Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

fremy

Jsem velmi potěšen, protože pro dnešek jsem si vybral dva kvalitní snímky. Po Up in the Air je The Blind Side podobně skvostní dílo. Myslím si, že John Lee Hancock opravdu udělal kus práce a měl by být doceněn za svou kvalitu. Skutečnost příběhu a prostředí amerického fotbalu dokresluje lidskost celého námětu. Každý z nás byl alespoň na chvíli outsiderem a cítil se podobně jako Big Mike. Quinton Aaron ukázal všem, že umí zahrát velký životní osud, který nenapsal žádný scénárista. Těším se na jeho další role a přeju filmu mnoho diváků. ()

GodComplex

Ano, je to prvoplanova story o hloupem cernouskovi s dobrym srdcem, kterych zde jiz bylo 10 milionu a teoreticky by se to mohlo zaradit po bok ostatnich nudnych zoufalosti z rodinneho prostredi, ktere tento rok byli nepochopitelne nominovany na Oscara (Precious, Up In The Air, Education...), ale na rozdil od techto marnych pokusu The Blind Side pres vsechnu tu klisovitost skutecne funguje. Sala z toho podprahova informace, ze se vazne jedna o dobry film. Asi hlavni trumf jsou herci, kdy narozdil od vyse zminenych ma Blind Side co nabidnout - Sandru Bullock. Uz jsem ji dlouho nevidel, takze na me ze zacatku pusobila jako jiz trosku usychajici zena, ktera se to snazi zachranit plastikou, ale jakmile to zacne herecky roztacet, ziska si vas. Je to stale ta sympaticka Sandra, ktera navic hraje fakt skvele, takze Oscar? Jo, klidne, jsem pro (pro Sandru, ne pro ten film). Jsou to hodne silne 3, skoro 4*. 6/10 ()

sta

bráno čistě racionálně, příští rok by o oskara pro nejlepší film mělo příští rok soutěžit minimálně třicet až padesát filmů, protože každoročně vznikne přesně tolik amerických filmů stejně "kvalitních" jako the blind side.. dá se na to koukat, dá se uslznout, křesťanství fajn, rodina kult, pochopil jsem.. ()

Riddick77

Jediné, co mě na tom příběhu štve, je fakt, že momentálně Michael Oher kryje v Baltimoru Ravens záda QB Joe Flaccovi, kterého fakt nemusím :-). Jinak je to správně přeslazený a dojemný příběh, v němž exceluje Sandra Bullock (nemyslel jsem, že tohle někdy napíšu). I takové snímky jsou občas potřeba, aby lidé mohli věřit, že dnešní společnost má ještě naději. 9/10! ()

cervajzik

Nenáročné, jednoduché, prvoplánové... Žádné hluboké drama se nekoná. Celé je to takové americké, nekonečné úsměvy, všechno hrozně přitažené za vlasy. Klasičtí záporáci, kteří se snaží dobráka svést na špatnou cestu. Sice od první minuty je úplně, jasné jak vše dopadne, ale koukat se na to dá. 65% ()

nirvanafan

Sandra Bullock je bohatá sexy kost a pořídí si psa, pardon černocha, který absolutně postrádá osobnost. Vycvičí ho k obrazu svému, panička je spokojená, nalezenec je spokojený a pohádky je konec. Pozn. přirovnání ke psovi je nejenom trefné, ale zároveň mnohem méně xenofobní než zmíněný snímek. Skrytá xenofobie je totiž pořád xenofobií, ať si macáte oscárka po hlavičce, jak chcete. ()

Lum3n

Ani nevím, co mi vlastně na Blind Side vadilo, možná přílišná přímočarost či délka. Dalo by se mluvit i o plochosti děje, to určitě, na druhou stranu takhle pozitivních filmů moc není a je jen dobře, když se čas od času nějaký vyskytne. Jinak s tou nominací na Oscara nevim nevim, možná by příště měli zůstat jen u těch pěti nominovaných, ten zbytek tam stejně asi bude vždy jen do počtu. Sandra samozřejmě dobrá, asi nejlepší výkon co jsem od ní vyděl. 70%. ()

Her0.89

Trailer na mě zapůsobil neobyčejně silně. Když jsem si pak pustil film, tak to zase tak silné nebylo a tak jsem si řekl, že si ho pustím ještě jednou v originále... a zase nic. Každopádně se mi to líbilo a nebylo to vůbec špatné. Co na tom, že to bylo přehnané, koukat se na to dalo a i když jsem si tento snímek pustil dva dny za sebou, ani chvíli jsem se nenudil. P.S. Trailer si pustím vždy, když potřebuji zvlhčit oči... ()

Alementina

Strasne americky, jak jen americky to muze byt s tou svoji virou, Bohem, rodinou, dobrem, společenskými rozdíly a americkym fotbalem k tomu ... Ale ja mam rada pozitivni filmy. A skutecne uprednosnuju sledovani filmu, po jejichž shlednuti nemam hlavu v pejru, ale usmivam se jak slunicko, jsem dojata, verim v lidi a delani dobrejch skutku atd. :) ()

blackrain

Sandra Bullock byla úžasná, konečně se jí podařilo vystoupit ze stínu romantických komedií, kde byla po léta zaškatulkovaná. Udělala to velmi dokonalým způsobem. Překvapila mě svou barvou vlasů a tím jak roli zahrála. Do této doby jsem nevěděla, že někde žije černosšký hráč amerického fotbalu se jménem Michael Oher, kterému jedna rodina pomohla splnit si svůj sen. ()

