300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Sathine

Nebrala jsem to jako pokračování, ale jako souběžný film s Bitvou u Thermopyl. Naprostá paráda, úchvatné lodní bitvy. Ano, herecké výkony nebyly tak silné jako u Thermopyl, ale myslím si, že zde právě o samotné lidi nešlo, kdežto v Thermopylech to táhli hlavně postavy, protože děj byl až na druhém místě. Každopádně také naprosto dokonalá hudební kulisa. ()

Marlo

Den před premiérou jsem si připoměl " ikdyž nemusel jelikož znám na zapamět" Bitvu u Thermopyl aby mi neunikl jediný detail o provázanosti s tímto dílem. Hned pro začátek musím řící že zde zásadně chybí charisma Gearda Butlera které první díl vyzdvihovalo o stupínek více. Stepletonovi jsem sice věřil že to může být dobrý stratég i válečník ale na Leonidase prostě nemá. Za to co se týče hlavního záporáka tak to si nemohu vynachválit hned z mnoha důvodů a to například že jej stvárnila má oblíbená herečka E. Greenová a vychutnává si tuto roly do morku kostí a já jí to s radostí hltal. Tak to by asi byli tak všechny postavy které by bylo hodno tak zmínit ostatní z prvního dílu zde maj jen pár štěků a nehrají zde nijak výrazně aniž bych si něco od nich zapamatoval. Ani v řadách vojáků. se nedočkáme nějaké výraznější vedlejší postavy jako měl přetím třeba M. Fassbender či Vincent Regan. Bitvy na moři jsou ze začátku velice efektní a ikdyž pak mi přišlo že nemají co nabídnou přišli s nějakým oživením např výbuch, kůň.....Přesto mě bitvy na souši bavily více a přišli mi v mnohem přehlednější což potvrzuje hned z úvodu začátek filmu. Co se týče provázanosti jak jsem zmínil tak na to tvůrci šli chytře a původnímu filmu vlastně vzdávají holt a ke konci dávají prostor pro další.Přes všechnu tu povedenou akci a skvělé efekty a stylizaci jsem doufal v nějakou scénu která by se mi vryla do paměti na hodně,hodně dlouho, ale bohužel to se nekoná...nedočkáte se žádného boje ve stínu kdy 300 se vysmívá zbabělím peršanům pod salvou šípů nebo už tak známe this is sparta a skopnutí do studny. Takže ve výsledku nejde o žádný průser ba naopak o píjemné pokračování které nabízí jiný pohled na věc ,ale bez přidané hodnoty. Nic zásadně nového od toho nečekejte. ()

reccal

Málokdy se stane, abych na podobně blockbusterový film, kde krev cáká všemi směry, koukala od první minuty s téměř stoprocentním zaujetím. Prostě, když se mezi chlapy zaplete ženská, a ke všemu ještě nadržená a pomstychtivá, tak je to vždycky průser. Velké překvápko a skvělých pět hvězd. ()

JimWalker007

Kdesi uprostred snímky sa dostavil mimovoľný pocit nudy a déja vu. Tieto mínusy však vyrovnávajú nádherné výtvarné kompozície, ktoré som mal chuť uprostred bitky zastaviť, vystrihnúť a zavesiť si doma na na stenu. Klasicizmus, romantizmus starovekých výjavov v pohyblivej smršti, modrý vejúci plášť rozorvaného hrdinu, ktorý už nie je revúci nadčlovek ako z prvej tristovky, pôvabný hrudník divokej Evičky zo Zeleného perzského domu - a k tomu moja slabosť ku gréckej zbroji - pridávajú štvrtú neobjektívnu hviezdičku tomuto eposu. ()

kelisova

V podstatě nic jiného,než kopie "staré" 300 (stejná země,jen o pár kilometrů dál, stejný nepřítel,jen jiného pohlaví i stejně statečný hlavní hrdina - srovnávání s G.Butlerem se záměrně vyhýbám), která krom vody nepřináší nic nového.Chybí jí kouzlo originálu,šťáva i pocity jakési hrdosti,které sálaly ze Spartské verze.Dost často jsem měla pocit,že by filmu prospělo,kdyby se v něm nemluvilo,protože některé proslovy byly jak z béčkových filmů. A přece.....TA vizuální stránka,hudba,efekty,pár záběrů na Leonida i pár vteřin strávených ve Spartě mě nakrmili tak,že jsem z kina odcházela spokojená a 102 min.strávených ve společnosti Řeků nijak nelituji. P.S.co se týče drobných chybek.....na všech,hektolitry krve zbrocených palubách,má Themistokles vždy čisté a jakoukoli tělní tekutinou neposkvrněné palce u nohou :-) ()

