300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

KUFI

Xerxes je to jediny kvuli cemu jsem se na to dival. Heroicky proslovy me temer nutily film pretacet dopredu. Za kazdou kozu Evy Green dam jednu hvezdu. ()

Kingjiri

Bezmyšlenkovitá akční řežba, ve který teče krev po litrech, části těl lítaj všude možně a každá druhá scéna má v sobě nějakou akci. Až sem je všechno skvělý, ale příběh by si zasloužil aspoň lepší dialogy a herecký obsazení rozšířit o charismatickýho hlavního hrdinu. Takhle si totiž budu pamatovat jenom skvělou Evu Green (a nejenom proto, že se ukazuje polonahá), což asi záměrem uplně nebylo. A v neposlední řadě má pokračování tradičně nevýhodu, že už prostě neni tak dobrý, jako původní film (čest výjimkám), tři silnější hvězdy. ()

Narayan

Tak se nám kamarádi z posilovny opět sešli k nějakému tomu porcování extrémně vylízaných Peršanů. Bohužel ze zábavnosti prvního dílu zůstalo pouze to porcování a hektolitry umělé krve, stříkající v nekonečně zpomalených záběrech všude kolem. S CGI efektama už někomu definitivně jeblo, takže místy je to už totálně za hranou vkusu (obří měsíc, všudypřítomné světlušky, křivé moře...atd. atd.) Scénář v tom všem zůstal totálně utopen, snaha spojit logicky děj prvního a druhého dílu podle mě naprosto selhala, a celé to působí neuvěřitelně křečovitě. Když to pak navíc nepodloží jediná sympatická postava (ať už kladná, nebo záporná), výsledný dojem je vyloženě tragický.. ()

bararich8

Opět vizuální masakr, kulervoucí efekty a tak dále. Oproti jedničce však byl úplně vypuštěn alespoň náznak příběhu a tak sledujeme víceméně jednu velkou roztahanou bitvu, která by díky převaze mohla skončit na jeden zátah. Navíc Sullivan Stapleton není ani zdaleka tak charismatický jako Butler. To tak nějak vynahrazuje skvěle zahraná postava Evy Green. Čili oproti povedenému prvnímu dílu je to o stupeň níže, ale jako odreagovačka je to postačující. Chválím tvůrce, že to nepřeháněli se stopáží. 3*. ()

towstit

ahoj . Volam sa film 300 ale odsekli mi polku tela takze uvidite len kusok zo mna..Nechapem pointu tohoto filmu. ked to skoncilo bojom.. wtf xD ()

levente

Žádná velká očekávání. Příběh je jen doprovod neskutečně detailních a efektních obrazů, které kmitají jeden za druhým. Snad každé pomyslné políčko filmu je obrazem, který by obstál sám o sobě. Pokud rezignujeme na snahu vyprávět dějovou linkou a necháme se unášet jen vizuálním nátřeskem, není možné film hodnotit jinak, než v superlativech. ()

Mukunda

Zvláště ze začátku to bylo strašně zmatené, nevěděl jsem, kdy a kde se to odehrává, zejména ve vztahu k ději prvního dílu. I posléze to bylo místy trochu zmatené. Je vidět, že přímočarost prvního dílu byla lepší volbou. Pro tento styl filmu je snad boj na souši lepší, než námořní bitvy. Jinak jsem se docela bavil, to ano. ()

Dimo

Mocné zklamání za hubené 3D a hudební nálapku Junkie XL, kteří se moc nerozmáchli nebo jsem je nezaregistroval. Tak jsem si hold zpražil očekávání a při vyslovení 300 si představím atmosféricky vypiplanější bitvu u Thermopyl a ne toto. Ale aby bylo jasno, zas tak špatné to není, koukalo se na to celkem dobře. ()

redwik

Tento film som si pozrel s ešte doznievajúcou svalovicou z Valčianského Spartan Race, takže to malo pre mňa trošku špeciálnejší náboj a pri každom “AROO” som so Spartanmi zvesela zakričal aj ja. Tu však môj entuziazmus končí. Prvé 300 ma hrozne moc bavilo, Zack Snyder odviedol skvelú prácu, efekty boli parádne, bitky ma bavili a príbeh ma bavil ešte viac. K Rise of an Empire toľko superlatívov nemám. Do role Themistokla by som si vedel predstaviť aj niekoho lepšieho ako Sullivana Stapletona a to, že inak výborná Eva Green ukázala kozy, v mojom prípade hodnotenie tiež nezvýši. Najväčším pozitívom bola asi Lena Headey ako rozprávačka. Film ako celok sklamaním nie je, ale očakávania spĺňa na minimum. Sullivan Stapleton - Themistocles /:/ Eva Green - Artemisia /:/ Lena Headey - Queen Gorgo /:/ Hans Matheson - Aeskylos /:/ Callan Mulvey - Scyllias /:/ David Wenham - Dilios /:/ Rodrigo Santoro - Xerxes /:/ Jack O'Connell - Calisto /:/ Andrew Tiernan - Ephialtes /:/ Igal Naor - King Darius /:/ Peter Mensah - Persian Emissary ()

