Včera, dnes a zajtra

• Československo Včera, dnes a zítra (viac)

Hlavními hrdinkami tohoto povídkového filmu jsou tři italské ženy, pocházející z různých společenských vrstev, jež však mají mnoho společného - krásu, smyslnost, horkou krev v žilách a muže, kteří naprosto propadli jejich kouzlu. (oficiálny text distribútora)

jilda

Krásně lidské, neodolatelně italské, vtipné a když se podíváte na Sophii, to je ženská! K tomu Mastroianniho šarm, aby i ženské měly na co koukat. Italské filmy šedesátých let, prostě paráda...... ()

Chudobka

Klasika. Už si nepamatuji, kdy jsem film viděla poprvé, ale už jsem ho viděla několikrát a opět jsem si ho nenechala ujít. Skvělý De Sica, výborná herecká dvojice (i když s Mastroiannim mám trochu problém, ale k Lorenové prostě patří) a tři zcela odlišné příběhy. Nejraději mám ten první, kde Lorenová předvádí úplný koncert a dokazuje, že je nejen krásná, ale i vynikající herečka. Klasika, která nezestárne. ()

Kiedes

První povídka se mi zas tolik nelíbila, dávám tři hvězdy, ale druhá a třetí byly perfektní, obě dvě za 5..takže to mám nerozhodně, ale za Loren, do které se prostě musí zamilovat každej chlap, dávám 5 .)) ()

dvd-L

Přestože italskému filmu nijak zvlášť nefandím (spíše naopak), tento mě příjemně překvapil. Moc pěkná atmosféra. ()

HouseMK

Včera, dnes a zítra jsem viděl v sobotu večer a v neděli ráno. Ani v jeden den mě ale bohužel film neuchvátil, po první části jsem si musel dát dokonce pauzu a zvažoval, jestli má cenu pokračovat. Další dvě povídky se mi i přes mlhavou pointou už zdály o něco lepší. Film nakonec docela funguje jako celek - jako znázornění tří různých sociálních vrstev Itálie začátku 60tých let. Sophia je opravdu nádherná (konečně chápu pojem sexbomba) a spolu s Mastroiannim ukazují své herectví v mnoha podobách. Jen kdyby nebyli tak uřvaní a přeemotivovaní, možná by se mi to líbilo víc. Ale to už by nebyli Italové. ()

Aere

Fantastické herecké duo Loren a Mastroianni, které táhne tohle italské divadlo strmě vzhůru. Místy na můj vkus až moc groteskní, ale dá se to unést. :) Vysoké hodnocení dávám hlavně kvůli prostřední povídce, která nebyla až tak komická, o to víc v ní bylo hořkosti a rozčarování a je zde vidět, že Loren a Marcello umí zahrát i vážně. A jde jim to skvěle. ()

Vesecký

Když čtu některé komentáře, tak si říkám, kolik dnešních mladších diváků nepochopilo smysl tohoto filmu, který je prostě geniální. A přitom stačí uvědomit si, co říká název. Jde o ztvárnění tří zcela odlišných dvojic ve třech různých obdobích. Lorenová s Mastroiannim zde ukazují tři odlišné polohy svého herectví. První, "včerejší" povídka, ještě odkazuje trochu na neorealistické období italského filmu s vykreslováním života chudých lidí Neapole někdy po válce,l ovšem v komediální a parodizující poloze. Příběh ženy, která se chce těhotenstvími vyhnout vězení, jsem viděl mnohokrát, a zhnám ho vlastně nazpaměť, a tak už se předem směju. Právě tak třetí příběh, který je komedií hořkou; do prostitutky Máry se zamiluje adept kněžství. Stojí tu proti sobě italská (tehdejší) současnost - uvolněné mravy zastírané hluboce katolicky založenou zemí. Prostřední povídka už míří do budoucnosti, do světa bohatých fiflen, jejichž manželé si pro svou potěchu nechají zbudovat přehrasdní hráz... A vozí se v rolls-royce, který tu je dán do protikladu k Fiatu 600... Takže Lorenová v poloze ženy věrné - tradiční, ženy pragmatické a ženy lehkovážné... A Mastroianni v podobě prostého analfabeta, rutinního úředníka a záletného obchodníka... Vynikající De Sica jako režisér... Znal život. ()

