300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Davidamper

Tento díl nemá s předcházejícím nic společního (kecam - jsou okopírované některé záběry a pohyby, které se v první 300 staly vyhlášené). Každopádně! Nemá svaly - všeobecně, kromě NĚKTERÝ komparzistů (kteřé celkový dojem nevytrhnou), akční stránku - herci při bitevní choreografii "netančí", charismatického hrdinu a ani záporáka - ten ani koule nemá. A spojení filmu s fyzikálními zákony je neprosto vyloučeno. Nuda a potoky digitální krve kam se podívám. Tohle být prvním dílem, tak ten druhý nikdy nevznikne. ()

eL.

Imho lepčí jak jednička, ale pořád boring shit...u mě hvězu navíc zařídila paní se špatnou povahou, jejíž role mě celkem bavila ()

bobbio

a to tretia hviezda je za Evine kozy...u mňa sklamanie roku 2014. scenár slabý, bitky na mori stáli na shit. schématicky identické s jednotkou, ktorá u mňa bola za 5. ()

xenon96

Absolutně nezábavný, roztahaný do všech směrů. Film plný počítačových efektů a pitomě rozmyšlený děj. Snad ani není víc co dodat, protože tohle se opravdu nepovedlo. První díl byl o 10000000% lepší. ()

weca

Ale jo, ten film má koule! Jednička se mi líbila opravdu moc, proto jsem byl zpočátku trochu skeptickej, ale ne, nezklamalo mě to. Dokonce jsem se parádně bavil! Btw, za mě teda rozhodně Lena Headey > Eva Green, ale koukám, že asi budu v menšině :D ()

TerribleTale

Slabý odvar "prvního" filmu o bojovnících Řecka...Hlavní hrdina charismatem i zjevem zapadá mezi ostatní členy vojska snadno a lehce. Na herci šlo vidět obrovské úsilí působit drsně a vojevůdsky, ovšem tohle by jiným(lepším) hercům šlo snadno a bez toho viditelného úsilí. Příběh byl zasazen do zajímavé časové linie ovšem řeší-li hlavní zápletka filmu (ne)spojení celého Řecka proti Peršanům, i děj by měl být trošku komplexnější a ne víceméně soustředěn na morální i fyzický souboj Artemis a Themistokla. Bitva u Thermopyl měla grády a sílu, kde i herci ve vedlejších rolích drželi úrověň filmu, tohle byl jen boj herce se sebou samým v bitvách na moři kde jsou vlny tak obrovské, že se i děti diví, že se při nárazu do nepřátelských lodí udržíte na mokré palubě bez držení a ještě navíc se ani nehnete z místa...Můžu děkovat sám sobě, že jsem na tohle nešel do kina...Dvě hvězdy za Evu Green, která nezklamala. ()

zurivymlok

To byla fakt slabota. Zvláště konec byl hodně přitažený za vlasy a Lena Headley máchajíc v rámci genderové vyváženosti působila fakt směšně. Naopak Evě Green role psychopatické bojovnice sedla jak nočník na prdel a vlastně celý film táhla, protože byla to jediné, na co se tu dalo dívat. ()

Teen.AGE.r

Takhle stupidně pitomej film jsem už opravdu dlouho neviděl. To co se v prvním díle objevovalo jako něco nového (zpomalené záběry, krev, svaly, hrdinství atd...) zde bylo znásobeno, opakováno dokola a dokola a způsobilo to, že divák, který není totálně zmasakrován dnešními massmédii z toho má zážitek asi jako já! Jako sorry, ale stavba filmu stylem: PROSLOV -> DEBILNÍ DIALOG -> ZPOMALENÉ ZÁBĚRY (vzpomínání na minulost Xerxesa a jiných hrdinů) -> BITVA (kde měče jsou nejspíš z diamantů, neboť sekají ocel stejně dobře jako maso, nikdy se nezlomí, nikdy se nezaseknou v oběti a to vše ještě umocněno naprosto nereálnou a v množštví přehnanou krví cákající po litrech) -> PROSLOV (debilní blablabla) -> ZNOVA ZPOMALENÉ ZÁBĚRY (které už jsme jednou viděli!!) -> PROSLOV -> BITVA (nereálná, postavená na hlavu, lodě by se takto nikdy nechovali!!!) -> ŠUKAČKA (postavená absolutně na hlavu) -> PROSLOV -> BITVA (kde vojáci zkáčou z 50m skály rovnou na lodě aniž by si zlomili nohy) -> PROSLOV -> PROSLOV -> A NAKONEC ULTRA PROSLOV (plnej těch amerických keců o tom že silnější vždy vyhrává, o tom, že když se spojíme budeme dělat zázraky atd...) a po tom všem divák zjistí, že je konec a dle záběru na Xerxesa a jeho ultra mega armádu si uvědomí že asi bude další díl a těm trošičku víc všímavějším dojde, že film vlastně dějově absolutně nic neposunul ale jen rozšířil... Však vzpoměňte si na konec jedničky. Dávám 2*, první za to, že jsem to dokoukal a druhou za onu nesmyslnou, ale brutálně vzrušující šukačku. ...45% ()