Jakubik

Vůbec jsem nečekal něco většího než je samotná jednička pač tu asi nic nepřekoná. Dostal jsem v podstatě další díl 300, který rozhodně svému žánru nedělá žádnou ostudu. Problémem tohoto filmu je výběr hlavního hrdiny respektive jeho představitele. To, že se umí mlátit hlava nehlava hlavně, když má helmu na hlavě. Když ji ale sundá tak mu roli hlavního tahouna řecké armády nikdo nemůže ani věřit. Za to Eva Green ta si roli vyloženě užívala. Vizuál je tu skvělý a co potěšilo, že se tu nikdo moc nesral s krví a s tím, že tu lítají nohy, ruce a hlavy a to v přiměřené míře. Mohlo by se tu i méně kecat. Rozhodně se chci kouknout znovu… ()

Torgal

Jednotka bola vo svojej dobe niečím novým, ale jej cool spomalovačky a drsné reči už dnes nikoho neohromia. Dvojka sa ale snaží o presne to isté, akurát miesto zlatohnedej kolorizácie piesku tu máme šedozelené more a miesto charizmatického Butlera nevýrazného Stapletona. Akcia sa snaží o variabilitu, ale nijaký pamätný moment, ktorých bolo pred ôsmimi rokmi niekoľko, tu nie je a celý film v podstate nudí. Ani tá preafektovaná Eva Green a jej kozy to nespasia. 4+/10 ()

dalziel

Dast ist hruza!!! Tá neustále špliechajúca 3D krv mi teda išla poriadne na nervi.Je až neskutočné čo všetci Tí 3D prznitelia urobia aby zarobili dáky šestak na svojich úbohých 3D animáciach.Od odpadu to zachranila len Eva s Lenou.Zbytok filmu mal totiž casting úplne otrasný. ()

Ondr@932

Tak jako jednička i dvojka mě příliš neuchvátila. Na jedno mrknutí dobré, ale víckrát bych ho vidět nemusel. Nejvíce asi oceňuji ty digitální efekty ! 60% ()

pepa3rd

Paralelně se odehrávající pokračování nejsou příliš obvyklá, nicméně o to jsou ovšem zajímavější. Perfektní vizuální zpracování s přiměřenou komixovou naturalitou zpracování bojů a velmi slušným příběhem. Ovšem s jednou jedinou výjimkou a tou je hlavní padouch ženského pohlaví, což se do světa Peršanů, co do věrohodnosti, příliš nehodí a následně úlet v podobě setkání Themistokla a této velitelky perského loďstva. Toto mě dokázalo vytrhnout z koncentace natolik, že film přišel nejspíš o čtvrtou hvězdu. 70 % ()

Cruchot

Není to špatný film a v podstatě nabízí, co slibuje. Kvůli úžasné Evče Zelené mám skoro chuť dát ****. Jenže mi tenhle spektákl i přes svou velkolepost přijde tak nějak prázdný. Navíc ho shazují některé křečovitě kýčovité scény, příšerné hlášky a dialogy. A např. Xena, pardon Lena Headey kosící v lehkých šatičkách davy Peršanů jako panáčky na hraní už je myslím kapku přes míru, i když poněkud zvráceně sexy. ()

Stíba

Bál sem se, ale dopadlo to dobře. Vzestup říše chce být za každou cenu velkolepější a monumentálnější, což se mu pochopitelně daří. Nemá konec konců Butlera a i když Stapleton dělá co může, jeho kvalit nedosahuje, stejně tak vizuální podání, které sice má spoustu povedených míst, jako celek nepůsobí tak celistvě a ani Murro tak nepředčil Snyderův rukopis, který je pro tuhle parketu jak zrozený. I přes tyto výtky jsem se ale rozhodně nenudil a taková Eva Green jako pořádná mrcha tu rozhodně stála za to. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014