Mlle

Znám především díky Felixu Holzmannovi. Nezapomenutelná scénka :) Na film jsem si počkala pěkných pár desetiletí a jak vidno, o nic jsem nepřišla. Dost ubohá úroveň, přibližně jako o něco mladší čeští Bakaláři. Plýtvání hereckým talentem… Dokumentace tehdejší Neapole nebo milánského předměstí bohatě předčí narativní kvality filmu. ()

Akana

Povídkový koncert pro dva vyjímečné herce. Sophie Lorenová nezůstává nic dlužná svému typu dominantních, silných žen, stejně tak Mastroianni tradičně ztvárňuje věrného podpantoflového psíka. V prostřední povídce je poměr vyrovnanější, zato v té poslední dovádí Mastroianni tenhle mužský typ k dokonalosti a je v ní nadmíru zábavný. A právě čirá zábava je tím, co film nabízí, přesto v něm zůstává i něco ze sociální empatie někdejšího průkopníka neorealismu, Vittoria De Sicy a to ho spolu s hereckými protagonisty povyšuje nad jiné podobné. 90% ()

tranquill

Sophia Loren třikrát jinak a pokaždé dokáže pobláznit mužské na obrazovce a dozajista i před ní :-D Svým herectvím ji u nás připomíná Iva Janžurová, která má snad hereckých poloh ještě víc. ()

Razzor_82

"Když je ženská těhotná, nemůžou jí zavřít." Film náhodou to teď dávali na ČT. Tři povídky a z toho ta první o nekonečném dělání dětí aby se nemuselo do vězění byla nejlepší. Zbytek mě těžce nudil. Na tak zvučná herecká  jména to byla nuda. 6/10 ()

Joski

Sophia Loren je veľmi sexy a herecky neprekonateľne skvelá ...Legendárna poviedková trilógia o temperamente a kráse talianskej ženy:-) 85% ()

closed.eye

Kdybych měla shrnout dojmy do jedinýho slova, tak mě jako první napadne "milé" :-). Asi budu vždycky nesnášet to jižanský lomení rukama, zuřivou gestikulaci a zbytečnou "uřvanost", ale je fakt, že už během první povídky jsem si, aleposň na chvilku, zvykla - nic jinýho mi ani nezbylo :-). Navíc, skvělý herecký výkony obou hlavních představitelů krásně strhnou, nenudila jsem se ani chvilku a musím ocenit opravdu roztomilej jemnej humor - obvzláště první a poslední povídky. Prostřední byla spíš tak trochu bajkou - zdánlivě banální příběh s klasickým ponaučením - že prachy kazí "karaktér" :-(:-)... ()

Amonasr

Půvabná italská filmová klasika, kde v každé povídce Sophia Loren a Marcelĺo Mastroianni mistrovsky rozehrávají naprosto rozdílné partnerské ci milenecké vztahy. Každá z povídek má svůj šmrnc a vtip - příjemná šedesátková záležitost. ()

Tiiso

Všem třem povídkám, nesoucí se ve stylu italské komedie, vévodí hlavní představitelka ženské role. Mužská část ať někdo chce či nechce pouze dokáže solidně sekundovat. Sophie navzdory napsanému scénáři pro dvě osoby, svým projevem a nasazením prostě dominuje a táhne všechny tři děje kupředu. Nejhezčí je třetí povídka, na druhém místě druhá a nejméně se mě líbila první. Obdivuji herce za to kolik slov a vět dokáží během natáčení ze sebe dostat takovou přirozeností jako my ostatní pouze ve svém životě. Nejen proto je filmové umění tak krásné. ()