Obyvatelia Stratfordu nad Avonou nadovšetko milujú záhradkárčenie, ich trávniky a záhony sa hemžia sadrovými trpaslíkmi. Keď sa ich majitelia stratia z dohľadu, aj záhradní trpaslíci si chcú poriadne užívať zábavu a rozkrútia kolotoč súperenia - modrí z jednej záhrady a červení z druhej sú rovnako znepriatelení ako Montekovci a Kapuletovci od Shakespeaera. Na pozadí bláznivých udalostí, ktoré sa v Shakespearovom rodisku nečakane strhnú, sa začne odohrávať romantický príbeh trpasličích milencov Gnomea a Júlie... Animovaná komédia o zamilovanej dvojici záhradných trpaslíkov sprevádzaná piesňami Eltona Johna dodáva najslávnejšiemu príbehu lásky Williama Shakespeara nečakaný rozmer. A čo by na to povedal pán Shakespeare? Bol to skvelý rozprávač a animovaná paródia jeho hry by sa mu iste páčila. (TV JOJ)

Lenny.M

Hrozná nuda. Dívala jsem se na to jen kvůli dabingu Julie (Emily Blunt), který mě nezklamal, bohužel jinak stál celý film za prd. Hudba byla otřesná, příběh taky..Jediné co se mi na tom líbilo byla ta žába, ta fakt neměla chybu! ()

klerik

Napriek mojím obavám celkom znesiteľné, miestami aj roztomilé. K záverú film stráca dych (zbytočné stretnutie s Shakespearom) a v zápätí príliš pridáva (mega kosačka). Príbeh tuctový, vtipy väčšinou fajn... Eltonov návrat k animákom celkom znesiteľný... ()

sharky

85% Vtipne, hrave, pohotove, se spoustou rafinovanych vtipku v pozadi, s peknymi pisnickami a i to podani zahradnich trpasliku se vyyrovnalo se Shakespearem velmi dustojne. Jak s jeho samotnou postavou, tak s parafrazemi nazvu jeho her, ci skytym citatem z Hamleta a podobnymi vecmi, ktere deti vubec nepochopi, ale o to vic dospeli oceni. Je to film, u ktereho se budou bavit obe skupiny, deti i dospeli. Hodne podobny Sherkovi, jen se tu tolik netlaci na pilu a kazda veta neni automaticky snaha o vtipnou hlasku, coz je ve vysledku mozna i dobre. Nakonec dojde i na tema smrti a moralni pouceni, ale nastesti je to vsechno v prvni rade podane s humorem. ()

Flego

V susediacich domoch bývajú dve znepriatelené rodiny. Nás však nezaujímajú rozhádaní ľudia, ale sádroví trpaslíci, ktorých majú vo svojich záhradkách. Tí pochytili ľudské maniere a ich nepriateľstvo nepozná hraníc. A čo sa stane ak sa do seba zamilujú deti znepriatelených hláv trpasličích rodín ? Všetci poznáme ten tragický príbeh od Shakespeareho ( ako pomník si strihne epizódnu úlohu ), v tomto prípade však pôjde o roztomilú, hudobnú, príjemne iskrivú a hravú romancu, najvhodnejšiu akú možno natočiť pre malé deti. Vhodným a niekedy sofistikovaným spôsobom boli vložené do filmu pesničky, či len motívy, od Eltona Johna. ()

rikitiki

Vášeň pro zahradničení a Shakespeare prostě nejde dohromady, i kdyby je Angličané nakrásně milovali stejně hluboce. Jediný důvod, který mě napadá, proč příběh věčných milenců natočili se zahradními trpaslíky, je, že keramika neumožňuje příliš mnoho pohybů a mimiky a tudíž je levnější ji animovat, než zkoušet napodobovat organické bytosti. Vtípky jsou až otravně předvídatelné, ale hlavně, co čekat od nesmrtelného příběhu hraného zahradními ozdobami? Jedině krach. ()

Beastmaster4

Příběh samozřejmě na motivy Romea a Julie, akorát v trpasličí podobě.....no dobře, to by šlo, kdybych byl v této podobě něčím překvapen, kdybych se mohl něčemu od srdce zasmát, obdivovat animaci aj. Bohužel nic z toho se nestalo. To, že jsem se za celou dobu dvakrát zasmál, nedělá z filmu komedii. K tomu všemu vykradená hudba z Moulin Rouge. Takže mě sádroví trpaslíci ničím nepřekvapili a ani jsem to vlastně od nich nečekal. Film mám doma už delší dobu, ale právě pro očekávané fiasko jsem se na něj koukl až když opravdu nebylo po čem jiném sáhnout a právě na to se Gnomeo & Julie hodí nejvíc - na vyplnění času mezi nákupem a návštěvou zubaře nebo naopak :-D. Už mě celkem uráží to, jak scenáristi spatlají něco, co by neobstálo nikde jinde, ale protože z toho udělají animák, čekají, že to celou věc zachrání. Jsou horší animované filmy, jako např. Megamysl, ale i tak jde těžký podprůměr. ()

