Rock zo strednej

• Česko Rock ze střední (viac)

Středoškolský outsider Will se spřátelí s dívkou, která na škole patří mezi nejoblíbenější. Prapodivnou dvojici svede dohromady jejich láska k hudbě, přidá se k nim i podivínka Sam a společně založí rockovou skupinu, s níž se přihlásí do hudební soutěže...  Když se mladík jménem Will přestěhuje s matkou do New Yersey, nezná nikoho. Na střední se spřátelí s podivínkou Sam a překvapivě i se školní hvězdou Charlotte. Charlotte se rozhodne společně s Willem a Sam založit kapelu, která by vyhrála v obří bitvě hudebních skupin, a zároveň se tak pomstít Charlottinu ex-příteli a jeho skupině "muzikantů". (oficiálny text distribútora)

MELODY

Ne že by to snad byla nějaká pecka a ne že by šlo o klišéprostý film, nějak mi to ale vychází na tři a půl hvězdy. Proč? Hele, muzika byla lepší, než jsem čekala, překvapivě se našlo i pár silných a těžších momentů, i když to určitě není stavěné na excelentních hereckých výkonech, sem tam nějaký slušný objevíte a vůbec celé je to mnohem méně vyumělkované a uhlazené, což je v tomto případě ku prospěchu věci.......no a protože mne tohle všechno příjemně překváplo, bryskně doplňuji půl hvězdy (moment překvapení se počítá, to vám potvrdí každej vojenskej pulec) a máme tu čtyři * jako vyšité. ()

krizi

Film sám o sobě možná nic moc, ale v záplavě všech těch teenagerovských hudebních komedií je to silný nadprůměr. ()

ljukyljuk

Asi jediná normálna teen hudobná komédia, kde nemali všetci oblečené pastelové tričká a nenacvičili spoločnú choreografiu s gitarami a dokonca tu ani nebola bohatá mrcha s nejakými mrchovskými posluhovačkami... namiesto nich tu bola veľmi dobrá hudba (nie v štýle "mám záverečné dojemné vystúpenie a všetko mi ide z playbacku" :D), za ktorú má film u mňa 1* naviac, príjemné postavy a dosť vtipná Lisa Kudrow ()

Trifi

Tenhle film je pro mě dalším jasným důkazem, že vnímání filmů prostě nemá logiku a stejně jako hudba nebo třeba požitek z jídla je to ryze subjektivní a krásně niterní záležitost. Muzikál ze střední jsem protrpěla, na Camp Rock bych už sice neflákla nálepku s varováním ministra zdravotnictví ale taky žádná sláva, ale "ze stejného těsta upečený" BandSlam mě přesto velmi mile překvapil. Což dosvědčuje pravdivost otřepaného přísloví, že když dva dělají totéž není to totéž... Samozřejmě, ani BandSlam se nemohl vyhnout několika více či méně trapným klišé, ale divákovi při tom rozhodně necukají koutky úst tak jako při jiných žánrových "skvostech". BandSlam měl prostě velkou kliku na onen neuchopitelný "faktor X" díky kterému z něj sálá vlna pozitivní energie a leccos mu tak odpustíte... Casting je divácky velmi vděčný - vždyť Lisu Kudrow musíme hltat vždy a ve všem a Vanessa se s Alyson předhání v tom, kdo je sladší... A k tomu jako třešnička na dortu David Bowie, jehož účast je sice okleštěna na nezbytné minimum, ale díky zajímavé scénáristické berličce se proplétá celým filmem... Jediným opravdovým negativem (možná spíš prokletím) filmu tak jsou názvy. A to jak přímo ze scénáře, tak ty z druhé ruky od distributorů. Nemůžu si pomoct, ale název kapely "Nemůžu dál, jdu dál" je prostě OTŘESNÝ. Onen rádoby "hlubokomyslný podtext" mě o parník minul a ikdyž se tváří nesmírně cool a oduševněle, pro mě je to jen a jen kýč bez smyslu a názvu. No a další várku smůly s názvoslovím naložil český distributor, který se chtěl svést na úspěchu Muzikálu ze střední a nechtěně tím způsobil, že značné procento potenciálních diváků tomuhle filmu ani nedalo šanci... Geniální a nedosažitelná Škola ro(c)ku je přece jen jiný level (i trošku jiný žánr...) ale BandSlam je v rámci hudebních teen-filmů jasný nadprůměr a aranž závěrečného songu je vymazlená lahůdka. ----- Hodnocení: 75% ()

Dovlatovka

Na americkou teenagerskou (nefekální) komedii o muzice to není úplně zlý. Sice objevovat v roce 2009 ska je poněkud opožděné, ale pár dobrjech fórů a muzika jakž takž. A líbí se mi představa, že nějakej šestnáctiletej amík ví, jak znějí thin Lizzy :-) 50 % ()

