Avril Lavigne: The Best Damn Tour

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2008, 75 min

Koncert mladé kanadské zpěvačky Avril Lavigne z Toronta. Avrilino už třetí turné po celém světě k její už v pořadí třetí studiové desce - The Best Damn Thing. Avril změnila svůj styl - na koncertě se střídají černá a růžová barva. Avril je usměvavá a řádí od začátku až do konce.

Seznam skladeb:
01. Girlfriend
02. I Can Do Better
03. Complicated
04. My Happy Ending
05. I’m With You
06. I Always Get What I Want (Linkin Park Instrumental — Dancers Only)
07. When You’re Gone
08. Innocence
09. Don’t Tell Me
10. Hot
11. Losing Grip (Joan Jett Cover, “Bad Reputation”)
12. Eeverything Back But You
13. Runaway / Mickey (Toni Basil Song - Partial)
14. The Best Damn Thing
15. I Don’t Have To Try
16. He Wasn’t
17. SK8R Boi (Adiiiisek)

kingik

Tahle holka prošla znatelným vývojem. Z rebelky až k distingované zralé dámě jak o tom přesvědčil její poslední klip. Vývoj je patrný také na jejích písničkách. Tady ještě pod sílou producenta se nevymanila ze svých skladeb na jedno použití. Tím nechci tvrdit, že by nebyla dříve dobrá, ale její současná image je propracovanější a není založena na podbízivosti, kterou jsem z tohoto koncertu cítil. Skladby se dělí na výborné (My Happy Ending, Hot, I´m with you) na průměrné (When you´re gone) anebo na ty které se tak nějak oposlouchali (Girlfriend). Koncert celkově dobrý, viděl jsem, slyšel jsem a nezbláznil jsem se z ní. V současnosti mě Avril baví víc, protože zraje do dobré zpěvačky. Před čtyřmi lety, kdy je tento koncert pořízený, ještě tomu tak nebylo. 60% ()

Handle

Na koncertě jsem byl. Avril už teď moc neposlouchám, ale jako dítě jsem jí měl fakt rád, tak jsem na ní do tý Prahy zajel. Bylo to docela dobré, i když zpěv nic moc, ale koukat se na to dalo. I tak si myslím, že její nejlepší deska je Under my skin. :) Každopádně nelituji toho, že jsem si lístek koupil .. ()

Makky

Avril, ty hnusoba jedna milovaná... Okamžite po vydaní albumu The Best Damn Thing som ho musel mať hneď doma, a že sa aj stalo. Prekvapila ma zmena štýlu, z punkového Under My Skin bolo zrazu poprockové ružovočierne The Best Damn Thing, ale šak môže byť (hoci na Under My Skin to nemá). Skladby sú výborné, ľahké a ako tu povedala aj sama Avril - "it´s just fun" :). No a rovnako ako som musel mať album, musel som vidieť aj koncert. Akonáhle som sa dozvedel, že v rámci turné sa zastaví aj v Prahe, bolo všetko jasné. Musím priznať, že som čakal dvestopercentnú pecku, no nakoniec som sa musel uspokojiť "len" so stopercentným zážitkom. Odišla totiž bez bonusu :). Tak či tak, milo ma prekvapili slaďákové My Happy Ending, ale hlavne Innocence, čo bolo úplne úžasné a bol to fakt neskutočný zážitok. No a aby som nehovoril len o Prahe v rámci The Best Damn Tour, konkrétne na tomto koncerte v Toronte som počul Avril naživo spievať asi najčistejšie vôbec. Ako celok je to so všetkým samozrejme na jednotku. ()

Elegnor

Nejsem fanda Avril Lavigne, ale nic proti ní nemám, jako kulisa k práci nebo učení to není špatný. Ale z toho co jsem viděl na tomhle koncertě vážně nejsem moudrej. Nejhorším zlozvykem koncertu je dle mého názoru určitě pouštění videoklipů na pozadí zpěvu, je to strašně rozptylující pro diváka, neužije si ani jedno, navíc je to extrémě zoufalej způsob člověka neschopnýho udělat dobrou show. Chápu že Avril je možná převážně jednoskupinová záležitost, takže proto asi nosila to pseudostylový oblečení a něco jako tu prázdnou bílou tašku na zádech s anarchistickým znakem. Soudě dle toho co vyvádí na pódiu asi moc neví co to znamená. Ale pokud se takhle snaží odlišit od ostatních, nechápu to, ale beru to. Publikum je taky hodně zvláštní, koncerty kapel na který chodim já mají daleko lepší atmosféru, lidi se rozhodně víc vžijou a nekoukají tupě na pódium, jako tomu bylo tady. Vrchol nadšení publika je když se rozsvítí světla a všichni můžou dělat: "jííííííííííí" a mávat rukama. Pravda, možná bych byl takhle nadšenej taky, kdybych si myslel že už to končí. BTW ta 1* je za to, že jsou i horší, tak abych si nerozhašil stupnici. ()

jhr

Avril Lavigne je naprosto jednoznačně moje nejoblíbenější zpěvačka už od mích asi tak patnácti a nechápu všechny její rádoby-kritiky, žádné její album pro mě nebilo zklamáním a mám pocit, že naživo zpívá snad ještě líp, ovšem nejraději mám její akustické verze jejích písniček jen s kytarou je prostě nejlepší. ()

• Turné začalo 5. března 2008 v Kanadě a končilo 6. října 2008 v Číně. (R´Hell)
  • Turné zahrnovalo celkem 110 vystoupení, z nichž 55 se odehrálo v Severní Americe, 33 v Evropě a 22 v Asii. (R´Hell)