Tirion

V podstatě mě film potěšil, ale bylo mi špatně z tunového make-upu Sandry Bullock. Nikoliv však z jejího hereckého výkonu. :-) ()

Kreeki

Tak takhle ne. Zde se přímo nabízí srovnání s Precious: Based on the Novel Push by Sapphire, který zobrazuje krutou realitu, přičemž u The Blind Side se jedná při druhém (hlubším) pohledu "jen" o prvoplánový doják. Nechci nikomu odebírat zasloužený kredit, zahrané to bylo velmi slušně (Sandra Bullock na stará kolena snad začně i hrát), ale něco tu nefungovalo, nevtáhlo mě to a chvílemi jsem měl problém uvěřit. Velmi nadhodnocený film, možná kdybych neviděl předtím Precious, který je filmově úplně jiná liga, dal bych o hvězdičku navíc. Při srovnání síly prožitku a filmu vůbec dopadá The Blind Side tvrdě na čumák. Na můj vkus to bylo podané příliš zjednodušeně a americky povrchně, John Lee Hancock nešel vůbec do hloubky, chodil jen okolo, narážel do futra, ale né a né se trefit do dveří. ()

Mikita

Ano, i já jsem se nechala oblbnout krásnou pohádkou, která se snaží tvrdit, že je podle skutečného příběhu. Myslím, že je to dost přehnané a vyumělkované, přesto skvělé. Nevím, představovala jsem si úplně jiné vystavění příběhu, takže mě dějová linka docela mile překvapila. A není pravda, že je to tu jednostranně dané, že černí jsou ti zlí. I bílé bohaté paničky jsou tu za pěkné čůzy (zprominutím). Vadí mi, že je tu nová Michaelova rodina až moc dokonalá. Nehádají se, neřeší nový přírůstek do rodiny, problémy ve škole se zdají nepatrné. Všichni jsou tak moc chápaví, tak moc důvěřiví. Proboha, vždyť to nemohlo být takhle snadné..... Když ale přistoupíte na možnost existence přehnaně samaritánské, dokonalé atmosféry, která dost zavání přikrášlováním skutečnosti, tak si film určitě užijete. Pro mě slabší 4*- 78%. ()

Kaluž

Křesťanskou samaritánku by asi zahrál i telegarfní sloup. Ale aby si za to pak odnesl ještě Oscara, to se často nestává. Naprosto obyčejný, ničím nevybočující film, s průměrnými hereckými výkony (včetně Kathy Bates), který byl akademií na film roku nominován zřejmě jen proto, že je tam ta šišatá mičuda (nemyslím Sandru), což ze snímku prakticky dělá národní poklad. Já si ale příště raději pustím Stoneovy Vítěze a poražené. ()

HareS

Celoplošná sterilita natiahnutá do rutinného televízneho obalu. Kombinácia na slučku. Známa ochotnícka herečka Sandra Bullock opäť dokazuje, že do filmového priemyslu zablúdila akousi prapodivnou náhodou, akýkoľvek dramatický oblúk by ste hľadali márne (ak samozrejme nepovažujete za dramatické umelé 'dojímanie'). Nafúknutá bublina najlepšie potvrdzujúca staré známe pravidlo Oscary = čisto politická vec. 40% ()

Rakosnicek77

Je zvláštní, že jsem zde film ještě nehodnotil, přitom jsem si dnes dopřál jeho reprízu. Asi se mi sem vetřel šotek hodnocení, což by se mi zvlášť u mého oblíbeného žánru nemělo stávat :-) Dokonalý sportovní film, podle skutečné události. Věrně zachycená předloha podle originálních postav, viděno v samém závěru. Vinikající herecké obsazení, zejména Sandra Bullock. A hlavně, úžasný příběh, který dokáže napsat jedině život. ()

swed

Z od Forresta Gumpa odkoukané imbecility se toho dá vytěžit hodně, ale pro utáhnutí celého filmu potřebujete i dostatečně nosnou zápletku. Poměrně dlouhou dobu jsem uvěřil, že to tvůrci s tím Caprovským sentimentem myslí upřímně, ale všechno má své meze. "Blind Side" se totiž tváři strašně nekonfliktně, jako by se film snažil každému zavděčit a vůbec nedbal na uvěřitelnost některých scén (např. reakce matky po autonehodě), které jdou ruku v ruce se stále evidentnějším vařením z vody a natahováním řídkého děje nad dvě hodiny. Ještě že Sandra Bullock zachraňuje co se dá. Pryč jsou doby jejího křečovitého pitvoření - zde předvádí sebevědomý a zároveň vtipný herecký výkon, který si náramně užívá. Příště poprosím předem vybrousit scénář a pak se na ty 4* jistě dostanem. 6/10 ()

MATADOR

Neuvěřitelně krásný příběh dle skutečných událostí. S citem natočené a skvěle napsané, možná proto se krásná Sandra Bullock v této roli našla. Dostala roli, kterou by ji mohl kdokoliv závidět. Žena z vyšší vrstvy, které to mimochodem náramně sluší, dokáže, že otevřít srdce někomu druhému není až zas tak složité. Takových snímků jako je tento, je opravdu málo, procítěné a hezké, snad druhá část by nemula být tak "obyčejná", jinak ani nevím, co bych napsal. Líbilo se mi to! ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)