RoyBatty444

Malebnosť prvej 300ky je aj tu zachovaná až na to, že súdržnosť filmu je narušená prestrihmi na iné udalosti, ktoré síce dej vysvetľujú ale aj trhajú. Balet z ocele a krvy je doplnený ohňom a podtrhnutý aj celkom zaujímavým príbehom. Themistokles sice nie je Leonidas, ale čo sa týka hrdinskosti a morálke si s ním nezadá. Xerxes a jeho božstvo zatieňuje Artemisia a jej pomsta. Herecky je to priemerné. Divák je trochu rušený v nasávaní silných obrazov v snahe vyrozprávať príbeh čo nerušilo v predchodcovi. ()

zekon

Pokračování reps. 2, je podstatně slabší než první kus. Vytratilo se to něco....nemá to tu atmošku jako 1. kus a zapamatovalné, resp. hrající postavy jsou asi 3. Nejhorší jsou pak některé triky kdy už je to na hranici animovaného filmu a velmi nepřirozené, jako např. jízda na koni po lodích. Příběh není špatný, zpracování komiksové jak jsem čekal, ale neoslnilo. Eva svítí ale ostatní fungují spíš jako kompars včetně Stapletona, který se vůbec nedá srovnat s Butlerem. Celé je to pak takové divně divné. Určitě to nedám 4x jako 300. ()

Robino15996

Toto malo byť to doplnenie filmu, ktoré mi malo nahradiť všetko čo som v pôvodnom 300 nevidel...no sklamalo ma to ešte viac ako prvý film. Koho má zaujať 100 minút spomalených efektov, obohnaných bitiek a zdĺhavých monológov. 55% ()

svist10

Ne, ani tohle není historické drama. Pokračování vysoce stylizovaného ultramilitantního komiksáku dorovnalo první díl a dokonce ho překonává. Stapleton sice není Butler (své taky dělá fakt, že Léonidas byl mašina na zabíjení, zatímco Thémistokles bojuje především mozkem), a do macho hovada jako v Protiúderu má daleko, ačkoli koitální kvótu splnil, tak pochybnostmi zmítaného člověka, čelícího ztrátám mu zase tak nevěřím. Eva Green má oproti tomu badass level proklatě vysoko, a rozhodně bych nechtěl být jejím generálem. Menší porce politiky zatraceně prospívá dynamice děje, který se tu kupodivu objevuje (zatímco v prvním díle šlo jen o to hrdinně padnout), nárůst rozpočtu je zatraceně znát na tricích a jedno z režisérských překvapení roku těžce válí, přihlédneme li k tomu že měl Murro na svědomí pouze romantickou komedii. Sebejistě využívá trademarkové scény z jedničky a přináší dlouhé záběry na decimování peršanů. Byť finální pomsta není tak překvapivá, jak asi měla být, bohatě to vynahrazuje milým detailem, a to starou Lannisterovou v bojovém módu. Jako bonus je také vynikající a dokonale padnoucí hudba. Já jsem velmi spokojen. ()

badclown

Patos, nuda, bez zabavy, bez pointy, bez logiky a opat patos. Bezobsazne monology, stvormetrovy odchlpeny Xerxes a Eva ktora dokaze sekat hlavy lahsie ako ked sa v zahrade snazim odtrhnut hokaido tekvicu. Tento film by mal vzhliadnut Herodotos. Je mozne ze by vstal z hrobu a nakopal vsetkych tych naolejovanych gayov s photoshopovym brusnym svalstvom do rozkrokov. ()

Vionoir

Efekty zkopírované od Snydera, jen zastavování scén je tu co do četnosti vyloženě protivné, hudba -pro nedostatek lepšího výraziva- zvolená umělecky záměrně, HMS Jsem_Silně_Naddimenzovaná, PMS Artemisis Jsem_Silně_Nafacku, gimp Xerxés, kobyla, co skotačí po palubách jak tamten kluk přes kaluže a pateticky hrdinské scény, ze kterých se dělá na blití. Hodnotím kladně za dodržení alespoň některých historických reálií, za -i když nedotažený- rámec, který má tvořit vyprávění královny Gorgó, za modré pláště, za poctivou sekanou od začátku do konce a za .... ale jo, za tu kobylu. ()

gael83

V prvé řadě daleko lepší i po technické stránce než prvý díl, pak už to jde z kopce protože kdo opravdu ční nade všemi těmi břišáky, bicáky a tricáky je Eva "bond girl" Green, jo líbilo se mi, jak uchopila tu onu postavu z dob dávno minulých, tu svinskost s jakou, jako obranou jedinou se dalo tenkrát přežít a vládnout, ty její prsa na to se nedá zapomenout. Zbytek filmu je pocta atletickým postavám řeckých bojovníků, CGI prostředí protože tohle je od začátku do konce mrtvý film rozuměj ať žije zelené pozadí a narovinu je to trochu homo. Po technické stránce zbytečně tmavé a od začátku do konce doslova narváno "zpomaleným snímáním" manýra, jako svině. Myslím, že trojka bude. ()

rodan21

Ostal som aj sklamaný, priznávam, lebo som čakal pecku v štýle 300... Ale nebolo to také zlé. Zaujímavý, dobrý film zato, len vravím... ako to už často býva, 2. film už nebol to čo originálna jednotka. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014