Nýdnol

Sparta, Sparta, buzerantů parta. Leonidas padl a tak vojenské břímě padlo na chudáčka Themistoklea, který sejmul Xerxesova tatíka. Za tento ohavný čin má být tedy Řecko náležitě potrestáno. Proto tedy čekáte, že se bude Xerxes náležitě činit. Místo toho ale dostanete jako na podnose kozy Evy Green. Což není vůbec špatné, že pánové. Bohužel, je to ale také to jediné, co mě na filmu zaujalo. Jinak stejná nuda jako u předchozího dílu. ()

c0udy

Jako vždy zpomalené efekty nezklamaly. Někdy nastali i celkem vtipné chvíle či hlášky. Třeba když tam na té lodi spolu.. ehm souložili a venku to bylo slyšet, tak jak se na sebe ti dva co tam hlídali koukli. U toho jsme se s kámošem zasmáli. Jak už jsem říkal efekty dobré a té krve tam tomu ještě dodalo na kráse. Zatím 4 hvězdičky, ale uvidim až se na to zase někdy kouknu. I když nechápu proč se to jmenuje 300 a navíc vzestup říše. Ale to 300 je asi jen kvůli tomu, aby se zachovala serie. ()

MaximusMax

Bohužel opět potvrzená pravda, že víc neznamená líp. Víc lodí, víc patetických proslovů, víc postav, víc usekaných končetin, víc kamerových eskapád, ale všechno tak zoufale generické a chvílemi až herní, že to ve mě těžko vyvolá nějaké vzrušení nebo napětí. Takových mrch jakou je postava Evy Green už bylo tisíce, technické provedení mi přišlo horší než v případě první třístovky, hlavní bijec na Butlera fakt nemá ani zdálky a autoři pro samé efekty zapomněli na filmařinu a na to, že vizuální dojem netvoří jen počet digitálních prvků, ale i důmyslné záběrování a kompozice. Ten greenscreen za herci tam byl strašně cítit a všudypřítomný glow už mě ke konci vyloženě rozčiloval. Ale možná mi to jen strašlivě nesedlo. ()

teseth

Čekal jsem velký průser, ale světe div se ono šlo o velmi podařilé pokračování, které sice nedosahuje kvalit svého staršího brášky ale na druhou stranu dělá perfektní most mezi prvním a "doufám ve třetí" dílem. Taková vrata do dalšího pokračování totiž nelze přehlédnout. A ač jsem chtěl dát necelé 4 tak po závěrečném songu jsem se rozhodl pro pět, protože to byla parádní jízda! Jen těch keců o vlastenectví, povinnosti a hrdosti by mohlo být míň!!! ()

Antonymi

102 minut rubačky a digitálních hektolitrů krve doprovozených skvělou říznou hudbou. I přes nulové charisma hlavního hrdiny je to zábavné, především díky Evě Green, která je ve svém živlu a každou chvíli jen čekáte, co za psycho udělá dál. Má to své slabiny a především když se kecá o demokracii je to zívačka, na druhou stranu bitvy pěkně šlapou a pokud chce člověk jen vypnout mozek a koukat, je to perfektní popkorn, u kterého se vyplatí vrazit peníze do 3D. ()

Me.Plus.You.

Velký audio-vizuální nářez (viděno v IMAX). To s sebou sice přineslo částečné zmatení a neorientování se v ději (vyprávění), ale za to mi pár litrů krve přistálo (skoro) na tváři. Debaty o tom zda je to či ono ve skutečnosti možné jsou myslím u takového filmu zbytečné. Byl to prostě AUDIO-VIZUÁLNÍ NÁŘEZ nic víc nic míň. ()

Linsang

Já si to tedy užila snad víc než první třístovku. Každý druhý komentář tu zmiňuje malé charisma Stapletona a srovnává ho s Butlerem, ale mám pocit, že většině spíš vadí, že Themistokles prostě není taková namakaná korba a tak pěkně neřve před bitvou hrdinné slogany. Mě osobně bylo civilnější pojetí hlavního hrdiny příjemnější a myslím, že by byla trochu nuda koukat znovu na někoho, kdo by byl jen kopií Leonidase. Eva Green je sice ultimátní mrcha a ano, pánové, hrudník má super, ale na rozdíl od části zdejších uživatelů to nevidím jako jediný důvod, proč jít na tento film do kina. Za mě za plný počet a těším se na případné pokračování. ()

