Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

Roseinka

Pro mě osobně je jedinou chybou tohoto filmu to, že to je směřované do pohádky. Kdyby to bylo víc vážné, třeba jako pán prstenů, tak bych byla na sto procent spokojená. Nagelované vlasy Ewana po celý film mě docela pobavily a stejně tak kostým krále a brnění princezny. Když opomenu tyhle pohádkoviny, tak grafika byla perfektní, obři se mi strašně moc líbily a vyprávění bylo excelentní, hezky od začátku, nic rychlého hop sem hop tam, takže mi to dokonce přišlo delší než to bylo - ale v dobrém slova smyslu. Takových filmů více. :) ()

Killda

Možná jsem naivně očekával pohádku, takže mne místy brutální přístup zarazil, takže dětem bych to raději moc nepouštěl. V poslední době se s podobnými náměty, kde se může využít hodně (opravdu hodně) CGI, roztrhl pytel. Tenhle kousek je však unikátní alespoň celistvostí příběhu, který nikam nespěchá, a občasnou dávkou humoru. Singerova režie tedy opět září, ikdyž tenhle projekt mohl přenechat někomu průměrnému a starat se tak o filmy na vyšší úrovni. ()

ghatos

Takové na první pohled velkolepé, na druhý pohled zbytečné a nezáživné. Co z toho, že tam jsou prachy utopené v obrech, když princ je emopitomec s rtěnkou (špulí rtíky a tváří se jako znásilněné koťátko), kterou evidentně také používá nejzapomenutelnější princezna v dějinách Albionu. Není tam nic výrazného, o co by se mohl scénář opřít. Na to kolik to stálo, to není odpovídající a ani triky nejsou žádný zázrak. 61%. ()

Avari.73

Po recenzích jsem od toho nic nečekal, ale přesto jsem se nenudil a byl příjemně překvapený. Zajímavá fantasy s vynikajícím McGregorem a jeho britským přízvukem. :) Je to oddychovka, takže bych to takhle i bral. Co tenhle film bohužel sráží je vedle celkem nevýrazného hrdiny především triková nevyrovnanost. Už před premiérou se hodně napovídalo o slabém technickém zpracování a je to tak. Zatímco jsou některé trikové záběry vynikající, tak hned ten další to zabije okatým CGI, což platí hlavně o samotných obrech. Je to opravdu škoda. Myslím, že takové scény jako ty v domově obrů si v ničem nezadají s PC intrem a to bych těm intrům ještě křivdil, protože Blizzard nebo S. Enix mají vynikající CGI filmečky ve hrách. Pokud se nad to povznesete a nebude vám vadit ani nagelovaný účes za každého počasí, tak se budete příjemně bavit. Horší čtyři hvězdy. 7/10 P.S. : Všimněte si, že neuvidíme ani kapku krve. Těžko říct komu byl film určen, protože lidi se tam jedí jako na běžícím pase, ale nikdy nic neuvidíme. ()

svobik

V rámci žánru vcelku stravitelný, v rámci Singera ale bída. Jeho rozhodně nejhorší film. Obsazení Houlta je totální castingovej fail, princezna je nevýrazná a McGregor byl ve dvaceti jiných filmech víc cool než tady. Zajímalo by mě, jakej podíl měl na výsledku McQuarrie, protože se mi nechce věřit, že by fakt napsal takhle schematickou látku. Asi definitivně nenávidím tenhle žánr, poněvadž se v něm ZBYTEČNĚ utápí schopní tvůrci, jejichž předchozích filmů si vážím (Raimi, Burton). 5/10 ()

klima777

Umělohmotné předstírání. Aseptický, jalový počin (imho). Když se skoro celý film radujete z faktu, že každá otravná lapálie dojde svého konce, něco není v pořádku (třeba je chyba na mém přijímači...) P. S. A nemyslím si, že se tento nepodarek ohromně líbí dětem. Děti jsou možná naivní (no, ačkoliv...), ale hravé, a především: Fantazie jest jejich druhým domovem; zatímco Jack The Giant Slayer pobývá v suchopáru okleštěné imaginace. ()

Zagi20

Americká fantasmagorie s tupým příběhem a jeho vyprávěním. A přesto 3 hvězdy. Je to zábavné a pokud vypnete mozek tak i velmi koukatelné. Překvapilo mě to ohromné množství kvalitních herců ... opravdu se jich tam sešlo dost a všem jim vládne Ewan McGregor, který mě zase přesvědčil že zahraje snad cokoliv. Co se triků týče, někdy bylo zelené plátno až do očí bijící, některé scény se snažily působit monumentálně, ale byly spíš pro smích a pro 3D efekt. Celé bych to přirovnal k loňské Sněhurce a lovci. Taky fajn podívaná, ale rychle na ni zapomenete. ()

