Muse: HAARP

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2008, 99 min

Haarp je živé album a DVD skupiny Muse z Velké Británie. Natočeno bylo 16. a 17. června 2007 na Londýnském stadionu Wembley, vyšlo 17. března 2008. DVD obsahuje materiály, které se natáčely 16. června a samotný koncert, na kterém zazní 20 písní, je ze 17. června 2007. Název je zkratkou projektu High Frequency Active Auroral Research Program, na který se snaží upozornit zpěvák a kytarista Matthew Bellamy. Několik videí zveřejnila skupina na svém webu ve kvalitě upravené přímo pro internetové záznamy, stejně tak skupina vyšla vstříct uživatelům iPodů všeho druhu, když jim některé skladby umožnili stáhnout zcela zdarma. Na DVD můžete vidět kompletní skupinu Muse: Matthew Bellamy (zpěv, kytara, piano, produkce, mix), Christopher Wolstenholme (basskytara, back vokály, kytara, produkce, mix), Dominic Howard (bicí, back vokály, produkce, mix) a další muzikanty: Morgan Nicholls, Dan Newell. Koncert je dlouhý 99 minut a 25 vteřin a vyšel pod labely Helium-3 a Warner Bros. (Noviik)

Pjenkus

Hudebně, tak i filmařsky téměř dokonalá záležitost. Od vyjetí výtahem uprostřed davu fanoušků až po závěrečnou Take a Bow celá kapela, obzvláště Matthew Bellamy střídající kytaru s pianem, podávají strhující výkon. A tak jedinou výtkou k HAARPu jsou jen prosřihy na fanoušky, kteří ve valné většině vypadají jako posluchači Tokio Hotel, což je ale pochopitelně, když vezmete v potaz jakej záběr napříč žánry Muse mají. ()

Martin_W

Naprostý hudební orgasmus v podání tří Britských bohů. Ze začátku jsem se skoro chvěl, když se mi po celém pokoji rozezněly tóny kytary, bassy, bicích a Bellamyho skvostného hlasu. Naprosto energický epic záznam, při kterém jsem se cítil jako bych Muse viděl na živo, což se mi často u Live DVD nestává. Nejvíce jsem si užíval Supermasive Black Holle, jelikož je to jedna z mých nejoblíbenějších. I když mě po hodině a čtvrt rozbolela hlava, protože jsem měl zvuk na plného, i s malým ztišením jsem DVD dokoukal do konce. Létající tanečnice jsou už jen třešničkou na dortě. :) 100% ()

raky5

MUSE proste majú štýl. Je to vidno aj na tomto koncerte, všetko je úplne dokonalé - svetlá, oblečenie, nástroje, aranžmán piesní a setlist nemohol byť tiež lepší...jeden z najlepších koncertov, aký som videl. Impozantné! ()

El Loco

alias AKO NAJLEPŠIA KONCERTNÁ KAPELA SÚČASNOSTI OPANOVALA NAJSLÁVNEJŠÍ ANGLICKÝ FUTBALOVÝ CHRÁM....... setlist: 1. „Dance Of The Knights“ (Sergej Prokofiev) 2. „Knights Of Cydonia“ 3. „Hysteria“ 4. „Supermassive Black Hole“ 5. „Map Of The Problematique“ 6. „Butterflies & Hurricanes“ 7. „Hoodoo“ 8. „Apocalypse Please“ 9. „Feeling Good“ 10. „Invincible“ 11. „Starlight“ 12. „Time Is Running Out“ 13. „New Born“ 14. „Soldier´s Poem“ 15. „Unintended“ 16. „Blackout“ 17. „Plug In Baby“ 18. „Stockholm Syndrome“ 19. „Take A Bow“ ()

fifi.m

Geniální dílo po všech stránkách. Psát cokoliv víc by bylo zbytečné. To se prostě musí vidět / slyšet (a ti šťastnější to i zažili). ()

albionlady

GENIÁLNY KONCERT!!! Nešetrím výkričníkmi, pozerať HAARP je proste jeden obrovský zážitok, chce sa vám kričať, po celom tele vám vybehnú zimomriavky, stihnete sa aj rozplakať, aj tešiť. Kolabovala som pri telke, neviem, čo by som robila, ak by som naň bola vo Wembley :D. Dokonalé. MUSE nie sú "jednou z najlepších kapiel súčasnosti", oni SÚ najlepší. Bodka. http://www.youtube.com/watch?v=vSY1yg5qHG8 ()

Torgal

Muse je dlhodobo moja najobľúbenejšia kapela, no tomuto koncertnému záznamu nemôžem dať maximálne hodnotenie z dvoch dôvodov - 1, je to len štandardné hudobné vystúpenie bez pridanej hodnoty, len sled pesničiek, ako má vyzerať poriadna šou ukázali U2 koncertom v Rose Bowl; 2, koncert v Glastonbury 2010 (https://www.youtube.com/watch?v=0OqMiOxebmw&ab_channel=MuseCitizens) je po všetkých stránkach lepší - atmosférou, playlistom, zvukom, aj strihom záberov. 8/10 ()

Mira90

Sledovat a poslouchat tento koncert bych mohl stále dokola! Geniální, úžasné. Když jsem mohl slyšet Knights Of Cydonia naživo, byl jsem na vrcholu blaha :-) ()

DonTommy

Megalomanská, arogantní, plná patosu a geniální. Taková je show Muse ve Wembley, bez slabého místa (i ty první tři adjektiva jsou v případě HAARPu pozitivním hodnocením). Když už bych měl vypotit nějakou výtku, tak mohli zahrát ještě City of delusion ;-) ()

Kozy9

Či ste fanúšik, alebo nie, výkon a show, ktorá bola predvedená členmi kapely MUSE je prinajmenšom obdivuhodná. Toľko talentu a umenia koncentrovaného na jednom mieste neuvidíte každý deň. MUSE v plnej kráse dokazujú svoju výnimočnosť a profesionálnosť podfarbenú šarmom ktorý šíria všade navôkol seba. Bez zaváhania 100%. ()

scattered

Ak vám hudobní bohovia zošlú niečo podobné, nezostáva nič iné než sa nechať zhypnotizovať a neveriacky sledovať čo sa pred vašimi očami (a ušami) odohráva. ()