prežitkom", keďže ide len o preskupenie tých istých tónov, veď iné tóny nevymyslíme. Ale čo je dôležité, že nová, originálne, aktraktívne znejúca pesnička je "odetá" do menej tradičného a súčasného habitu, a tým je práve originálna! Napadá mi, že na rozšírenie obzoru je dobré pre týchto hodnotiteľov prečítať si C.G.Junga, a to jeho teórie archetypov. Naviac kolekívne nevedomie je večné, tam nemôže byť reč o "atavizmoch" - "básnik" asi myslel tým prežitky??? Viď nižšie "recenzie"). Niektorí pseudokritici budú chcieť spochybniť správanie hrdinov, pritom o psychológii nemajú ani páru, hodnotia len na základe svojich subjektívnych "skúseností" - viď tiež napr. "sebahodnotenie" nižšie (preto sebahodnotenie, lebo sa jednoznačne jedná o projikovaný cit insuficiencie). Východní majstri však tvrdia, že keď vydržíme aspoň jeden deň nehodnotiť a budeme túto časovú jednotku predlžovať, vytratia sa z nášho života predsudky a dogmy, pretrhnú sa reťaze, vyslobodíme sa z vlastnej pasce konsensuálnej reality (viď: napr. teórie Castanedu), ktorou nás všetci okolo dopujú, otvoria sa nám "dvere" vedúce na neuveriteľné miesta, otvoria sa nám nové možnosti vnímania reality, padnú mantinely a začneme duchovne rýchlejšie rásť. Ale pozor:"Mapa" je nutná! Napriek tomu hovorím: skúsme to. () (menej) (viac)

KaoS odpad!

Při tom hodnocení jaké film má jsem čekal opravdu něco podstatně lepšího. Místo toho velké zklamání, záhadní správci osudu toho moc nepředvedli, jednalo se o jakousi pozitivní verzi mimozemšťanů z City of Darkness, pouze oblečené do nudného obleku někdy z 50. let. Hlavní hrdina se zakouká do holky a tři dny na ni nemůže zapomenout, pak se s ní jednou vyspí a zahodí kvůli ní šanci pomoci lidstvu. Kdyby se jednalo o poďobaného puberťáka, dalo by se to chápat. Hlavní hrdinka se nechá dvakrát naprosto trapně odkopnout a podruhé to bylo od Matta opravdu hodně kruté a přesto mu pak padne kolem ramenou jako by se nechumelilo. Já bych to zařadil někam mezi naprosto nepovedené scifi a dívčí romány ze střední školy (tvrdil bych že i v tomto případě nepovedené, ale nemám moc s čím srovnávat). ()

Assshack

Snímek "Správci osudu" se pokouší být něčím čím není. Není dramatický,ani "klasicky" romantický, není to sci-fi , ale přeci jen má od každého kousek. Možná by kvalitnější začlenění do některého z žánrů dopomohlo "Správcům" k lepšímu hodnocení, nicméně berme a hodno%tme, co je. Kamera slušná, herecké výkony hlavních postav obstojné a scénář zajímavý. Jen jsem se nemohl ubránit dojmu, že by to mohlo být lepší. 3 a půl * . ()

mfanta

80% - Ustredni myslenka filmu, i kdyz ne uplne dotazena do konce, pusobi zajimave a je elegantne zpracovana. Libily se mi nektere detaily, ktere nebyly ve filmu vyrceny uplne nahlas a ponechaly prostor pro divakovo myslenkove zkoumani. Svym zpusobem zabavna mi prisla byrokraticka hierarchie mezi Strazci. Co se tyce hereckeho obsazeni, Mat Damon bez vyhrady, Emily Blunt taktez. Libil se mi Anthony Mackie. ()

pupidup

No, unudila bych se k smrti, čekajíc na nějaký děj....a ejhle, najednou konec s ponaučením. Zaslzela jsem...neboť cesty osudu jsou spletité, ale když si půjdete za svým....a hlavně za láskou..a to je všechno, jako v telenovele. Zas jeden naprosto zbytečný film.Matte, k čemu ses to propůjčil...to měl hrát Hugh Grant....fešák jeden navoněnej! :o))))) ()

kacenkin

Film, na který jsem se těšil. Romantické scifi s myšlenkou, která přesahuje scénář a ve kterém se parádně snoubí herectví Matta a úderná myšlenka o hybatelích světa. Každý z nás občas zapochybuje, zda kola osudu přece jenom někdo neřídí. A ve Správcích osudu jsou hybatelé zvláštní, jiní, zejména proto, že i za kamennou maskou cítí a nejsou jako stroje. Romantický příběh na pozadí je jednoduchý, avšak kdo z nás rád sní, může se v něm najít a podlehnout vyprávění. Soundtrack vhodně doplňuje atmosféru a vtahuje nás do tohoto zvláštního matrixu, zvláště při běhu Damona v dešti za svoji láskou. A reset mysli je tak blízko, stačí otevřít špatné dveře! Citát, který mě našel „Přijít brzy je tak špatné jako pozdě“ ()

Pecinos

Když překousnu v hlavní roli Matta Damona, kterého moc nemusím, tak to je jeden z nejzajímavějších filmů, jaké jsem za poslední dobu viděl. Osobité podání andělů a našeho osudu vepsaného v kartičkách byla pecka. A cestování pomocí kloboučku skrze budovy jak klíči v Matrixu, taky celkem zaujmulo. Jinak hezký romantický příběh. ()

vixina

Za normálnych okolností by som asi dali o stupeň horšiu známku, ale kto by neprilepšil filmu, ktorý vlastne predostiera, že každý sme si "správcom" svojho osudu?(: Navyše keby-bolo-keby idea je blízka azda každému z nás... A čo ak to všetko obstojne ukočíruje Damon? No nedajte mu tie 4*! Príjemne strávený čas pri filme, ktorý neurazí. ()

Triglav

Za většinou skvělých filmů stojí v prazákladu neotřelá a vesměs jednoduchá myšlenka (zde existence The Adjustment Bureau a jejich úkol). U velmi dobrých filmů je tahle myšlenka rozvedena a je z ní vyždímáno vše, co v ní je tak, aby nevycházel z napětí, co se stane. Pokud se k tomu přidají i dobré herecké výkony a dobrá výprava, tak jde o skvělý film, který se zase tak často nevidí. Všechno tohle The Adjustment Department má, a tak dávám 5 * a někdy v budoucnu se kouknu znova. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky