Arctic Monkeys at the Apollo

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2008, 76 min

První koncertní DVD nahrála tato britská senzace pod taktovkou Mosse z IT Crowd v Manchesteru ve slavném klubu Apollo. Nahrávka je součástí světového tour z roku 2007, přesněji z pondělí 17. prosince 2007. Celý záznam má 76 minut a obsahuje 23 písní včetně 2 bonusových. DVD produkoval Diarmid Schrimshaw a vyšlo pod labely Domino, Warp Films a Bang Bang Films. (Noviik)

Bebacek

Bez váhání pět. Když je neděle, venku je krásně, sluníčko svítí, vyhřáté meze čekají, až na ně hupnu, a já ku*va musím sedět až do večera v práci a navíc mě trápí nějaký bacil v krku, tak tohle je přesně ten typ videa, které mě maximálně rozpálí i ve studeném koutě mé "pracovny". Je zajímavé sledovat, jak jsou ti kluci z AM obyčejní - kdyby nehráli v kapele, nikdo si jich nevšimne a ani pes po nich neštěkne. Frontman Alex je přesně ten typ zakřiknutýho chlapečka, co má problémy s akné, a kterého když večer posadíte do kouta, ráno ho tam najdete. Není to žádný showman, většinu koncertu se tváří naprosto nezúčastněně (pozor na gesto v závěru koncertu), ale už kvůli těm jeho kukadlům by se určitě spousta holek poprala, aby se mu dostala do kalhot :-) (a nedejbože když významně pozdvihne obočí, prohrábne si vlasy nebo.. si vysvleče svetr!) Už dřív jsem hloubala nad tím, koho mi sakra tím svým výrazem připomíná... a teď mi to došlo! Mého malého roztomilého plyšového Rákosníčka! Ten má sice narozdíl od Alexe na hlavičce všehovšudy pět vlásků a je žluto-zelený, ale s trochou make-upu by mu bezpochyby mohl dělat dvojníka. Jo a tak mě ještě napadá, kolik Tsunamiů_X v utajení se skrývá v britských kapelách: nejdřív slušňácký basák v saku z Editors (a to nejsem jediná, kdo si toho všimnul) , teď teplákový bubeník z AM, který se v mezičasech nalívá pivem (a podle dostupných informacích i v dánských The Movement). Chtěla jsem napsat, že v obou případech z toho Jakub vychází vítězně, ale má body dolů za to, že nehraje v mé oblíbené kapele. ----- K té "statičnosti": vzhledem k tomu, že AM mají "statický" projev, styl videa tomu odpovídá a mě osobně to vůbec nevadilo. Užila jsem si to skoro tak, jako kdybych tam byla. Třeba se nám Alex ještě po dálších 2 albech rozdovádí.. ()

TommyLeeJape

Jejich koncerty sice nejsou žádná velká show, ale na tu hudbu nedám dopustit. Toto má navíc nádech šedesátek, což je u mě jen plus. Co se týče zpracování celého DVD, určitě to není na 5 hvězd, nicméně já opicím méně dát nedokážu. ()

Noviik

Čtyři hvězdičky dávám pouze za samotné songy, kterých je dostatek a jsou velmi dobře vybrány. Samotný koncert se povedl, jen to dvd je dosti odfláknuté hlavně z režisérské stránky Mosse z IT Crowd. Opičkám by slušelo něco ve větším stylu, ne jen matné pozadí, tmavý sál a obyčejná, až nudná režie. Škoda, pokažení velkého potenciálu. ()

mrs_ryzova

Naprosto souhlasím s maximem hvězdiček! Ještě před vydáním bylo avizováno, že se bude spíše jednat o menší filmek než o klasické koncertní DVD (příkladem za všechny je použítí filmových světel), takže nářky některých jsou naprosto neopodstatněné. Richard Ayoade odvedl vynikající práci (ostatně jako ve všech svých dílech, především hudebních klipek) - v první řadě mu šlo o originalitu, což se mu rozhodně povedlo. Navíc celé DVD naprosto dokonale vystihuje kapelu - bez zbytečných pozlátek a zdlouhavých keců dávka maximálně kvalitní hudby. Arctic Monkeys nejsou jedna z těch kapel, kdy kytarista skáče do davu a zpěvák neustále hází jeden joke za druhým. Tady jde v první řadě o hudbu a v té druhé vlastně taky a podle toho to taky tak vypadá. Nesmím také zapomenout vyzdvihnout "bubnující" bonus. ()

Martin_W

Skvělé, jako celí Arctic Monkeys. Žádné efekty a přitom nezapomenutelná podívaná. Alexovi jsem bohužel rozuměl zhruba každé třetí slovo, když promlouval k lidem a to si myslím, že angličtinu ovládám z odposlechu obstojně. 95% ()

Oxymoron

Hodně povedený koncert. Kapele šlo spíš než o monstrózní show s nášupem světelných efektů zachytit koncert v retro stylu alá šedesátá léta - a to se povedlo (i vzhledem k jejich "špinavě" znějícímu zvuku) dokonale. Bonusové bicí "sólo" s potlačeným zvukem ostatních nástrojů je pak dokonalá třešnička na dortu. PS - Že to točil Moss, to mi vyrazilo docela dech :) ()

oasismanik

Bebacek to vystihla dokonale, navyše Arctic Monkeys milujem už po troch albumoch /no hlavne po prvých dvoch, tretí bol o dosť slabší, lebo bol o dosť iný/, je to jedna z mojích top 5 britských kapiel, takže jednoznačne +5. ()

Matte27

Jsou to Arctic Monkeys. Jejich hudbu miluju a milovat budu, proto 5 hvězdiček. Ale proboha tohle, že je záznam koncertu těch "opiček", který slýchávám denně ze sluchátek? Ta energie tam je, ale filmařům se jí absolutně nepodařilo zachytit - líná kamera mi připomínala spíše přírodopisný pořad, nemohu si pomoct. ()