300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

fefee

Digitálna krvavá rozprávka pokračuje bez výraznejších zmien a nič nové neprináša. Očarený prvou tristovkou už dvojka iba supluje a stáva sa tak vizuálnou rutinou. 3* ()

Brandon

Na rozdíl od Thermopyl Murro přidal barely digitální krve a celej film proložil spoustou nadbytečných zpomalovaček. Stapleton je Janek bez charsima a ne krutopřísnej masakrózní bijec. Příšernej scénář neměla šanci zachránit ani jinak kvalitní výbava Evy Green. ()

zdenny

Po nádherné „jedničce“ přišla „dvojka“, která měla ambice prvnímu filmu se minimálně vyrovnat. Technologicky byl film opět precizní, nicméně příběh byl o poznání slabší. První film byl novinkou s charismatickým Gerardem Buttlerem. Byl to příběh o odvaze a hrdinství. Tento už asi takový být nemohl. Přičemž látka byla opět kvalitní. Jenže závěrečná bitva v zátoce Salamíny byla utnuta ještě před jejím začátkem. Takže si myslím, že rozdíl mezi oběma filmy je v příběhu, hrdinské atmosféře a celkové filosofii snímku. ()

uglug

Krvavý jatka, častokrát dějově dost přitažený za vlasy, příšernej Sullivan Stapleton - hlavní zastupitel bídného castingu. Žádná velká sláva to není, ale ve výsledku docela koukatelné, především díky vizuálnímu zpracování a propojení s prvním dílem. Takový pilotní díl seriálu s divnými herci ala Spartakus. 55% ()

Avari.73

Celkově nemohu říci, že bych byl z filmu nějak nadšený nebo zklamaný. Spíše mě nechal chladným, bez emocí. Sledoval jsem jen určitou koláž barevných obrázků proložených patetickými proslovy na obou stranách barikády. Některé zpomalené záběry mě taky iritovaly, protože mi přišlo jako by snímek lépe fungoval v běžné rychlosti. Wachowští tu zpomalenost měli lépe vychytanou se správným dávkováním (Matrix). Měl jsem pocit, že kdyby se zpomalené scény pustily v klasické rychlosti, tak je film o polovinu kratší. Na druhou stranu je jasným plusem herecké obsazení s některými veterány z jedničky (David Wenham, Lena Headey) s dominující Evou Green, která své fanoušky potěší nejen odhaleným vrškem, ale hlavně skvělým výkonem své fanatické válečnice. Užívá si každou vteřinu a s ní i diváci. Bohužel není na plátně celou dobu, takže jsme nuceni sledovat většinou nic neříkající proslovy, což vlastně odhaluje prázdnost celého děje. Podobně je na tom hudba při samostatném poslechu. Historik může na návštěvu rovnou zapomenout, za to mládež by měla být z většiny nadšená. Zbytek nejspíš zůstane jen u suchého „hmmm, dobrý“. http://soundtracky-recenze.blogspot.cz/2014/03/300-vzestup-rise-300-rise-of-empire.html ()

Roseinka

No, jednička je moje srdcovka, takže pochopitelně tohle lepší nebylo. Každopádně jsem si film víceméně užila. Grafika je prostě perfektní a bojové scény naprosto excelentní. Vadí mi, když do filmu přehnaně cpou sex, od toho jsou trošku jiné žánry a té krve lítalo taky trošku víc než je zdrávo, takže to se mi taky zrovna nelíbilo. Naopak musím vyzdvihnout propojenost s prvním dílem. To mě asi potěšilo nejvíc. A samozřejmě se opět bylo na co dívat, že. :P ()

NoFiction

Po perfektní předchozím díle se jedná o velice nudnou a ničím nepřekvapující slátaninu, kterou si můžete pustit doma při nedělním obědu. Se vůbec nedivím, že lidi přestávají chodit do kin a raději ty prachy prožerou v nějakem fastfoodu. ()

mkubalikova

Tomuhle chlapskému filmu jednoznačně kraluje Eva Green. Za ni hvězda navíc a spokojenost minimálně srovnatelná s první třístovkou. 80% P.S. 3D je úplně na h*. ()

vyfuk

Neubráníte se. Nemůžete být jediný na světě, kdo při projekci řve: "This is Sparta!". Musím říci, že jsem se nějak extra netěšil, ale zajímalo mne, jak bude pokračování, pro mne božsky kultovního 300. Teprve uprostřed filmu mi došlo... AHA, TAK ONO TO NENÍ O SPARŤANECH! Ale bylo to hezké odreagování, když se Sparťané bili u Thermopyl a Řekové zase na moři s překrásnou Evou Green. Film byl o jeden stupínek horší než kult v podobě prvního filmu, každopádně jediná neslast ze začátku je jasná přítomnost zelené barvy na plátně, které působí jako Star Wars od amatérů. ()

blackJag

Stylizovaná řež má pořád grády, přednosti Evy Greenové mají rozhodně něco do sebe, ale jinak je to na všech frontách slabší než předchozí Butlerova exhibice. 65% ()