KKAARRLLOOSS

Dobrá, tam kde tne meč (hlava, ruka hruď), exploduje transfuzní stanice, neva. V xtisícové armádě se vždy vůdci na tři kiláky vidí, pak potkají a ,,zašermujou si,, neva. Jenže mě prostě nesednul hlavní hrdina a navíc (a to se tu asi rozejdu i s těmi co dali málo hvězd) ani jeho prostitEMOdpůrkyně. Já jim to prostě nevěřil. Jemu to že by za ním někdo šel byť se jen porvat před hospodu a jí, že si dokáže otevřít dveře od taxíka, natož velet armádě. Přišla mi spíš jako srandovní bojovnice za práva žen. Kdyby možná Sullivan Evu ,,tvrději šukal,,???? (to tam asi omylem přišili kus SOFTPÉ) mohl jsem ušetřit půl hoďky a pusti si doma nějaký film. ()

davebono

Pokračování třístovky se povedlo tak napůl. Dobře se na to kouká, rozuměj zpomalené záběry jako vystřižené z komiksu, ale je to pořád "jen" pokračování. To pro někoho může znamenat 5* a pro někoho zase 3*, což je i můj případ. Ve zkratce: více krve, bitvy přesunuty na moře a méně charismatický vůdce. Jinak Eva Green je úžasná, donutila mě přemýšlet o 4*. ()

Zafio

Autoři vykradli sami sebe a způsobili mi skoro životní zklamání, protože z Bitvy u Thermopyl uslintávám doteď a dvojku jsem vyhlížel rok. Co bylo v jedničce originální a vizuálně dokonalé tady otravuje, protože mechanismus „když to fungovalo jednou, tak to tam narvem znovu a pro jistotu do každé scény“ nemůže obstát. Nadsázka je supr, ale tohle už byl extrém. Borci v trenýrkách mají ještě více nadlidských schopností, ještě vyrýsovanější pekáče buchet a Themistokles je regulérně nesmrtelný. Eva Green je mega kočka, ale meč držela poprvé v ruce tak měsíc před natáčením a prostě jí tu bojovnici, ze které je připosraný i Xerxes (wtf??), nevěřím. Baletní bojové scény jsou efektní, ale časem nudí, protože se choreografie opakuje (a už jsme si z ní sedli na zadek v jedničce) a zpomalený je každý třetí záběr. Některé akce byly dost přes čáru i na film tohodle typu (na širém moři vyskočí kůň z podpalubí, Themistokles si ho osedlá, proběhnou několika hořícími loděmi, skočí do vody, vyskočí z vody a všechno je jako v pohodě?), ale úplně největší slabinou je scénář. Historické nepřesnosti jsou mi šumák, iritovala mne nelogičnost, slaboduché dialogy a motivační kecy před bitvou. Jediný záběr, který navázal na jedničku a zvedl mi adrenalin, byl ten závěrečný, když se dostavili Sparťané a začali ty sráče kosit. ()

GCaesar

Prvně je třeba říci, že druhá "třístovka" ignoruje skutečnou historii ještě víc než první díl, ač se to zdálo být téměř nemožné. Ale v pořádku, všichni jsme to čekali. Bohužel, dialogy jsou o poznání hůře napsané než v (v tomto směru taktéž nikterak vynikající) Bitvě u Thermopyl a až fascinujícím způsobem špatně zahrané, čest výjimce v podobě Evy Green. Vizuální vzhled námořních bojů je ovšem i tak stále neuvěřitelný a je tím jediný, na co se dá ve filmu koukat. Konec konců, od toho tu vlastně celý byl... ()

Askaneli

Tento film je doslova těhotný mnohými zajímavými zjištěními, jako například, že v antice měli lidé hodně špatnou srážlivost krve a/nebo se pořed bojem masově sjížděli Heparinem (asi takhle - chlápek si při manikůře zastříhne kůžičku a vohodí celý okolí chvístancem krve, čili si zkuste představit, jak to vypadá, když ho někdo v bitevní vřavě polechtá kudlou), a je jedinečný hned v několika ohledech - Lena Heady vyjímečně neukáže kozy, naopak Eva Green ano (ještěže jsem měl s sebou džber s kolou, jinak bych se mohutným a naprosto neregulovatelným slintáním zcela dehydroval) a kapesní útok jízdy v námořní bitvě, což spolu s hromadou zpomalených záběrů, megalomanským přeprcáním v podstatě všeho, co přeprcat šlo (od břišních svalů řeckých bijců, přes architekturu starodávných měst až po přírodní výjevy), okázalých náhledů, které z bídného exnutí vytvořily epický výjev vhodný pro zarámování do haly nadnárodní korporace, a ladně pojaté anihilace, kde je smrt rozsévána téměř baletími kroky, naplňuje takřka do posledního parametru mou představu filmové kalokagathie, kterýmžto prohlášením bych rád ukončil tento komentář jednou větou (respektive souvětím, decentně rozvitým, s láskou napsaným). ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014