Scar

Konečne dostal Glumov brat trochu významnejšiu rolu, hoci len ako druhá hlava hlavného záporáka. Manipulovať tak s príbehom, dopadne tento film u mňa rovnako ako Janko a Marienka. Našťastie základy rozprávky ostávajú pevné a originálny zvyšok sa mi celkom pozdáva. Pozeralo sa na to dobre, obri boli originálni a nebyť gýčových kostýmov ľudí, nemal by som filmu čo vytknúť. ()

V.Silver

První půlhodinka byla velice slibná, ale digitální obři to zabili. A nejen to - pak to prostě už byla jenom koncentrovaná nuda, který nebyla ani pohádkou, ani fantasy, ani akčňákem, ani dramatem. A to tam hráli moji oblíbenci Tucci a McGregor! 40% ()

Lukyn007

Čekal jsem průser, to se teda přiznám. Ale docela dobrý. Singera mám rád, X-meni a Valkýra byly povedený filmy. Zde mi nejvíce vadily ty digitální hovadiny. Bylo to až mooooooc digitální. Ze všeho nejvíce se mi líbila princezna, kvůli ní bych taky obry zabíjel :) Nemůžu se vyhnout srovnání s Mocným vládcem Oz.....snímek od Raimiho se líbil více. Singerovi a jemu Jackovi dávám 60%. ()

drackula

Tento príbeh som už videl spracovaný snáď stokrát a preto oceňujem, že ma toto spracovanie malo čím prekvapiť. Kostra príbehu je samozrejme stále rovnaká, avšak v tomto prípade sledujeme Jacka "vo veľkom". Najviac som bol samozrejme zvedavý na spracovanie obrov. Nebolo síce síce dokonalé, avšak nejako výraznejšie ma to nerušilo. Postavy boli na druhú stranu veľmi sympatické a netýka sa to iba tých hlavných. Príbeh mal dostatočnú dynamiku a vyslovene nudná pasáž tu asi ani nebola. Škoda, že niektoré scény neboli explicitnejšie, ale asi by to dosť okresalo cieľovú skupiny. Celkovo som sa teda určite bavil, ale nejakú hlbšiu stopu to vo mne nezanechalo. 70% ()

Ravi

Jack a obři mě trochu překvapil. I přes laciné srdceryvné scénky totiž dokáže zahrát na mnohem vážnější notu, než by člověk čekal a i přes moje zbožná přání, aby se z toho udělal napůl horror a napůl fantasy, nedopadlo to vůbec špatně. Nutné zamilované scény jsou celkem krátké a během děje se toho stane tolik, že by se to vešlo do dvou dílů. Film je tedy natřískaný dějem, je přiměřeně odlehčený a dokáže zaujmout i takové pohádkové skeptiky, jako jsem já. Příjemně překvapilo, že si tvůrci dali záležet na zviditelnění poměru obr / člověk, což bylo nejvíce vidět, když první obr na scéně udělal tři kroky a měl zbrojnoše v moci. 75% = 4/5 ()

blackJag

Finanční propadák, bez pochyby, jinak ale ten neúspěch nechápu (nebo chápu, kontext doby je nepřející, přesto...). Dobrodružný pohádkový příběh, se sympatickými postavami, bez cukrkandlového patosu. Snad jen ty triky mohly být i lepší (na tak gigantický rozpočet). 80% ()

Krosmen

Moderní fIlmová pohádka jaksepatří. Láska, napětí, humor a na konci zajímavé vyústění s korunou. Ewan se ukázal jako řádnej badass a při koukání, jak mu to jde a následnému přečtení, že se hledá nástupce Downeyho jr. v Ironmanovi, jsem si říkal, že by tam celkem seděl. Představitel Jacka aka Beast z X-menů se do role Jacka náramně hodí, protože má univerzální obličej jako pro superinteligenta tak pro..no..řekněmě..Jacka. ()

KASUGI

Pohádku o Jackovi a stonku fazole mám rád. Ať už jeho animovanou verzi, nebo dvoudílnou televizní. Takže mírná protekce. Teď konečně přišla verze do kina. Chvílema mě iritovali CGI obři, převážně absence černé barvy, jak tomu bývá u herních inter od Blizzardu, ale jinak spokojenost. Milá pohádka na sobotní večer. ()

Autogram

Kým sa objaví prvý obor, tak sa to tiahne ako sopeľ z nosa obra. Pekné múdre rečičky a čítanie rozprávky pred spaním sa hodilo na prvých päť minút, ale potom už mal prísť aspoň náznak niečoho. Keď už nastane zábava s obrom, hlavne tá kuchynská je skutočne zábavná. Tvorí to ale výraznú menšinu trvania filmu a zvyšok sa nedá považovať za užasnú rozprávku. Je aj dosť drsná a ľudí ako potravu by som nerád ukazoval malým deťom. –––– Otec, a ako vieš, že obri neexistujú? – Neviem. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)