Sklepkan

Je možné, že v komentáři se objeví pár malých spoilerů...Tolik zpomalovaček již zpomalených záběrů jsem v životě neviděl. Úvodní boj nemá snad jediné místo, které by nebylo zpomalené. Vadila digitálnost (především v úvodním boji a tom závěrečném (ten kůň na lodi, wtf), kdy sem měl nefalšovaný pocit, že se dívám na záběry z hry na playstation. stejné záběry, stejná rotační kamera, stejné efekty, stejná krev (která je mimochodem na lepší úrovni než v jedničce, jen kdyby se ji používalo tak o polovinu méně, tak je to uvěřitelnější) ,na druhou stranu jsou bitvy natočeny dravě, brutálněji a docela líbivě....navíc příběh pěkně využívá děje jedničky a doplňuje ho. dokonce je nám umožněno pochopit pohnutky, některých kladných i záporných postav. takže posud je to špica...jenže...Peršané jsou už ve druhém filmu ze dvou úplní váleční analfabeti. Válečné taktiky neznají, nechají se nachytat na každý špek a celý film prakticky sledujeme boj mezi chytrými Řeky a hloupými Peršany. Vypadá to, že Peršani jsou ochotní vytáhnout do boje s milionovou armádou do neznámého prostředí bez toho, aniž by si obstarali jedinou mapu prostředí, kde budou bojovat...přitom jestli jsem to správně pochopil, tak většina vojáků "našich" měli být farmáři, hrnčíři a podobně...nutno podotknout, že život ve starověkém Řecku asi nebyl žádný med, protože takhle bojezdatné farmáře jste ještě neviděli...to, že hlavní hrdina nemá takové charisma mi osobně tolik nevadilo, protože projevil jinou schopnost-inteligenci..a o charisma se stejně starala hlavně Eva Green....takže když se tak nad tím zamýšlím, tak je to vlastně bezproblémová dvojka se vším všudy....73% ()

Henk123

Zážitek z kina výborný, zbytečné hledat v tomhle filmu něco víc, zde nejde o nic jiného než o boj a krev a s tímhle cílem to chalani splnili opravdu dobře, samozřejmě je to o něčem jiném než původních 300, ale srovnávání bych se vyhnul, jinak by nových 300 nedopadlo moc dobře. 300 je heroický masakr o zkreslené historické legendě, která chce uspokojit divákovu krutost a primitivní, plazí mozek, který má jedinný cíl - přežít ! ()

ghatos

Nepovedená kopie jedničky na vodě, které vévodí otřesný hlavní hrdina. Nemá to potřebný adrenalin ani styl. Spousta přehnaných absurdit nemůže zakryt celkovou marnost. 40%. ()

Killda

Kdyby Eva Green vedla tedhy Peršany, tak Řecko smaže z povrchu zemského! Jinak je to ale stejná sračka jako ta Snyderova ulítlost, ale je to nabytý takovým testosteronem, že to nejde ohodnotit pod 3! ()

s.e.p.p

První díl dodnes patří mezi mé guilty pleasure snímky a Vzestup říše se v první polovině z části úspěšně veze na jeho vlně. Murro zručně kopíruje Snyderův styl a dokud tak činí, film celkem slušně šlape. To i navzdory faktu, že stylizace přišla od roku 2006 o údernost a stihla se znatelně okoukat. Největší problém přichází ve chvíli, kdy film po úvodní akci poleví, na neexistujících základech se snaží budovat drama a zkouší se opřít o dialogy a herce. Tady se naplno projeví mdlost scénáře a druholigovost drtivé většiny ansámblu - představitel Themistokla je nevýrazný, opěvovaná Eva Green mi tady přišla velice, velice toporná a ostatní postavy jsou figurky, o kterých se toho přes patetické válečné projevy, výlevy a pokřiky moc nedozvíte. S přenesením bojů na moře druhá Třístovka přijde i o svojí nejsilnější zbraň a akce víc než cokoliv jiného připomíná béčkovou videohru doprovázenou spoustou nezajímavých cut-scén. Bohužel jediná věc, kterou si s chutí pustím znovu, jsou skvělé závěrečné titulky. ()

JohnSmith

Pokračování a vlastně souběžný příběh boje Řeků proti Peršanům je bohužel jen slabým odvarem boje krále Leonida. Nejde jen o to, že příběh není tak záživný a scény osobních soubojů tak dobré, přičemž námořní bitvy jsou výborné, ale Stapleton není Butler a tak největší pozornost na sebe strhává záporná Eva Green a to především svými ženskými proporcemi, které plně odhalí. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014