Policie nachází tělo uškrceného muže s rozdrceným obličejem a spálenými prsty. Identifikace je ztížena, ale stopa ji zavede k bývalé manželce oběti. Ta má však neprůstřelné alibi a policisté jsou zoufalí. Případ je propírán v mediích a policisté si nemůžou dovolit chybovat. Místní detektiv proto požádá svého přítele, geniálního matematika, o pomoc. (-Rastaman-)

Hennes

Tahle detektivka se mi líbila. Není to žádny akcemi nabitý trhák, ale logická skládanka sledu událostí. Souboj dvou geniálních mozků, proložený romantickou láskou jednoho z nich. Několik drobností nad kterými bych polemizoval se určitě najde, ale proč šťourat do něčeho, co se mi líbilo a zanechalo příjemný dojem. Úloha z geometrie byla úlohou z funkcí a ač se na vraždě podílelo snad padesát policistů, pouze mozek geniálního fyzika mohl konkurovat mozku geniálního matematika. ()

VanTom

Trošku jako v Death Note jde o duel dvou geniálních myslí - profesora matematiky, který kryje vraždu spáchanou svou sousedkou (což od začátku víme), a fyzika-vědce, jenž pomáhá policii s jejím vyřešením. A že jsem vysvětlení opravdu neodhadnul! Jenže co se do chladné hry-kalkulu zamíchaly láska, pofiderní drama (horský výšlap) a "smysl bytí", začalo to být poněkud zdlouhavé. Nulové představení postav a vztahů v detektivním týmu (zde ovšem víceméně vedlejší figurky) mi ospravedlnilo až zjištění, že film je přímým pokračováním seriálu. ()

ghatos

Perfekcionistické a pozoruhodné. Vnitřní náboj snímku skvělé doplňují dva intelektuálové, kteří se ocitají v souboji myšlení a morálky. Výborná hudba v kombinaci se silnými scénami vytváří to pravé fluidum. Obrovský přesahující a s filosofickým etosem natočené....prohra je někdy výhra. ()

ZkuKol

Střet dvou brilatních myslí je filmařská výzva, která je zde zvládlá na jedničku. A přitom je to hlavně o lásce, na druhou stranu který motiv dokáže být silnější, že? Skvěle napsané, zahrané, ale hlavně natočené. Film s minimálními obrazovými výzvami vypadá skvěle, drží si tempo, dávkuje napětí i emoce s přesností švýcarského hodináře. Je prostě vidět, že je z Japonska, geniálně jednoduchý, nebojí si půjčit ze západních zdrojů a přitom tak komplexní a nápaditý. Duelový thriller, který je zvládnutý po všech stránkách, Asie opět boduje... 95% ()

vitekpe

Typicky provedena japonska moderni detektivka. Mirne zmatena, plna "necekanych" zvratu a emoci, presto pozornost upouta. Skoda zbytecne dlouhe stopaze. 4- ()

klukluka

Jediný, co mě na tom zaujalo, že v Japonsku, meřeno optikou tohoto filmu, může vyšetřovat zločin skupina čítající málem 100 kriminalistů. Jinak to byla anatomie zasmušilých tváří důsledná do té míry, že to hraničilo až s onanií. ()

Radek.SCH

Úžasná hudba (které jsem si všiml až po 3. zhlédnutí). Exotické (a přitom vlastně né moc se lišící) Japonsko. Jediné co se dá vytknout je až příliš (typicky) japonský konec - natahování, podrobné vysvětlování, přehršel emocí. Ale tahle podivná kombinace videoklipně dravého fyzika, detektivky a divné romantiky je prostě dobrá. ()

Sykon

Vynikající detektivka, posunutá proti seriálu (Galileo) do vážnější, a hlavně osobnější roviny. Film nevyniká závratným tempem, ale o to hutnější atmosférou a několika nečekanými zvraty. Škoda jen toho konce, který mě posunul od "dobře ty" k "to snad ne" - jasně, vina je sviňa, ale která matka by tohle udělala své dceři? Našlo by se i pár dalších drobností, takže jen za 4,9* ()

ER

Mysteriózní? Kdepak,jde o drama s kriminálním podtextem,kde hlavním motivem je láska,jen nečekejte žádnou romantiku. ()

JohnyTrava

Taký japonský "Sherlock vs Morriarty", len miesto akčných scén to tlačí do drámy. To celé zabalené do zaujímavej zápletky, kde sa očakávaný zvrat vydaril. No ono tých zaujímavých "zvratov" bolo viacej, takže sa je načo dívať, aj keď "súboje myslí" neboli také heroické ako som si zvykol (každý kto pozná zločin a trest či death note vie o čom je reč). Navyše to miestami srší určitým klišé, a ku koncu tradične tlačia a tlačia na diváka, ale beztoho by to snáď už ani nebolo. Niektoré postavy by si zaslúžili tiež viac priestoru, ale nato už je seriál. Rozhodne stojí za zhliadnutie. ()

Gallienus

Tak na knižní předlohu to nemá ani omylem, ale koukatelné to je, kniha nasadila laťku kvality tak vysoko, že i o tomhle filmu mohu s klidem říct: velmi dobré. Mám jen jedinou výtku, proč tam byla přeobsazena role druhého detektiva? Nic proti Kó Šibasaki, ta její tvářička vcelku ujde, ale lepší by byla dvojce detektivů- dvou mužů, z nichž jeden soucítí s podezřelou a její dcerou, to by se mi zdálo vhodnější... ()

Accuphose

Ten film možná ve své době dobrý byl, ale dnes se na to koukám realističtějším pohledem. Není moc překvapivý a na to, jak je založen na logice a matematice řekněme.... tak je v některých momentech nelogický, dělaný poamericku na efekt a závěr....ten je na Japonce tak patetický, že by se za něj nemuseli stydět ani Korejci v dnešní době... ()

Von Kempelen

Slušně promakanej thriller ve stylu, kterej dřív uměli v Americe a jelikož jim tam už asi vyhynuli šikovný scénáristi a režiséři, tak musí žezlo přebrat Evropa a Asie. V Asii si k tomu samozřejmě přimíchají pár svejch ingrediencí ve formě pomalejšího rozvláčnějšího tempa nebo skoro komický postavy mladý policistky, ale i díky tomu je film zajímavej a nenudí. Aspoň teda pro mě. ()

Jackal07

Za mě čisté tři a půl. Pěkný film, ale musíte na něj mít náladu (já čekal thriller, takže neměl). Kdybych se na to díval sám v klidu a v rozjímavé náladě a byl by jiný konec, dal bych asi čtyři. Pomalé tempo, hodně krásných obrazů, japonsky přemýšlivé a trochu zahleděné do sebe. ()

lineker

Dva velké mozky do toho jedna vražda při nichž má jeden za úkol krýt a druhý odhalovat. Šachová partie dvou géniů, kterou diagonálně protíná jedna velká neopětovaná láska. ()

TylerD.

Detektivní souboj mozgů tu vyznívá příliš samoúčelně. Špatný film to není ale dvouhodinová japonská detektivka, kde jedinou zajímavostí je, že do vyšetřování vstupuje matematická logika dvou jakože géniů je na víc než tři hvězdy málo. ()