Řetězová zpráva vypráví příběh skupiny středoškoláků, kteří všichni obdrží stejný dopis s varováním, že pokud ho nepošlou dál, zemřou. Zpočátku většina z nich varování ignoruje, dokud dva z nich – Johnny (Cohen) a Dante (Segan), kteří dopis nepřeposlali, zemřou hroznou smrtí. Inteligentní Jessie Campbell (Reed) začne mít podezření, že mezi jejich smrtí a řetězovým dopisem existuje spojitost, a záhy se rozpoutá souboj s časem, při kterém jsou studenti nuceni zjistit, jakým způsobem je vrah sleduje. Obracejí se s prosbou o pomoc na rodiče a policii, ale Jessiině teorii nikdo nevěří až do chvíle, než detektiv Jim Crenshaw (David) zjistí, že je sám štvancem zcela nového hororového zabijáka. Dokáží jeho běsnění zastavit, nebo je jedinou možností přežití přeposlání zlověstného dopisu? (oficiálny text distribútora)

StanislachKo odpad!

Aby bolo jasno, nepozeral som to s tým prednastavením, že to bude peklo. Prvé (zhruba 3 minúty) ma to aj zaujalo. Ale po chvíli to začalo kolabovať v každom mysliteľnom smere a fakt by som sa musel premáhať, aby som čo i len pokrytecky mal pohľadať dôvod aspoň na jednu hviezdu. Nie, tu sa to proste nedalo. Konkrétne to nemá zmysel rozpisovať, ale každému radím držať sa od tohto ... filmu... čo najďalej. Dávno som nevidel väčší omyl. ()

Skejpr

Naprosto nemožně napsaná středoškolská vyvražďovačka, kde herecké výrony jsou ještě ten nejmenší problém. Co ale stěží rozdýchávám je absolutní absence smyslu, logiky všeho. Počínání postav je zhovadilé. Dějové zvraty jsou zhovadilé (dějí se proto, že se právě staly a ne proto, že by logicky vyplynuly). Repliky, které postavy říkají jsou povětšinou naprosto zhovadilé a o to zhovadilejší pak je, že se ani nechovají podle toho, co samy řekly (hlavní hrdinka dojde k názoru, že vrah skrze technologie zná jejich adresu, takže sice doma odpojí tiskárnu, ale pak si lehne do postele a klidně si jde spát). Pointa je zhovadilá a všechny ty rapidmontážne, jejichž účelem by mělo být rychlé poskládání střípků, z nichž si má divák udělat jasno, jsou tu úplně k ničemu, protože nedávají smysl. No a konec tu vlastně není... No a nejzhovadilejší je to, že to někdo myslí vážně... Ta JEDNA hvězda je opravdu jenom za OBČAS solidní technickou stránku a za velmi vydařené brutality, které jsou dělány ručně, bez digitálních postprodukcí a vypadají, že si na nich někdo dal záležet. Jako na jediném aspektu tohohle filmu... ()

Matros

Je mi záhadou, jak se tento film mohl objevit v široké distribuci našich kin. Jasně, mezi herci jde najít několik zajímavých jmen, ale průměrný český divák nezná pravděpodobně nikoho. Film působí, jako kdyby měl původně stopáž alespoň dvě hodiny, jenže pak přišel na scénu šílený střihač a vznikl z toho tento nesmysl. ()

kingik

Tedy zase až tak špatné, jak uvádí zdejší hodnocení, to nebylo. Nicméně, tento film je důkazem toho, že slasher nesnese sebemenší náznak nějaké myšlenky. Je sice hezké, že se snaží upozornit na rizika, která pro dnešní mládež představuje moderní technologie a že je velmi nebezpečné komunikovat po netu s někým, koho jste nikdy neviděli, nebo abyste prostřednictvím profilu nesdělovali naprosto cizím lidem citlivé informace o vaší osobě, ale pokud tento slasher chtěl být varováním pro běžné uživatele internetu, měl zvolit jiné prostředky pro svá naléhavá sdělení či varování. Americká mládež to opět schytá dost brutálním způsobem, protože vraždy jsou opravdu krvavě vyvedeny, ale zabijáka měl hrát někdo zajímavější, především někdo, kdo bude bližší divákovi v obecném měřítku. Hromotluk, který likviduje nesympatické fakany, na mě nijak nezapůsobil. Spíše jsem se těšil před filmem, jak si zatipuji, kdo bude vrah, ale vzhledem k tomu, že zabiják se svými fyzickými proporcemi nikomu z přítomných neodpovídal, tak tipovačka hanebně odpadla. Konec dvakrát uspokojivý nebyl, a to i přes nechutnou smrt hlavní hrdinky, vše jaksi zůstalo poměrně otevřené a nejasné. Finále mohlo být klidně o něco delší, protože vývoj událostí si přímo žádal hutné finále, ale to není evidentně případ tohoto slasheru, který se pustil do závažného tématu příliš horlivě, a nakonec byl rád, že ve finálním dojezdu raději rezignoval na svůj původní "osvětový" záměr. Jako slasher to však bylo velmi obstojné. ()

El_Rabbit

Další neuvěřitelný omyl české distribuce, mířící zanedlouho do našich kin... je neuvěřitelný, jak u nás vždycky dokoážou vyhrabat ty největší paskvily a hromady světovejch lahůdek si ani nevšimnou, popřípadě vyhrabou až jejich americký remaky... nechci film házet do úplnýho odpadu, jakožto milovník hororů všeho druhu musím uznat, že nějaký ty vraždy byly celkem vychytaný. Bohužel, to je na dobrej horor málo, to je totiž málo i na čiste slasher. K šílenství mě přiváděly neustále se opakující scény... aby náhodou divák nezapomněl, co se stalo před 15 minutama??? Nemůžu se taky zbavit dojmu, že se Chain Letter snažil vypadat jako Saw a jak konec napovídá, doufám, že se někdo dokonce nerozhodl, že tenhle zákeřnej útok na inteligentního diváka bude mít další pokračování, jelikož tenhle počin (na rozdíl od serie Saw) už nemá kam upadat. Nelogičnosti děje už ani nemá cenu zmiňovat, navíc tuším, že v ostatních komentářích je dostatečnej výčet. ()

• Betsy Russell, ktorá vo filme stvárnila seržantku Hamill, hrala aj v snímke Saw (2004). Keď jedna z osôb - Neil (Cody Kasch) - dostane prvý krát email, v pozadí beží práve tento film. (beso74)