Muse: HAARP

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2008, 99 min

Haarp je živé album a DVD skupiny Muse z Velké Británie. Natočeno bylo 16. a 17. června 2007 na Londýnském stadionu Wembley, vyšlo 17. března 2008. DVD obsahuje materiály, které se natáčely 16. června a samotný koncert, na kterém zazní 20 písní, je ze 17. června 2007. Název je zkratkou projektu High Frequency Active Auroral Research Program, na který se snaží upozornit zpěvák a kytarista Matthew Bellamy. Několik videí zveřejnila skupina na svém webu ve kvalitě upravené přímo pro internetové záznamy, stejně tak skupina vyšla vstříct uživatelům iPodů všeho druhu, když jim některé skladby umožnili stáhnout zcela zdarma. Na DVD můžete vidět kompletní skupinu Muse: Matthew Bellamy (zpěv, kytara, piano, produkce, mix), Christopher Wolstenholme (basskytara, back vokály, kytara, produkce, mix), Dominic Howard (bicí, back vokály, produkce, mix) a další muzikanty: Morgan Nicholls, Dan Newell. Koncert je dlouhý 99 minut a 25 vteřin a vyšel pod labely Helium-3 a Warner Bros. (Noviik)

Splasher

MUSE. Vzpomínám si, jak si do nich koncem 90. letech lidi rádi kopali. Vykradači, wannabees, etc. To pokračovalo i začátkem nového tisíciletí při nadvládě Coldplay. Dokonce i české recenze, co jsem kdysi někde v Rock a popu četl, byly negativní. No, to všechno se okolo roku 2006 nějak otočilo. Kdo chce vypadat cool, kopne si do Coldplay a z MUSE je najednou britská jednička. I v ČR hodně oblíbená. Pro mě nepochopitelné a jelikož na MUSE plivu jed kde můžu, tak nevynechám ani čsfd. Bellamyho nevýrazný zpěv plus laciné až trapné texty. Ale očividně to stačí na vyprodání Wembley. Teda spíš na to asi stačí 2 povedené kytarové riffy (začátek Plug-in baby a rozjezd Rytířů) a ostatní vzpouroidní balast (Hysteria, Time is running out - v pozdější tvorbě ještě výrazněji Uprising a Resistance). Na závěr mi to nedá nevzpomenout, proč jsem měl tolik rád Stephena a Rickyho na XFM - viz jejich několik vět na adresu Muse a píseň Feeling good. ()

kinej

Muse je jedna z nejlepších současných kapel. Svém album Origin of Symetry asi už sice nepřekonají, ale i jejich pozdější alba jsou nadupaná skvělými písněmi, z nichž skutečně každá zaslouží pozornost. No a vidět tyhle bohy na živo, to je masakr. Nejvíce mě asi dostala skladba Blackout, při níž to fakt vypadá jakoby Bellamy a kytara byly jeden organismus. Souhlasím s tím, že se jedná o jeden z nejlepších koncertních záznamů ever. ()

Silas

Má to sice místy grády, borci umí své posluchače strhnout , ale Bellamyho hlasový projev mě nechává naprosto chladným, totéž styl a pojetí hudby. Navíc jsou kytarista i basák nudně uvázaní ke svým nástrojům a mikrofonům, aby mohli zpívat, což k určité nudě taky přispívá. ()

Kryton

Proč jsou MUSE momentálně na špici kytarového popu? Podívejte se na tohle skvělé DVD a poznáte proč! Mix Radiohead-Queen-Led Zeppelin s excelentní podiovou show. Hráčské výkony také netřeba komentovat! ()

sulimo

Pro něco takového ještě nebylo vynalezeno slovo vystihující pocity, které to ve vás vyvolá.........kdo nebyl zmjůzován, ten po tomhle zmjůzován bude, a kdo už je,tak tomu asi exploduje hlava.....úžasně natočené, sestříhané a hlavně Matthew.....přes rok jsem si u tohoto rvala vlasy závistí, že nejsem mezi těmi ječícími šťastlivci,dokud mě z toho nedostala přítomnost Muse na rokáči a moje osoba v první řadě, kdo tohle neviděl, jakoby nebyl.... ()

