Obyvatelia Stratfordu nad Avonou nadovšetko milujú záhradkárčenie, ich trávniky a záhony sa hemžia sadrovými trpaslíkmi. Keď sa ich majitelia stratia z dohľadu, aj záhradní trpaslíci si chcú poriadne užívať zábavu a rozkrútia kolotoč súperenia - modrí z jednej záhrady a červení z druhej sú rovnako znepriatelení ako Montekovci a Kapuletovci od Shakespeaera. Na pozadí bláznivých udalostí, ktoré sa v Shakespearovom rodisku nečakane strhnú, sa začne odohrávať romantický príbeh trpasličích milencov Gnomea a Júlie... Animovaná komédia o zamilovanej dvojici záhradných trpaslíkov sprevádzaná piesňami Eltona Johna dodáva najslávnejšiemu príbehu lásky Williama Shakespeara nečakaný rozmer. A čo by na to povedal pán Shakespeare? Bol to skvelý rozprávač a animovaná paródia jeho hry by sa mu iste páčila. (TV JOJ)

chrispe

Tento animák jsem dávala na třikrát. Vždycky jsem u něj usnula. Říkám si, že když už vykrádám klasiku, tak to aspoň dělám pořádně. Ono už samotné zvolení zahradních trpaslíků mi připadá nešťastné. Nevím jak vás, ale mě dost děsí - a po loňském výletu do Mikulova, kde byl celý obchod s těmito postavičkami (některé nahé a v oplzlých pózách), se má nelibost ještě prohloubila. Úplně se ztotožňuji s komentářem Pethuska: ,,... jako film to postrádá charizma. Postavy jsou málo roztomilé, naprosto chybí vtipné hlášky a přestože to bylo docela krátké, nudila jsem se." Asi bych to lépe nenapsala. ()

Oonika

Dětská variace na Romea a Julii s dobrým koncem. Vcelku příjemná pohádka. Výjimečně musím pochválit dabing- Matonoha a Liška= dokonalé. Občas známé hlášky, parafrázované do světa trpaslíků. A hudba byla také velmi ucházející. ()

sigf07

Klíčovou otázkou je: Je možné, aby film, jehož hlavními hrdiny jsou kýčovití trpaslíci, byl něčím jiným než kýčem? Nevylučuji, že někdy v budoucnu bude odpověď znít jinak, ale v případě Gnomea a Julie říkám jedno obrovské NE. Na kostru shakepearovské tragedie se navalila masa pop-kulturních odkazů a líbivých prvků, mezi nimiž nechybí rádoby stealth akce, honičky a postavičky tak sladké, že si je co nevidět budou děcka odnášet jako bonus k happy-mealu. To vše ale je (se vší úctou k siru Eltonovi, který měl tentokrát dost mizerný úsudek), nezajímavé, povrchní a sterilní, navíc neoslní ani technická stránka věci. Když se na konci začne tančit a poskakovat, nějak se nemůžete zbavit dojmu, že o tohle tu šlo především. ()

sarfian

Nie dokonalé, ale vtipné, nápadité a celkom zaujímavé spracovanie na motív Romeo a julia. Bavil som sa na moje prekvapenie viac ako som čakal. A to je dôvod na 4*. VIDENÉ 1x ()

Petula009

Celkem slušný neškodný animák pro děti. Přiznám se, čekala jsem více. Nemastnost neslanost ale celková koukatelnost mě dovádí k 3* ()

renoarko

Deti to rozhodne poteší, ale podľa mňa príliš nevýrazný film. Nebolo to vyložene zlé, avšak na druhý deň si ani nespomeniete, že ste niečo také videli. ()

dudo0606

Bože tá reklama na kosačku vyhrala :D asi len za to sú tri hviezdičky navyše :D ... ale nie, výborné to bolo celé, vtipné, milé, obľúbil som si postavy a trafili môj humor :D ()

Fowl

Vlastně je to něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Vybrat si zrovna motiv od Shakespeara znamená, že jsem nečekal nic nového, až na pohádkovský happy end. Provedení je ale zábavné jak pro dospělé tak pro děti. Pokud nemáte nějaké velké nároky tak vás film nezklame. ()

Adrai

Je to úlet, je to vtipný, je to pěkný, není to tragédie (myšleno vůči originálu), má to pěknej hudební podkres (hold Elton), je to něco novýho ale občas se to trochu táhne. To vše je G&J a 4 hvězdy i kvůli tomu že je to dělaný pro děcka a nemůžete to tu srovnávat s celovečerníma velkofilmama ... ()

TEKAS

Velkolepá slátanina inspirovaná velkolepou tragédií, která se mi vcelku líbila. Zasmála jsem se, pobavila, odpočinula, příjemně to uběhlo a samozřejmě to nemohlo dopadnout špatně! A Terrafirminator si pořídím na sousedy:P ()

liberita

Dosť slabý animáč, ktorému síce nechýba originalita, ale to je asi jeho jediné výraznejšie pozitívum. Inak je naozaj nudný a príbeh o zakázanej láske dvoch záhradných trpaslíkov zo znepriatelených záhrad ma za srdce nechytil. Ako by aj mohol, veď ako hlúpo a divne to znie, keď si to máte len predstaviť, nieto ešte to reálne vidieť vo filme. Gnomeo a Julia ma nenadchlo ani po animačnej stránke, hudobná je tiež slabá, piesne Eltona Johna sú nezaujímavé a otravné a slušných vtípkov sa v celom filme nájde oveľa menej než v ktorejkoľvek Shakespearovej pôvodnej komédii. Jednoducho nevýrazný, šedý priemer v žánri animovaných rozprávok. ()

Bastinka

Super pohádka, které malé děti seznámí s největší láskou na světe - Romea a Julie. Příběh je moc hezky udělaný, není vůbec složitý a občas je i ftipný :-) DOBRÁ PRÁCE ()

slavokvasic

Aké "originálne" . Nebola tam jedna jediná vec, ktorá by ma prekvapila, ktorú by som nečakal. Deti a maloletí sa na tom zaručene zabavia ( kedže je to hlavná cieľová skupina ) ale pre dospelého diváka je to len klišé zamaskované do červených a modrých čiapok na záhradných trpaslíkoch, žijúcich na štýl Toy Story. ()

Scraffy

Vcelku originálne spracovanie jedného z najviac omieľaných filmových príbehov. Dej má dobré nápady a je hravý. Animácia je veľmi pekná a postavy spolu s ich dabingovými hercami sú takmer bezchybný. Určite sa jedná o jednu z nadpriemerných rozprávok. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (viac)