300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

BStone

Zaprvé je třeba říct,že ve srovnání s 300:Bitva u Thermopyl tento film selhává téměř ve všem... Zatímco 300 byla ve své době poměrně svěží a docela novátorská jednohubka,toto je neuvěřitelně nudný,hloupý a zbytečný film. Jednu hvězdu dávám za snahu a především za Evu. 20% ()

andy60

Až moc mně to připomínalo video hru. Tvůrci se zaměřili na herce s vyrýsovanými těly - po celý film jsou všichni do půl těla, na hektolitry krve, násilí, brutalitu, ale aby se zabývali, jestli ti vazouni umí hrát, jestli to má nějaký příběh, pointu, myšlenku, gradaci, prostě nějakou úroveň - to ne. Pro mě promrhaný čas. ()

ferdomravec

Ako v inych filmoch ani tu sa mi Evicka nepacila a jej kozy ma obisli. Som velky fanusik prvych 300 a vzdy ked potrebujem zrysovat svoj kvader na kocky ako motivacku si pustil prave 300ku. Druha cast je kopie 1ky akurat termopilsky priesmyk vystriedalo more. Pozeralo sa na to dobre. Je to o * menej ako prvy diel. Chyba Leonides. ()

vampvegetar

Pozemní bitva se změnila na bitvu námorní ( a minisouboj o Evičku , který nedošel vítěze( ku) ). Počítačová komiksová koukaná s minimem skutečného hraní, dvěma zajímavíma kočkama ( tá první o manžela přišla a tá druhá ukazuje prsa, no nepomuže jí to, protože už je špatně vychovaná a tak volí vlastní smrt, než "negotiating"). A ostatní je jen okopírované supeřécke hrdinské klišé o jejich bojovnících. 2 solidní stars za zaujatý vypnutý mozek, když člověk nemá nic jiného na podívanou ( ale fakt skutečne nic ). A třetí díl na ceste, snad aspoň nejaká nová pěkná Řekyne, když už EG neuspěla a to ani odzadu. Těšme se, co nám donese a vyvede Xerxes. ()

Lord.Fingolfin

Pro mě to bylo jako listování komixem. Pár proslovů se tam sice vážně nedalo poslouchat, ale pořád tam je spousta parádních obrázků. Ale film bych tomu asi úplně neříkal. ()

Kolemjdouci

Prostě paráda....epické bitvy, Max Paynovské zpomalovačky a velmi efektní hrátky s 3D technologií....špičková ostrost obrazu, úžasné záběry a velmi pikantní děj přináší nanejvýše konkurenceschopné "pokračování" legendárních bitev naší historie. Dějové zvraty přichází přesně ve chvíli, kdy to s divákem emotivně pracuje. Akce je přehledná a vychutnáte si opravdu plný doušek zábavy. Bohužel na újmu vizuálních efektů přišla až srandovně nereálná krev :-) Každopádně čím lepší první díl, tím vyšší požadavky fanoušků na ten druhý....přistupovat k tomuto dílu se stejným očekáváním jako k 300: Bitva u Thermopyl, myslím, že hodnocení by bylo podobné :) ()

pillower

Na tento film jsem se vyloženě těšil a byl pro mě nakonec velkým zklamáním. Asi vím, že bych neměl, ale přece jen se nabízí ohodnotit tento film v kontrastu svého předchůdce – Bitvy u Thermopyl. To co bylo v Bitvě perfektně zpracováno, tím myslím uměleckou stránku věci, kdy je možné film kdykoliv zastavit, a záběr si uložit jako tapetu plochy, to zůstává i zde u Vzestupu říše. To je ale asi tak vše, co tyto filmy mají společného. Zbytek, tím myslím zpracování příběhu, výpravu, výběr herců, prostě vše, je u Vzestuou říše naprostá slátanina. To, co podle mě Bitvu u Thermopyl dělalo výjimečnou, bylo vžití se do příběhu a celkového pocitu vyváženosti i s ohledem na epochální výpravu a grandiózní scény. Toto nemohu tvrdit o Vzestupu říše. Dlouhé ruce emancipace a feminismu dosáhly i sem, kde hlavní zabiják je vlastně žena v plavkách, což je podle mě nejvíce bijícím faktem kazící film ve všech jeho rozměrech. Vůbec nechápu, koho vůbec napadlo tento film rapidně degradovat do úrovně Avengerů a Xmenů a všude tam, kam to jen jde, nacpat ženy, který se sem skutečně nehodí. Závěrečná bitva byla spíše smutným vyvrcholením, nežli odpovídajícím závěrem. ()