Terva

DIALOG : MODRÁ TRPASLICE - Negramoto !!! ČERVENÝ TRPASLÍK - Proti černochům nic nemám.......... A já si říkal - vložím to do přehravače, rychloposuvem se podívám na pár scének, stejně se mi to nebude líbit, a až to dojde k titulkům, tak to prostě vypnu a na film zapomenu. A ejhle, půlka příběhu je pryč a já, nejen že na to koukám, ale mě to i baví, směju se, fandím, trpím, prostě je to dobrý. Trocha ironie, humoru, dobré písně, akce i romantika. CITÁT - Pokoj jejím střepům......... Reklama na Terrafirminátor mě sebrala. Zbraň hromadného zahradNIČENÍ. CITÁT - Mňau.......... Růžobrk je prudič, ale ví co je láska a dramatika - trpaslík za trpaslíka. Ve filmu si zahraje i socha Williama Shakespeareho ( 1564 - 1616 nebo tak nějak ). Příběh podle originálního scénáře Roba Spracklinga a Johna Smitha. Executive producent - Elton John. Hudba - Elton John, Bernie Taupin, James Newton Howard a Chris Bacon. Asi nejlepší trpaslík je Benny, kterého ke všemu v češtině namluvil Pavel Liška, proto je tak imaginární. Další postavy v originále namluvili - Fawn : Ozzy Osbourne a třeba Tybalta namluvil Jason Statham. Na konec to všechno skončilo tragicky. Nebyl to zas takový hrozný trapaslík. Pro náročné je to i ve 3D. ()

Ajinka126

Vůbec nechápu pro koho to má být? Pro akcí nezasvěcené děti (protože ty, co znají Kobru 11 by to nebavilo), nebo staré babičky a dědoušky, jenž si na zahrádce skutečně tyto kýčovité trpaslíky hýčkají??? Fakt nechápu, kdo tuto zápletku s trpaslíky posvětil a které studio za TOHLE zaplatilo :D. To nemůže bavit nikoho, ani MĚ - poblázněnou do animáčů. Jen chudák W. Shakespeare, který napsal slavné tragické dílo, asi by si to znova rozmyslel, kdyby věděl jaký kýč se z toho stal. Za postavu Růžobrka přidávám jednu hvězdu, ten měl něco do sebe. ()

Kryton

Naroubovat Shakespeara do dětského animáku už od začátku ve mě vzbuzovalo obavy. Ty se následně projevily jako Spider pocit, který mě dopředu varoval zcela správně. Ne všechno animované je zlaté a zábavné. Trpaslíci modří a červení proti sobě bojují (ví vůbec někdo proč?). Nepřišlo ani nikomu divný způsob rozmnožování trpaslíků, když je tu dcera a otec/matka syn? Eltona Johna taky moc nemusím a jeho glorifikace je celým filmem protknutá. Navrch mě ani jedna postava nezaujala. Lepší trpaslíky jsem viděl v Ať žijí duchové a to byla jiná sranda pro děti. Na to se tohle ani nehrabe! ()

MartinezZ

Po dlouhé době animák, u kterého se nepovedl originální dabing (v českém jsem to neviděl a vidět už opravdu nebudu), neuvěřitelné. Animace nic moc, nápad sám už moc invence nepobral (logicky) a převedení do světa sádrových trphajzlíků nevím, jestli byl ten správný impuls k tomu, aby se film vůbec točil (Copy & Paste to Bin). Možná by tak tomu mnohem lépe slušel dětštější, milejší a naivnější kabátek. Tahle akční animovaná nijak zvlášť humorná parodie na boj dvou znesvářených rodin a love story byl krok vedle. ()

frashmaker

Celkově docela originální (jak už název napovídá), ale bylo tam pár docela hluchých míst. Nejvíc se mi líbila asi roztomilost postaviček. Někteří trpaslíci byli prostě dokonalí.. Ale podruhé bych na to už asi koukat nemusel. ()

Praxis

Boože, to byla hovadina. Z animáků jasný podprůměr, i když pár hlášek a nápadů to vykouzlilo a úžasné cameo Patricka Picard Stewarta v podobě Shakespeara rozhodně potěšilo :-) Jinak eště, že to trvalo jen tak málo minut, protože jinak bych to asi nedokončil. 30% a už nikdy více ()

ivishka

Jeden z mála animovaných filmů, který mě nebavil.Snímek u kterého člověk čeká, že se díky již velice známé tématice shakespearovského námětu rozejde malinko jiným směrem a svoji hořkost, kterou si tragédie nesou na bedrech zpestří něčím novým. Ale šlo tu jen o pitvoření hromádky porcelánu pořád dokola. Po konci filmu mi nepřišlo, že jsem se pobavila ale,že si asi nikdy nepořídím trpaslíka na zahradu. Jediné za co si ode mě tento animák zaslouží 2* je:krásně vyobrazená láska dvou plameňáků s propletením lidské bezohlednosti a marnotratnosti..;roztomilí králíčci, kteří tak krásně stříhali ušima :-);trpajzlík s ufiklým kloboukem tantující na notebooku značky BANANA :-D;a nakonec socha Willa Shakespeara-což uznávám za velkolepý nápad..Co bych tomu ještě ráda vytkla je jaksi sveřepost prosadit Eltonovo snažení se podílet na filmu a jak již většina z nás ví sir Elton John nedělá nikdy nic napůl takže to z tohoto snímku bylo také hodně cítit..Stačí na zaplácání nudy ale že by se člověk skutečně pobavil...to ne. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)