M0NCA

V rámci škatulky "jakýkoliv hudební počin ze střední" určitě nadprůměr. Tenhle čas od času vtipný, čas od času milý a čas od času nesnesitelný outsider má čas od času mimořádně vybraný hudební vkus, vzápětí ale holduje naprosto šílené tuctové hudbě o jakýchsi rytířích a teplém objetí. Chvílemi se vám chce tleskat, že mají konečně puboši kvalitní hubení film s docela roztomilou citovou zápletkou, hned na to se vám chce zvracet ze všeho toho teatrálního patosu. Nevyrovnané jako duše cílové skupiny... Třetí hvězda za Bowieho. ()

zaso162

Sympatickí herci, vynikajúca hudba, zaujímavé poňatie chalana, ktorý nezapadá do radu a vôbec všetko. Obsahové, či dejové klišé mi nevadilo, zaujalo, pobavilo, tak nie je o čom! ()

MimiD

O něco lepší nez muzikál ze střední a camp rock, ale stejně by tam slovo rock moc nemělo co dělat, obzvlášt kdyz ho zpívá vanessa hudgens. jinak některé písně dobré a chytlavé ale celkově spíš průměrné. Kvůli konečné písni a hlasu vanessi, který se mi tam nelíbil, jen ** ()

KdG

Bože to byla blbost. Ubohý děj, příšerní rádoby "indie" muzikanti. Snad jen na Vanessa Anne Hudgens se dalo dívat a díky ní jsem to dokoukal. Co nepochopím je, proč do takové sra*ky, která s ním nemá nic společného, zapojili Davida Bowieho. Myslim že to nemá zapotřebí. ()

Ronee

Typická americká High school a sladký a naivný film v štýle Nikdy sa nevzdávaj, ktorý mám však radšej, lebo tu bol skôr a videla som ho už dávno pradávno.Práve som si umývala zuby, keď vtom som začula, že ide film o hudbe, no nemohla som si ho nechať ujsť! Až som si ho pozrela dokonca. A čo že je tam klišé? A gýč? To je balzam! Inak to bolo tradičné, americké (ľudia sú tam podelení na krásnych a outsiderov - to je v zmysle tej tradičnosti), predvídateľné (najmä to, ktorá kapela vyhrá) ja som vedela ako to bude, ale neprezrádzam...teda nie konkrétne, ale vedela som. A bol tam youtube a David Bowie si tam púšťal videá a myspace, no úplne postmoderné to spravili a OMG - to ma znechutilo, tento internetový slang a tiež to Sa5m, ale 5 sa nečíta! Na odreagovanie je to skvelé, môj pätnásťročný brat sa bavil, aj ja aj ja! Jedna hviezdička navyše za dychovú sekciu a violončelo v ska kapele. I keď nemám rada americký štýl spievania je taký umečaný. ééé ()

LadyPig

Když tohle běželo v televizi, čekala jsem podobnou kravinu jako je Muzikál ze střední, ale nic jinýho nedávali, tak jsem tomu dala šanci. A k mému údivu mě to docela i pobavilo! Dokonce jsem se i zasmála a hudba byla celkem v pohodě. ()

Bezda22

Nevim přesně čim mě tehle film učaroval. Možná tim rozkošnym úsměvem slečny Hudgens a nebo prostě tim, že je to příjmená podívaná a opravdu povedená hudební komedie s dramatickym nádechem. No na každej pád, ten film úplně miluju. ()

Veruca

Ten film má všechno, co potřebuje k tomu, abych si ho užila, zasmála se při něm, dojala se u něho a nakonec mu na csfd dala 4* a nezapomněla na něj, co víc, byla přesvědčená o tom, že si ho ještě určitě někdy pustím. Plus - výborný soundrack a Aly s Vanessou, moje velké hudební oblíbenkyně a teď už i herecké. ()

Zlaticko1

Nevím jak na vás ten film zapůsobil, ale já se celkem pobavil :D některé scény jsou opravdu plné "trapasu", a mě to pobavilo, nehledal jsem tu nikterak velkej doják či "full-time comedy"... ()

Bigwave

Těch hudebních filmů jsem viděl poslední dobou nějak moc. Ale musím říct, že tenhle byl podle mého gusta. Nějak mi tam i postavou sednul Gaelen Connell jako hudební genie. Pěkně jsem si to užil. Podívám se na to klidně znova. ()

monty.cl

Film sám o sobě nenabízí nic nečekaného, nebo snad překvapivého, je v něm vše, co od tohoto typu zábavy očekáváte včetně všech klišé...ale na druhou stranu je potřeba uznat, že kapele to šlape velice dobře,takže za muziku jedna navíc...70% ()

vieriX

Pro všechny kdo viděli Školu rocku tohle je skoro podobné, ale svým způsobem naprosto jiné. Velice příjemná a zábavná skoro dvouhodinovka. Rozhodně jsem byl překvapen a doporučuji ke zhlédnutí nebudete litovat. Jo a mimochodem hudba tam je skvěla. Ps: Poslední song je fakt šupa ()