stuj

Bullshit, aneb když chybí charismatický herec. Ztvárnění mořských bitev působilo dost stupidně (útok lodí z kopce, vjezd lodí do nepozorovaných skal a samozřejmě final bitva.). P.S.: proč se k sakru ve vzduchu furt něco vznáší?? ()

golf78

Nevim, co na to rici. Proste kravina. Na zacatku jsem se nejak ztratil v tom, jestli dej tohoto filmu na "bitvu" navazuje nebo jestli to je to, co "bitve" predchazelo. Proste to byl silenej gulas, kdy nebylo jasny VO CO DE, coz me dost znudilo, takze jsem to nechal pusteny a vnimal to jako zvuky pri domacich pracech. Hlavne ty "ninja super drsny holky", co maji ruce jako partka a 50 kg i s posteli a hrave preperou jednotku vojaku, me uz OPRAVDU NEBAVI! Rad bych dal lepsi hodnoceni, protoze "bitva" se mi libila. Ale tohle bylo tyde fakt dost blby. ()

Tobias_Sin

300 si udržuje svůj standart - moře krve, zpomalované záběry, hrdinské proslovy a snad i činy. Zajímavá je na tomto snímku Eva Greenová, rozhodně stojí za shlédnutí. Stapleton mezi nakrátko střiženými Řeky vlastně moc nevyniká stejně jako zbytek jeho armády - žádná nevýrazná postava. Strategické prvky snad ani nehodnotím, přesun lodí do útočné pozice v první boji se mi zdál nesmyslně rychlý na to, aby to bylo možné. Z námořní bitvy by šlo vytřískat více.. Dokonce Xerxés je dost vedlejší postava. Koukatelné.. ()

Fit_24

Na prostý chaos bez příběhu. Herecké výkony na úrovni zvláštní školy zaměřené na těžké postižení. Naprostý příklad toho, jak se dá dobrý námět totálně pohřbít. Být režisérem radši bych toho nechal a šel dělat něco co má smysl. Musím říct, že už dlouho jsem nebyl tak otrávený s dlouho očekávaného snímku. Snad všechny nízko rozpočtové filmy mají větší náboj než toto. No prostě hrůza a děs. ()

sewik odpad!

Co to ku*va je!!! Hlavní postava snažící se vyřvat respekt a obdiv diváka. Každýmu ale musí být jasný, že tento nudný vocas není a nikdy nebude Leonidasem. A vo co se tam pokouší ta díča Greenová??? Bože!!! Já myslel, že trapný holičikový role jsou jen v Sexu ve městě...ne jsou i tady. Od tohoto filmu nesnáším Greenovou. Znáte to. Pijete rádi zelenou, až se po ni jednou zeblijete tak, že už ji nemůžete do konce života ani cejtit. A já se poblil po celim tomhle filmu. Viděno v kině a při projekci jsem nahlas nadával, protože to se nedalo, fakt. FAKK!!! Se zeptejte těch lidí co seděli vodemě nalevo. Moc jsem se na tento kousek těšil a teď ho o to víc nenávidím. ()

FatalDay

Najlepšia scéna? Záverečná animácia, keď som už vedel, že to utrpenie končí. Ten film dokonca zdevastoval dojem z prvého filmu. ()

ciapok

postavám chýba ozajstná motivácia; tá cákajúca krv je detinsky hlúpa; Eva Green svoj sexepíl aj herectvo nechala v šatni. ()

Herrydos

Opět namíchaný krvavý koktej podle prověřeného receptu jen s dvěma přísadami navíc Evou a 3D. Obě se povedli a Eva tomu dodala ten zprávný krvavý šmrnc byla radost se na její krvavé řádění dívat. 3D se taky povedlo ale občas na sebe až nezdravě poukazuje zpomalovačkami a krví mířenou na diváka ale mě to zas tak moc nevadilo. Ale přesto se musím přidat do tábora těch co říkají že jistý pokles v kvalitě oproti jedničce tu je ale mě ho bohatě vynahradila pěkně udělaná akce pěkně zákeřná Eva a to vše v moc pěkně krvavém 3D s odřenýma ušima plný počet 5* ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014