Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

panmroz

aj..toto není hra s kýčem, tohle je kýč! navíc nějaká prapodivná, ve středoevropských podmínkách těžko pochopitelná, obhajoba republikánské Ameriky. Anebo možno chápat i pouze jako "sportovní film", tedy "nedaří se" a "pak se začne dařit" ovšem, to by chtělo lépe chápat pravidla amerického fotbalu, ovšem...je to kýč! Oscarová Bullock je jediná, která vytváří živoucí postavu (náhodně podobnou s bývalou aljašskou guvernérku a kandidátku na viceprezidentku USA Sarah Palinovou), dále jen tam pouze mlčenlivej velkej černoch, submisivní manžel a malej, republikánskej synek, tedy moc nerozumím, jak je poznat, že je ten výkon něčím výjimečnej. jakože...to poznat nejde ne...bez hereckejch partnerů...no...a hlavně ale jako je to kýč! ()

bolan

Z toho kape tolik medu a amerického patosu - myslím že takových filmů jsem viděl víc, akorát měli jiný název a hráli tam jiní herci. ()

bidja

K příběhu: kéž by si i mě v mládí osvojila nějaká zajištěnější rodinka. Mohl jsem mít vejšku a mohl jsem zůstat naivní. Americký dojemný příběh, bez jaký koliv zvláštností od herců, režiséra, kamery, střihu i hudby. Fakt někteří dopisovatelé věříte na autentičnost , že pěkná blondýna v obtažených kalhotách půjde do horší čtvrti kolem nevyzpytatelné mládeže sama se zeptat opravdické matky na svého ztraceného syna ? ()

Kratoc

Člověk by si řekl, že je to takový typický americký kýč. Byl by, kdyby nebyl tak dobře zahrán. S. Bullock mne nepřestane překvapovat. Dokáže hrát v nesmyslech za které si (oprávněně) vyslouží malinu, načež aby člověku vyrazila dech a shrábla (zaslouženě) Oscara. Na druhou stranu to zase není žádná extra pecka a ten příběh americké šťastné rodinky, kdy i nejchudšímu jsou otevřeny dveře, jenom chytit příležitost za pačesy mi už na konci trochu lezl krkem. ()

Pavelos

Uskutečněný American dream.. Tento film, ať by byl jakýkoliv, tak úžasný herecký výkon Sandry Bullock, by mu dal nálepku vynikající.. Po dlouhé době se herečka právem zasadila o udělení oskara za nejlepší herečku v hlavní roli.. Hned od začátku jsem začal mít strach kdy se celá ta idylka pokazí a ejhle, nic takového se nekonalo.. Je dobře, že se nezapomíná točit filmy, které jsou hezký a ještě s hezkým koncem;-) ()

HaceR

Ako vyjadriť svoje nadšenie? Film som hltal od začiatku do konca, minútu po minúte. Hodnotenie preto ani nemôže byť iné. Pred Sandrou Bullock skladám klobúk dole. ()

JK-Stinger

Skvělé obsazení s válcující Sandrou Bullock (po dlouhé době se jí zase něco konečně povedlo) a sice lehce pohádkový, až neuvěřitelný, ale pravdivý a moc hezký příběh. Sice je to vážně trochu moc americké, ale co bychom mohli čekat od filmu o narostlém "adoptovaném" černochovi, který se stal hvězdou draftu v americké národní fotbalové lize. Příjemně strávený večer, vřele doporučuji. ()

lili6

Pěkné romantické drama, ovšem cosi filmu ubírá na věrohodnosti. Přijde mi totiž, jak bych to řekla, až moc americký! Spíše pohádka se šťastným koncem než reálný příběh, kterou má vyvolat u diváka podivení se nad prožitou realitou. ()

Pawlisman

Komedie? Drama? Rodinný film? No takový mix všeho. Trošku americký patos - jak ho známe. Ale nevím proč, ale nějak to na mě v tomto filmu fungovalo a podlehl jsem. Normálně nešetřím kritikou na podobné cajdáky, ale zde jsem se sem tam i nechal dojmout. A jak šel film, tak jsem to té Bullockové věřil více a více. Celkově se to povedlo. 8/10 ()

Lilloos

Ani se mi nechce věřit, že film je podle skutečných událostí. A proč by, ne? Vždyť to je ten slavný "American Dream"! Jenže dost pochybuju že jinde na světě (mimo dokonalou zemi Americkou) by se našla nějaká zazobaná panička, která by si jen tak pro nic za nic vzala do svého honosného zámku nemluvné pochybné individum z ulice. Americkému fotbalu rozumím asi stejně tak moc jako křesťanství, takže vlastně vůbec. Film je ale hezky natočený a malý S. J. neskutečně roztomilý a šikovný. Pohádka pěkná, realita dost pochybná. ()

Antaeus

Podľa "skutočných" udalostí, či nie, nuda to nebola. Film neurazí, nie sú v ňom vyslovene trápne scény. Ale pri sledovaní i tak odporúčam zajedať niečím slaným, niečím netradičným, napríklad.. Populárnou kukuricou! (Popkorn, pre neznalých). Je to z dôvodu, že film je tak sladký, až som mal na konci pocit, že už sa mi kazia zuby. Filmový diabetici preto pozor! Po dosledovaní majte po ruke potrebnú dávku celuloidového inzulínu v podobe napríklad Predátora. ()

