Anička

Česko, 2006, 10 min

Réžia:

Jiří Horut

Luboš Veselý

Anička - příběh o malé holčičce a o jednom dni, který se rozhodne strávit na dětském hřišti. K jejímu zklamání ale na hřišti nejsou žádné děti, jen jakýsi muž... Film režíroval posluchač prvního ročníku Jiří Horut. (oficiálny text distribútora)

Matty

Neoriginální přístup k poměrně závažné tématice, dobré leda jako reklama typu „hlídejte si své děti“. Navíc, ze začátku to vypadalo na mnohem depresivnější podívanou. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 5/10/// +hudba, tak nějak ze života –relativně krátké/// No kdo by neznal situaci (kdy k neštěstí stačí trochu), když necháte dítě, aby si samo(bez dozoru) hrálo na pískovišti. Nikdy nemůžete vědět co je ten náhodný pán zač a jaké má úmysly. Děj snímku sice ničím nevynikne, ale díky příjemné hudbě se dá zhlednou i vícekrát./// Celkem 60%/// ()

Jordan

na prvácke cvičenie VEĽMI SLUŠNÁ a podarená práca, technická stránka ma oslovila viac ako príbehová, vedenie hercov bolo asi najlepšou zložkou ()

swamp

Příběh o Aničce je jedním z nejmocnějších příběhů z Noci filmových nadějí. Svou tíživou atmosférou dopadá na diváka a nutí ho přemýšlet o věcech. Za jistý omyl bych považoval vyobrazení Aničky jako erotického symbolu, což vzhledem k jejímu věku je přehnané a nevhodné. Ale něco podobného lze odpustit, zvláště pak když režisérem je posluchač teprve prvního ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. ()

Cimr

Pro mě osobně skvělý příklad toho, že zajímavý (až mrazivý) filmek se dá natočit i s absolutním minimem prostředků. Má to výbornou pointu a dobrou hudbu. Můj favorit v soutěži mladých talentů. (A to ani nikoho z tvůrců neznám a nejsem s nimi v příbuzeneckém vztahu.) ()

ic

Vyvstává otázka kdo byl onen náhadný muž. Žánr drama se nám snaží něco podsunout, nicméně já se domnívám, že šlo o otce s kterým nemá matka Aničky po rozvodu zrovna vřelý vztah a on chudák nemá žádnu možnost jak svou dceru občas navštívit XD. ()

Master19

Jako kamerové cvičení zajímavé (zaujaly mě zejména dva záběry - stíny na stěně domu a kamera "běžící" za Aničkou přes pískoviště), ale příběh má divně rozvrženou gradaci a tím není úplně jasné (aspoň tedy mě ne), co z něj vyplývá. ()

Davej

Jako cvičení velmi dobré, ovšem je otázka, jestli zrovna cvičení by měla vyplňovat nový projekt ČT, kde bych očekával již trochu vyzrálejší a komplexnější dílka. Zpátky k Aničce. Je patrné, že se J. Horut nechal inspirovat filmem M od Fritze Langa. Z tohosi vypůjčil nejen téma, ale i některé prvky: hru s míčem (která tu byla příliš protahovaná) a scénu s pomerančem. Oceňuji však ne zcela doslovný konec, který sice nevyvolává mrazení, jak zřejmě bylo jeho smyslem, ale nechává alespoň malý prostor k úvahám. ()

dezert odpad!

Filmová řeč opět o hovně. Na konci mě zamrazilo jen z toho, jak je to v prdeli a o hovně. Rádoby dobrý o něčem, přitom o ničem. Maximálně o hovně. Ale jinak se mu daří. ()