messiah

Odkud Muse pocházejí? Ze země Queen, Led Zeppelin a především Pink Floyd. A na jejich živém vystupování je to setsakramentsky znát. Kluci vědí jak se dělá show! Naprosto excelentní vystoupení, show i technická stránka DVDčka které nemám co vytknout a naopak, mohl bych chválit, chválit a chválit. Nemyslím si že návštěva tohoto koncertu by ve mě zanechala takový zážitek, jaký zanechala návštěva krajana Rogera Waterse v Sazka areně, ale přesto by se tomu ten zážitek až neuvěřitelně přiblížil. Zbývá mi než litovat že můžu shlédnout pouze z křesla a nebo být rád alespoň za to? ()

Noviik

Neuvěřitelně vizuálně pojaté DVD z koncertu ve Wembley. Opravdu po vizuální stránce dokonalé, jak to Muse umí. Samotný koncert určitě nadprůměrná záležitost se vším všudy. Vynikajicí! ()

reky

Vynikající koncertní záznam. Přibližně 95 minut dlouhá show nabitá energií od začátku do konce, mezi písněmi nejsou téměř žádné pauzy, jede se stále naplno. Set list je výborně poskládán, Muse umějí předvést rock n´rollovej nářez, rytmicky propracovaný songy i pop (rock) ový balady, každej si tu zkrátka najde to svoje. A když dojde právě na nějaký ty cajdáky, tak jsou Muse schopný písni dát něco navíc, hloubku, epičnost, případně Bellamy vytáhne z rukávu skvělej tapping (viz Invincible), pro kterej mam obecně slabost. Zvuk je výbornej, některý songy se mi líbily ještě víc než z desky. Co se týče samotné show, tak k té sedí jen samé superlativy. Vše je promakané do posledního detailu, tam, kde ostatní kapely využívají bedňáky při výměně nástroje během koncertu, k Bellamymu přijede vozejček se stojanem. Jinde bych to snad považoval i za přehnanost, sem to však skvěle sedne a jen to dotváří bombastičnost celého koncertu. K výslednému pozitivnímu dojmu přispívá i opravdu povedený střih, který je tak akorát, tzn. ne statický, ale zase z něj nebolí oči jako z některých klipovitě sestříhaných koncertů. Jestli přijedou, jdu bez váhání. ()

Ellimere

Super hudební nářez. Je vidět, že Muse jsou opravdu jedna nejlepších živých kapel. Jako jejich velký fanda nemám, co dodat, prostě Madness. Šíleně závidím těm, co tam mohli být. ()

V.Silver

VYNIKAJÍCÍ. Jak show, tak i muzikantské výkony. Co tahle kapela zvládne ve 3, resp. 4 lidech předvést naživo, nezvládnou některé ani s 10. Energie doslova proudí z obrazovky, navíc musím pochválit skvělý střih a režii, je to pastva pro oči. ()

TheRoller

1.) Mochovce a Jaslovské Bohunice by len chceli mať toľko energie ako tento koncert. 2.) Nie je možné, aby Matt Bellamy pochádzal z tejto planéty. ()

Dr.Horror

Kdo neviděl, neuvěří. Taky jsem nevěřil, že by koncert mé oblíbené kapely mohl být tak geniální a zasloužil si tak vysoké hodnocení. Ale opravdu....zaslouží. Celý záznam jsem čučel na Bellamyho genialitu a kochal se. Na závěr jsem se málem rozplakal, že jsem tam nebyl naživo. 110% ()

Katka88

Po zážitku na Rock for People 2010 už nějak začínám chápat to šílenství okolo Muse a proč se o nich říká, že jsou v současnosti jedna z nejlepších koncertních kapel. Něco na tom (nich) fakt je a 99 % z té "MuseHysterie" je pravdivých. (btw - bylo ode mě dost arogantní znát před koncertem pouze poslední dvě alba - ty starší jsou totiž AWESOME a v určitých pasážích je předčí!) No nic, s tou ódou na Muse pomalu končim, možná to ještě rozeberu jindy, až se mi třeba poštěstí vidět je znova - regulérně se ze mě totiž stal jejich velký fanoušek. ()