Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

maddictive

Trošku mi to připomíná Město andělů; i když Matt Damon je trošku jiný kafe než Nick Cage. Takový mladší a hezčí :) Zajímavý nápad, docela dlouho se neví co vlastně kdo vlastně a proč....ale závěrečná pointa je nenásilná a rozhodně k zamyšlení. A happyend rozhodně potěšil moji romantickou duši víc než kdyby to nedopadlo (i když viděno s bratrem:). ()

josieaddms

Přes to, že moc nemusím ani Matta ani Emily, jsem byla tímto filmem příjemně překvapena. Zaslouží si asi tak ty dvě hvězdičky. Film o tom, že váš osud je od začátku naplánován, a že každý krok který uděláte je pozorován, a hlavně!!! Předem připraven. Dýchala z toho dobrá, napjatá atmosféra. Co mě osobně vadilo, byla přílišná modernost, která je teď už v každém novém filmu. Je to moderní do každého detailu, a pro mě to pak ztrácí kouzlo a osobnost, a svým způsobem i intimitu. Jinak jako příběh o životě, a o lásce. Dá se na tom něco najít, ale možná se zbytečně ztratil celkem slušný nápad. ()

Melvej

Tak trochu si říkám, jestli se pan George Nolfi trochu neinspiroval v seriálu Fringe. Když jsem se díval na ony správce v kloboucích s nadpřirozenými schopnosti, neubránil jsem se dojmu, že jsem to už někde viděl s tím rozdílem, že správce, které mi připomínali byli plešatí, bez obočí (dost možná i bez řas) a ještě s několika malými odlišnostmi, nicméně také se drželi jakéhosi plánu. Podobnost čistě náhodná? Těžko říct. Nicméně, celkem to stojí za shlédnutí. ()

DisneyCZ

Nejvíc zaujala kamera, která byla podle mého víc než originální.. Matt Damon po boku Emily Blunt - nádhera a spontánnost - tahle dvojka mě hodně bavila.. Co se ovšem u mě nechytlo byl scénář a úsek filmu, kdy vše vyšlo najevo.. Hlavní herec to zkousnul po několika otázkách, což bylo absurdní a sám začal bojovat s osudem nad kterým samozřejmě americky zvítězil.. ()

loveless

Tento film mě donuti hodně přemýšlet. Škoda je, že to bylo ve smyslu - proč tohle někdo natočil? Co mi to mělo říct? Vizuálně hezké, řemeslně dobré, ale poněkud prázdné...skrývající se za potenciálně velkou myšlenku. ()

barajda

Kdyby Správci nevypadali jako chlápci z Ministerstva švihlé chůze, možná bych byla schopná brát jejich činy vážně. Ale takhle? A vůbec - jednání nelogické a spád to taky nemělo. ()

Dan

Existuje něco jako osud? A pokud ano, je možné jej ošálit? Nebo dokonce přepsat? Stojí za to dívat se kolem sebe a přemýšlet na účinky našich činů? ()

Oonika

Svěží film, zajímavý námět, jednoduchá zápletka. Velmi sympatické mi bylo, že mě film nenutil až příšerně moc přemýšlet nad tím, jak to všechno je a proč to tak je, vše mi bylo pěkně naservírováno přímo pod nos. Emily Blutn výborná, Matt mě zase až tolik nebavil, zvolila bych jiné obsazení. Ale role správců osudu všem hercům sedla jako ulitá. Výsledný dojem hodně zkazil dabing, byla jsem líná shánět jinou verzi, ale s kvalitou filmu to nemá nic společného. ()

vikino1 odpad!

Kdybych vyhlásil soutěž o antisympatickýho hrdinu ve filmu za rok 2012 tak by to u mě s velkým náskokem vyhrál Mat Damon se svým Davidem Norrisem. Ta postava ztělesňovala vše co na američanech tak nesnáším. Navíc ti andělé, to je jen banda debilků, co neumí nic jinýho, než chodit ve skupině a blbě čumět. Třeba proč tomu skoro nejvyššímu říkali Kladivo, to teda vůbec nechápu... Tohle byla absolutní ztráta času. ()

Petulka88

Nemůžu si pomoct, ale silný námět zůstal nevyužit. Film klouže po povrchu a jako by měli tvůrci strach ponořit se do tématu hlouběji. Není to špatné, ale při troše dobré vůle to mohl být nezapomenutelný zážitek. Další nevyužitá šance... ()

Primavera

Dobrý námet. Ako tvrdí alternatívny psycholog B. Kafka - trápenie v človeku rozvíja tvorivosť.... takže chápem, že jeden bez druhého by hlavní hrdinovia možno šľahaní abstinenciou lásky dokázali viac .... rozhodli sa pre všednejší život s láskou. Naozaj dobrý námet. Trochu prisladký záver, priveľa naivity a rozžiarených očí, inak paráda. ()

danny_21

Na můj vkus příliš jednoduché a naivňoučké, romantická linka mi příšla slaboučká no a ten závěr, to byla třešnička teda. Viděl jsem několik lepších snímků s podobných tématem - 50 % ()

Sykon

Na americké poměry originální zpracování "byli si souzeni" zápletky. Ta sice není originální vůbec, ale tentokrát je to natolik zajímavě podáno, že to ani moc nevadí. Body k dobru za jednoho z mých oblíbených autorů (byť tuto povídku jsem zatím nečetl) a také za stylové a rozhodně užitečné klobouky. Kdo by takový nechtěl mít? ()

balcazar

Tak po prvé: Parádna myšlienka, parádny námet! Každý človek koná podľa určitého plánu, a keď ho poruší, zasahujú akísi "oni", aby ho do toho plánu opäť doviedli. Jednoducho povedané, nevytŕčaj z davu a nič sa ti nestane! Avšak! Čo sa stane v prípade, že sa predsa len pokúsite postaviť sa proti "ním" a vzoprieť sa plánu?! Snažia sa vás do neho za každú cenu dostať. Po druhé: Film síce ponúka vzrušujúce divadlo, no k plnému hodnoteniu ma, pravdepodobne, nedonútil český dabing namiesto pôvodného znenia a Matt Damon, ktorý ma, bohužiaľ, nedokáže doviesť do filmového orgazmu. Zato Emily Blunt, tá mi sedela. :-) ()

Petula009

Nevím, jak to popsat. Nápad je skvělý ale podle mě špatně zpracovaný. Co se stane s hlavními postavami po tom, co dovrší toho, že jsou konečně spolu ? Je to jenom nahrávka samotnému konceptu filmu, nebo jak ? Jako ústřední dvojice jsou skvělí, myslím si, že si docela padli do oka ale vůbec jim nikdo nedal možnost, to rozehrát. Pořád se o něčem mele a film se pořádně rozjede až v posledních minutách filmu. Dávám čtyři, protože si myslím, že by úplně v zapomnění upadnout neměl, ale kdosi by potřeboval dostat pořádný políček aby se napříště vzpamatoval. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky