Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

Djmacik

Mne sa to páčilo a to už len kvôli dvom obľúbeným hercom (Jasonovi a Benovi). Po akčnej stránke to bolo fakt super a dal by som za 3* no obsadenie dopomohlo k 4om :) ()

rodier

Peknej konec, ale jinak slabota, bez hloubky a prilis uspechane. Statham mi prijde jako ze ma smulu na obsazovani v samejch povrchnich vecech, jako kdyby nemel na neco lepsiho.. ()

Hrus

Postava Fostera je neskutečně dementní, proč se s ním Mechanic Statham zahazuje (všechny akce mu skazí, je impulzivní a nevypočitatelný, skoro nemluví), nechápu. Nechápu ani proč chtěl být Foster se Stathamem, motivace a jednání postav jsou tu nelogické. Veškerá vata vyplňující prostor mezi akčními scénami je hooodně nudná a příšerná, žádné hlášky, žádné popichování hlavních dvou postav, nic. V takovýhle filmech typu zabiják/mistr kung-fu učící svého nástupce - jsou většinou hodně zajímavé tréninkové scény, zde skoro nic (kromě pár výstřelů z automatických zbrní na nějaký kamení, který od nich bylo asi deset kroků). Kdyby aspoň ty akční scény něčím zaujaly (jako nebylo to špatný, ale nebylo toho zas nějak moc). Pro mě obrovské zklamání a naprosté nevyužití Stathamova potenciálu. Horší než Kurýr 2 (ten film aspoň dával smysl a měl lepší akční scény) a lepší než Kurýr 3. ()

oSiSko

Keby tam nehral Statham, tak to ani nepozerám. Žiadne originálne nápady, totálne predvídatelný dej odzačiatku až do konca. ()

ArMinO

Bolo by to viac, za úplne dotiahnuté scény a mikrofóny mimo záber kamery. Ale aj tak ma to svojim spôsobom nadchlo. Statham zasa reže každému, čo sa mu pripletie do cesty. 80% ()

Patr1k

Neviem, prečo také slabé hodnotenie, niekedy si ozaj myslím, že väčšina hodnotiacich a komentujúcich je už tak intelektuálne inde, že...nenudil som sa vôbec, film mal celkom slušnú dávku napätia, scenár pomerne nápaditý (vzhľadom na vraždy), ale nedotiahnutý miestami, herecké výkony priemerné (Foster nadpriemer), štyri hviezdy dávam kvôli nadupaným akčným scénam hlavne s ohľadom na choreografiu, nutno vidieť pre milovníkov FPS hier :) ()

pcarogers

Jsou to čtyři, ale hodně slabé. Jde o to, že: 1) úvodní scéna mě zklamala, protože mi prostě nepřišla realistická, 2) zbytek filmu byl fajn a vlastně i docela překvapivý, 3) už v průběhu filmu jsem si uvědomoval, že přestože tento film postavený jak jinak především na charizmatu Stathama, neurazí a baví, mi z paměti vypadne již druhý den a to se také stalo. ()

veverysiak

Zavzdychnem si tak ako mnohí, ohromný potenciál, sľubná zostava a celé to zastalo niekde na polceste, možno to bol zámer naťahovať nás ako gumu na pyžame aj s rozuzlením zápletky, ktoré bolo síce jasné, ale určite sa naň tešil každý action-fan, aj s nedokreslením vzájomného vzťahu dvoch hlavných búchačov, lenže niekde sa stala chyba v komunikácii, a tak sa namiesto tajomna dostavil pocit svrbivého prázdna, inak záverečná mastenica nemá chybu, takže 65%. ()

maniak.sused

Sklamanie. Aj pre tých, ktorí nevideli originál, ide len o priemernú akčnú hollywoodsku produkciu. Pre fanúšikov Bronsonovho zabijáka to už nie je ani priemer, keďže odpadá jedna hviezda za námet. Aj keď som sa na film tešil najmä kvôli Stathamovi, napokon je to prvý akčný film, ktorému, mierne povedané, ,,nepomohol". Bronsonovej sonde do rozpoloženia chladného zabijáka s nechladným srdcom nesiaha jeho stvárnenie ani po členky. Fosterov nástup do filmu je síce sľubný a pôsobí o triedu drsnejšie ako Statham, jeho postava sa však prakticky nevyvíja a tak ako film postupuje, má mu jeho Steve stále menej čo dať. V scenári prišlo oproti pôvodnému filmu k trom zmenám. Prvá, hoci drobná a svojím spôsobom patetická, pôsobí pomerne osviežujúco a v kontexte postáv a zápletky svojím spôsobom aj uveriteľne. Ďalšie dva scenáristické zvraty sú však už jasnou reflexiou na súčasnú hollywoodsku ,,poptávku" a film ešte viac posúvajú do skorého zabudnutia. Ach, starý zlatý Bronsonov Mechanik... ()

adamciz

Tento film se nesl v rychle ubíhajícím a akčním tempu. Nenudil jsem se. Nebyly tam žádné zbytečné románky. Promyšlená akce od začátku až do konce, improvizace minimální. Jason Statham u mě patří mezi ty nejlepší akční hrdiny. Myslím si, že pokud by právě on nebyl v hlavní roli tohoto filmu, tak bych se nejspíš znovu na tento film nikdy nepodíval. ()

Ondrew

Dobrovolne sa priznavam, ze povodny film s Bronsonom zo 70. rokov som nevidel. O to viac ma potesil remake s nikym inym, nez Jasonom Stathamom v hlavnej ulohe. Pribeh o najomnom vrahovi mu -- uz tradicne -- sadol ako uliaty, Statham sa proste s nikym neserie, svoje "remeslo" berie smrtelne vazne a na vysledkoch je to rozhodne vidiet. Ako obvykle zaposobila hercova charizma, ktora je snad neprekonatelna (zatial ;)). Rovnako ma dostal i soundtrack v podani Marka Ishama. Kazdopadne... pamataje si, ze Arthur Bishop nic nenechava na nahodu, vsetko ma poistene (min. trikrat) a jeho vlastna smrt moze v konecnom dosledku dopadnut inak, nez by ste cakali. Nuz a Statham robi cest akcnym filmom. Tak to ma byt. Vsetko je v najlepsom poriadku, a tak moje hodnotenie jest 80%. ()

MFZB

Akčný film so Stathamom padne dobre v akomkoľvek počasí. Ide o typický akčňák držiaci si svoju úroveň, ale neprinášajúci nič nové. ()

burton-ka

West mě už po několikáté přesvědčil, ze on film roku nenatočí a už vůbec od nej nemohu čekat vic nez dobrý remake! Nicméně Statham, Foster a můj oblíbený Sutherland za jedna. ()

djtotal

Celkom slusny akcny film, ktory pobavi na jeden vecer, ak sa vam prave nechce vyrazit niekam do mesta. Statham sa naozaj snazil hrat zo vsetkych sil, ale jeho rola nieje prilis presvedciva. Viac hlasov by som dal Benovi Fosterovi, ktory svoje role aj vo svojich inych filmoch nielen ze hraje, ale doslova precituje a preziva. ()

wirtuaruska

Když, říkám nikomu neveř, tak nevěř nikomu. Mechanik je zabiják, který se musí dívat za svá ramena a dříve než někam vejde musí mít zkontrolovaný prostor. Prostě práce, kdy jsi jednou nohou v hrobě. A nedej bože, Bishopa nasrat a nebo zradit. Film byl grandiozní a premýšlím, že se podívám i na originál, ale když já tak nesnáším staré filmy. ()

Eeve

Celú minutáž som sa neskutočne nudila. A to som dúfala v niečo oveľa lepšie. Nudné boli dokonca aj akčné sekvencie, a to je už smutné. Nič neprekvapilo, tvorcovia pravdepodobne chceli ovaliť len samotným záverom, no i ten vyznie umelo a bez akýchkoľvek emócií - i keď Stathamovi by ste nevideli na tvári emócie ani keby traktory z neba padali, preto sa s ním pokúšať robiť nejaké scény kde ide o niečo ako ľútosť a pod je zbytočné mrhanie časom. Ako som už spomínala, pre mňa veľmi nudný rutinérsky film, čo na filmársky zážitok v dnešnej dobe ani zďaleka nestačí. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)