Greg25

Takový ten americky divácky vděčný film, který se zastřešuje větou podle skutečné události a který se dotýká problémů jen tak lehce, aby to moc nezatěžovalo diváka. To by nevadilo i životní osudy s optimistickým koncem jsou potřeba (i když zjednodušení prostředí obou čtvrtí nechápu), ale takové to americké pojetí emocí a všeho ve filmu, je to, co drásá neamerické diváky. Právem. 60% ()

Dlubal David

Když jsem Zrození šampióna viděl prvně, tak jsem byl nadšený. Blonďatá Sandra, znovuobjevení amerického snu, do jisté míry jinakost. O rok později, ve filmovém maratonu a s českým dabingem, se nadšení rozplynulo a zaujetí se vytratilo rychleji jak zlodějka ze supermarketu. ■ Bohužel pachuť patosu ve mně přetrvala. Kája MAŘÍK v bílých šortkách byl až moc americky americký. Celé to zpracování na mě působilo chvílemi spíš až odpudivě. Asi jsem až moc velký cynik. ■ Aby nedošlo k mýlce. Neříkám, že ten film je špatný, to bych mu nedal celkové hodnocení 3 hvězdy - což je dobrý, ale zkrátka to druhé zhlédnutí strašně zastínilo to prvé, které bylo až moc idealistické. O nějakých zvláštních hereckých dovednostech se v tomto filmu nedá ani hovořit. Film jde přímo na komoru a snaží se působit skrze emoce, city, pocity, což se mu docela obstojně daří, protože i cynik jako já musí uznat, že jsou tu chvíle, které de facto vezmou za srdce, například scéna s postelí, ta mě osobně přišla jako jedna z nejlepších z celého filmu. ■ Když jsem si o mnoho měsíců později četl, co opravdový šampión napsal o tomto filmovém zpracování, tak jsem si jen suše mohl zamumlat pod vousy: "No jo no, filmová licence..." ◢ ■ ◣ (R) [63/100] ■ (K) [75/100] ■ (V) [62/100] ■ (♫) [70/100] ■ (E) Instant Family (2018) ● Mother and Child (2009) ■ (DAB) [60/100] ■ (Č) 2 ■ (P) [2009] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [90/100] ■ (N) [2010] [1080p] ϿϾ [CZ] [30/100] ■ (CSFD) JossieHareSKangaxx(C) [60/100] ()

petikacka

Je to jasný tah na branku. Je to citová ždímačka, je to divácky přívětivé a je to jasný kalkul. To všechno to je, protože je to Hollywood. Hezky se na to dívá, ovšem pokud jeden zná tu opravdovou skutečnost  minimálně z filmů o ghetech, tak mu z toho musí vstávat vlasy na hlavě. Dobře, je to true story, ale takhle barvotiskový příběh?! Na druhou stranu buďme spravedliví. Sandra odvedla sqělou práci, dívala jsem se až do konce a o tom to vlastně celý je. Kdyby to byla úplná kravina, tak to zaříznu velmi brzy. Takže dobrý příběh, ale ne moc uvěřitelný. Za mě 75% ()

KOZEL84

Když sem si o tomhle četl tak sem byl dost skeptický,ale nakonec mi tak vysoké hodnocení nedalo a koukl sem se na to.Po 10-ti minutách mě to přešlo a po půl hodině sem věděl že dám 5.Je to hlavně zásluha Sandry Bullock která byla k sežrání sexy a myslím že sem ji ani neviděl v lepší roli.Je to jeden z těch filmů co pohladí na duši i když to může vypadat jako prvoplánové vydírání.Jenomže ono se to prej opravdu stalo,takže co.Samozřejmě to asi nebyla ve skutečnosti taková pohádka.Jak už sem psal v některých svých jiných komentářích,patos mi nevadí když se to s ním umí.Tady to uměli.Hezký film. ()

jorgus

s primhourenim oka za pet:)Bullock opravdu prekvapila, jeji postava je skvele zahrana, necekal jsem to..Big Mike je natolik sympaticka postava az je to kycovite, ale asi jsem mel na to naladu..potesilo me ze az na jeden kraticky dramaticky twist se pribeh soustredil na hlavni rodinnou linii, ktera sama byla pro me nejzajimavejsi..necekany kousek a proto jsem velmi prijemne prekvapen:) ()

Luqi

Tá úvodná scéna (vyšetrovanie), má väčší vplyv na diváka ako by sa mohlo zdať. Ona naznačuje, že sa na konci udeje niečo nepríjemné a vnáša určitú nervozitu a napätie do toho inak ľahko plynúceho príbehu so šťastným koncom. Teda aspoň na mňa to tak zapôsobilo a myslím, že to bol dobrý ťah. .............. Inak čo sa týka spracovania, ničím výnimočná americká mainstreamová dráma hodná tak 3 hviezdičiek. Avšak, tento film má svoje čaro v zmysle že je to podľa skutočnej udalosti (i keď vieme ako to vo filmoch podľa skutočnej udalosti chodi) a že postava Mikea dokáže tak chytiť za srdce, že na ten happyend vyslovene čakáte (trochu mi tá postava pripomenula Foresta Gumpa). A za to ja tú jednu hviezdičku bez problémov pridám. ............. ()

Money_too

Povedené drama, které mě ani jednu chvíli nenudilo. Příběh je emočně natolik silný, že nezbejvá než obdivovat Leigh Anne Tuohy a její rodinu za to, že dokázala vzít k sobě domů negramotného velkého černocha a vychovat ho. Silný příběh s vynikajícími hereckými výkony! ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)