Ben Kalmen měl všechno, na co jen člověk pomyslí: šťastnou rodinu, oslnivou kariéru, vlivné přátele. Snad proto, že jeho byznysem byly automobily, projížděl serpentiny svého života ostrým smykem. Jedna zatáčka se mu však stala osudnou, a po idylické cestě vzhůru následoval volný pád (v hereckém podání Michaela Douglase již druhý). V jediném okamžiku ztratil vše: rodinu, postavení i přátele. Jiný na jeho místě by své životní prohry možná řešil alkoholem, on se však rozhodl pro jinou terapii – sex! Místo aby nazul papuče, obuje se do lakýrek a vrhá se za každou kořistí – čím mladší, tím lepší... (North Video)

MartinezZ

Stárnoucí prodejce aut s problémy se srdcem se snaží dohnat co zmeškal. Chodí s nějakou paninkou, co už má odrostlou dceru, který evidentně chybělo ve výchově pěkných pár facek. Douglas se nijak nežinýruje, tahá se s mladicema, co se mu lepí na jeho kreditku, a rozdává své moudré rady všude kolem, ať už je někdo chce nebo ne. No a to se takhle vychrápe s dcerou své přítelkyně (dceři to ani v nejmenším nevadí, dle jejího popisu jsem pochopil, ze šuká všechno od kluků ze školy až po kandelábr) no a nějak na ni neumí zapomenout. Přitom se mu ale na hlavu ještě sesunou podvody, kterých se v branži dopustil a u kterých ho čapli, nikdo mu nevěří, práci mu nikdo nedá, nemá peníze ani na nájem a presto furt vošukává známý a kamarádky členů rodiny a tak ztrácí i tu. Útočiště nachází v malé restauraci svého bývalého spolužáka Dannyho DeVita, kde se znovu schází s onou "dceruškou-šuksem-šuktam". Její máti ale nestojí o to, aby Douglas byl k ní bliž než v okruhu dvou slunečních soustav. A když je všechno v prdeli, je mu přítelem jen ten, koho třicet let neviděl. Možná ho to probere, možná ne. má na výběr. ~~~ Resumé: Pro mě za mě, ať klidně chcípne! ~~~ Proč vůbec o takovém póvlu někdo natáčí film? ()

ext_

Největší předností filmu je samozřejmě Douglas, o tom ale asi málokdo pochybuje. Hlavní problém tkví ale v tom, že scénář nakousne hned několik zápletek, které by sami o sobě vystačily na nový film. Benovo holkaření na vejšce a rady Jesse Eisenbergovi (mohlo být velice zábavné, na tom se měl postavit celý film), problémy v práci, neshody v rodině. Každá tahle odbočka by si zasloužila rozvést a hlavně dokončit, což se ale nestane, takže 90 minut jen tak proletí kolem. Právě absence jakéhokoliv rozuzlení je ranou na solar od tohoto filmu a brání mi v tom dát vyšší hodnocení. ()

Thomassi

Celkem neznámý film, který mě ale o to více překvapil. Pojednává o postarším muži, který se stále neumí ubránit před svými choutky. A nato, že má manželku, balí mladé holky všude tam, kde se objeví. Možná příběh ničím výjmečný, ale mě teda zaujal. A Michael Douglas by si zde mohl podat ruce s naší elitou ve stejné branži z filmu Ženy v pokušení. Co mě docela zarazilo, bylo, že zde na csfd je napsáno, že jde o komedii. Ale tento film nemá s humorem skoro nic společného. A nakonec se z toho vyklobalo povedené drama, u kterého si konec musí udělat každý sám. Samotní herci byli dobří a proto jsem se rozhodl, že tomu vrznu 70%. ()

Eldrick

Největší problém tkví v tom, že to Douglasovi nežerete už ani z toho filmu, natožpak při reálný představa, že tenhle pupkatej prošedivělej děda s povislýma kozama klatí 19letý vysokoškolačky jako na běžícím páse. Ale jinak všechna čest Mikeu. Jsi pořád kolík. ()

tufr

Mě se to líbilo moc!!!! Já mam prostě Douglase moc rád, a tady mu to neskutečně sekne a má i co hrát. Nabízí se tady i srovnání s Wall Street 2. Je tady pár stejnech herců :) a dovolim si říct, že i když se mi Wall 2 líbí, tak kdyby nevznikla, vcelku bych považoval Muže v pokušení za ůctihodné pokračování!!! Pro mě like this za 80% ()

Wormboy

No ano, Michael Douglas je tu proste Solitary Man. Nazov, ktory napovie o co pojde a ktory zhrna o co islo. Douglas je stale sympatak a tych necelych 90 minut ubehne ako voda, divak sa ma moznost par krat zamysliet na vyslovenymi "mudrostami" a nasledne uplne zabudnut na co sa pozeral :) ()

