Leeds United: Futbalová legenda

• Česko Prokletý klub (viac)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiálny text distribútora)

Zette10

Nebýt fanoušek fotbalu, dávám tři. Solidně zobrazená, i když ne plně citelná atmosféra let sedmdesátých, povedené herecké představení Michaela Sheena, sem tam nějaký dobrý song. Ale jinak? Po skončení se mi film dostává z povědomí až příliš, přespříliš rychle. Zajímavá a rychle plynoucí biografie "o nejlepším trenérovi, kterého anglická reprezentace nikdy neměla." ()

BeaVV

Filmová lahodka v každom zmysle slova aj pre nefutbalových fanušikov. Príbeh o prekročení vlastného tiena so skvelým Michaelom Sheenom. ()

Naby

I kdyz nejsem zadnej fanousek fotbalu, tak tenhle film se mi libil. Je to spise o zivote trosku blazniveho trenera, jak o tom co dokazal, tak i o tom co nedokazal, Fajn film, fajn hodnoceni, precejen do 4* to ma dal nez k te 3ce ;-). ()

skunkos

Michael Sheen v nejlepší formě, sice ne lepší nežli Unthinkable nebo Frost/Nixon, ale to nic nemění na faktu, že on ten film prostě táhne na jinej level. Sirový a nezaujatý trip do duše fotbalistů okořeněný emocemi jako prase. Arogantní, nafoukaný až egoistický kouč (Michael Sheen) dotáhne Derby County tam, kam se asi již nikdy nedostane a sice k titulům. Toto je příběh o mega-ambicích, o štěstí a o neuvěřitelně epických faktech, které se opravdu staly. SEEING THIS IS A MUST!!! ()

TheTrueMort

Filmy so športovou tematikou sú zväčša o tom ako sa z talentovaného vidláka stane najväčšia hviezda. Väčšinou pôsobí vo vidláckom klube, ktorý je celú sezónu posledný a nakoniec sa aj tak ocitne vo finále. Toto rozhodne nie je ten prípad. Ústrednou postavou je síce Brian Clough, ktorý je "najlepší futbalový tréner akého Anglicko nikdy nemalo", ale film popisuje jeho slávne 44-dňové pôsobenie v Leeds United. Tento film nie je o tom, aké úspechy sa dajú v športe dosiahnuť, ale aká je v športe vášeň. Btw. Michel Sheen je ako Brian Clough výborný, miestami mi tou svojou charizmou, sebaistotou a aroganciou pripomínal až Jose Mourinha :-) ------ Manny Cussins (Henry Goodman): "I hired you to do this job because I think you're the best young manager in this country." Brian Clough (Michael Sheen): "Thank you. I'm the best old one, too." ()

montel

Trenér druholigového anglického týmu Darby County, Brian Clough (Michael Sheen) prožívá spolu se svým kamarádem a asistentem Peter Taylorem (Timothy Spall) splněný sen v podání postupu do první ligy a záhy také spanilou jízdu až k anglickému titulu. Po nevídaném úspěchu se slavný klub Leeds United rozhodne angažovat právě Briana, který tak přichází do týmu, který byl pro něj vždy největším rivalem...Pravdivé podání o malém fotbalovém klubu, který se dostal mezi absolutní špičku, mě potěšilo. Dost dobře a příjemně se na to koukalo a trenér Clough se stal na hodinu a půl mým nejoblíbenějším fotbalovým koučem. 65% ()

Thundler

Velice zajímavý snímek o jehož tématu je dobré znát podstatná fakta dopředu. Rozhodoval jsem se dlouho, jak nakonec film ohodnotím. Nakonec jsem se rozhodl pro to lepší hodnocení. Misky vah překlopil fantastický výkon Michaela Sheena. ()

ragtime

Michael Sheen excelujúci vo filme pre nielen športového fanúšika. Flashbacky ladne preložené súčasnosťou a dôkaz o tom, že Oscar si po rokoch od tohto filmu našiel správneho majiteľa. Veľmi príjemná záležitosť. ()

Tominko12

Geniálny film. Michael Sheen výborný, kamera výborná, atmosféra výborná, nemám nič, čo by som vytkol. Nebolo to zbytočne dlhé, prelínanie medzi rokmi bolo tiež predcízne spracované. Proste nemôžem inak, ako za plný počet. ()

HonziKaja

Egocentrický trenér na cestě do egocentrického klubu. Jak to dopadlo je všem jasné. Krásná věc se skvělými výkony na plátně i na hřišti. Retro vás pohltí. Když se pak kouknete na dnešní tabulky je vám trochu smutno. Derby se pomalu propadá 2. ligou a Forrest je hranici zániku. Jen tomu Leeds se prostě nedá přát. Je to humus do dneška. Pro fanouška Man United k přiživení nenávisti vůči Leeds United přímo ideální věc. Mimochodem - tvůrci spletli chorál a při skandování Dona Revieho použili chorál faoušků Wolves na Micka McCarthyho "Super Mick". ()

mirage.cz.

"realita fotbalového života vypadá takto: předseda je šéf, pak jsou členové výboru,pak je sekretář, pak fanoušci, pak hráči a až úplně nakonec poslední ze všech, úplně na dně hromady, nejmenší z maličkých,ten bez kterého se vždycky nějak obejdeme stojí posranej trenér" ..... Velice zajímavý náhled do zákulisí anglického fotbalu, nelineárně vyprávěné autobiografické drama doplněné o dobové záběry, o dvojici,která dokázala dotáhnout na vrchol dva provinční týmy. ()

Tomik9

Kéž by bylo více takových filmů s fotbalovou tématikou. Film skvěle mapuje krátké angažmá Briana Clougha a jeho angažmá v Leeds United. Názorně je vidět jak tým funguje když je trenér velmi neoblíbený, většina hráčů mu vše "skečuje" a postará se o jeho vyhazov. Brian je velmi arogantní a po vyhazovu si to uvědomí, omluví se Peterovi Taylorovi a rozjedou spolu znovu nové angažmá. Film se mi líbil, fotbal byl tenkrát trochu jiný hráči nebrali miliony, ale mohli si dovolit věci co se dnešní profesionálové dovolit nemůžou. ()

Michelle_S

Já to pořád říkám, že není jednoduché býti trenérem - neustále vás z někama vyhazují:-))) Příběh o přátelství, mužské ješitnosti, křivdách, které si pamatujete na celý život, velkém talentu bez pokory, prozření a taky trochu o fotbale a lásce ke sportu celkově:-) Velmi sympatická fotbalová bromance se sympatickými hereckými výkony. ()

Jardatekk

Role, kterou brávurně zvládl Michael Sheen a podoba se skutečným trenérem Brianem Cloughtem tomu domu dodává říz. Vím , že v Premier Ligue se hradě tvrdě, ale skutečné zábery z let 70. a 80. spíše připomínají rugby. Velmi přijemná záležitost o člověku, který ve fotbale něco dokázal, což bych vzhledem k jeho až místy přehnané aroganci nepředpokládal. Trenér Bílek to rozhodně není!!! :) ()