KajusaK

Druhý film co jsem viděla s Michaelem Douglasem :)) .. Perfektní herecký výkon jeho i Susan Sarandon a Mary-Louise Parker (které se ve filmu objevily dohromady asi 5 minut každá) ve vedlejších rolích. Zajímavé, občas napínavé, a životní příběh docela reálný. Zakončení pěkné ale na domyšlení :)) ()

milancecil

Tak v tomto filmu, na hodně neostrém rozhraní žánrů komedie a sociálního drama, je Michael Douglas opravdu tím solitérem, takovým hereckým osamělcem , bohužel na něm je celkem jednoduchým kalkulem vystavěný celý děj a on ho také statečně celou tu hodinu a půl drží, tak nějak jako obr Atlas, před sesuvem kamsi do filmového rumiště, Michael takové chlápky prostě zahrát umí a je ve své roli spolehlivě přesvědčivý mizera, díky němu jsem u filmu udržel pozornost, bohužel nebyla forma zpracování příběhu zakotvena pevně v dramatickém žánru, i když námět stárnoucího obchodníka s automobily, kterému se život náhle, ze dne na den, zadrhne a začne postupně neodvratně bortit, tam obsahem spíše patří, pak bych určitě neměl z viděného ten neodbytný značně rozpačitý pocit, škoda. ()

Markussis

No znám tedy daleko horší filmy podobného ražení, které si navíc hrají na něco víc. Diváka jistě napadne myšlenka, že je tento film o ničem, a do velké míry je to i pravda. Ovšem jak jinak takovýto materiál pojmout , když vezmeme v potaz fakt , že se v takové situaci doopravdy hlavní protagonista nachází. Je to film o člověku, který má celoživotně nastaveny své žebříčky hodnot a také dělá jen účelné věci, které mají smysl právě v okamžiku dosažení těchto hodnot. Film si mě získal především v závěru, kdy se Michael dostal do situace, která mu velmi důrazně naznačuje, že by se měl asi nejspíše poprvé v životě zamyslet a možná své žebříčky hodnot trochu přizpůsobit, jak sobě v nové situaci, tak i svým blízkým a rodině.Po dobu sledování devadesáti minut jsem necítil žádný pach něčeho umělého nebo falešného. Krom tohoto faktu mě napadla zajímavá myšlenka toho, jak se v životě člověk musí vypořádat se změnou svého biologického těla, která se postupně dostává do nepříjemného kontrastu s osobností jedince. Osobností, která má stále stejné nároky i požadavky na tuto stárnoucí biologickou schránku. U člověka, který není tolik ješitný, není dychtivý ukazování svého ega na všechny strany a není tolik polygamně založen, to není až takový problém. Ovšem v tomto názorném příkladě, kterým se sám o sobě film i stal, jsme mohli vidět, že je to skutečné peklo. Závěrem tedy řeknu, že tento film rozhodně není špatný a Michael Douglas je stále výborný. ()

cab

Urcit v popredi zajmu stoji a cely film si pro sebe kousek po kousku krade hlavni postava bohemsky vystupujiciho, ale v krizi se nachazejiciho Bena (Michael Douglas), ale to neznamena, ze by to bylo na skodu. Naopak silne herectvi a dobra podpora kolegu ve vedlejsich rolich davaji celemu deji stavu a smrnc. Starsi generace jeste nerekla sve posledni slovo a film jako je tento, moji myslenku jen stvrzuje a v budoucnu treba i znasobi. 75% ()

Hanys_

Až na fakt, že jsem moc nežral představu, kterak 70-ti letý Dougie prcá vysokoškolačky, je to celkem fain snímek o chlápkovi, který si nechce připustit, že stárne. 6/10 ()

RomanHyde

.. tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až....... zůstanete sám, opuštěný a na dlažbě. Michael Douglas v další "Hře", kdy však nedostal dárek a lekci od bratra, ale přímo od života. Tyhle příběhy se dějí běžně kolem nás a je dobře, že byl takhle obstojně natočen. Mnozí se díky němu možná podívají do zrcadla. Michael Douglas film skvěle táhne, v menších rolích se objevují sympatiční Susan Sarandon a Danny DeVito. Tenhle film není klenot, ale taky není zbytečný. Má zde své místo. ()

Kratoc

Já myslím, že nemá cenu si hrát na nějaké velké tajnůstkářství o čem tenhle film je, protože prostě Douglas hraje ošousta za zenitem, který nemá prachy, nemá práci a jediné co mu zbylo je hlásit na všechny strany sexuální narážky a příležitostně ojet buď dceru své milenky nebo matku spolužáka svého vnuka. Hm, o čem to vlastně sakra bylo? Nějak mi tam na tom celém chyběl děj. Jeden herec film bez děje nespasí. Sorry, Michaeli. ()