Dream Theater - Score: 20th Anniversary World Tour Live with the Octavarium Orchestra

(koncert)
všetky plagáty

Záznam z vystoupení americké prog metalové skupiny Dream Theater. Speciální vystoupení byl poslední v koncertní šňůře u příležitosti 20. výročí založení DT. Obsahuje především novější skladby z alb Octavarium a Six Degrees of Inner Turbulence (CD2), též několik starších. Vystoupení je unikátní v tom, že celá druhá třetina je souhra členů DT a Octavarium orchestru - výběr vhodných virtuózů pro tento koncert (v počtu třiceti osob + dirigent). Koncert se odehrává v Radio City Music Hall v New Yorku a celý koncert je prostupen číselnou symbolikou. (MartyMcFly89)

MartyMcFly89

Ach, jak krásně na mě koncert zapůsobil. Nejdříve jsem, před nějakou dobou, slyšel koncert jen ve zvukové podobě. Byla to má první zkušenost s Dream Theater (kromě zvláštní Under a Glass Moon, která je o deset let mladší, takže dosti odlišná) a zapůsobilo to na mě silně. Poté jsem viděl tento koncert a zjistil jsem, že Dream Theater je má nejoblíbenější nová skupina, převážně desky Octavarium a Six Degrees CD2. Všechny ty písně tu jsou, pár starších a příjemná The Spirit Carries On. Profesionální hráčské umění členů je na jedničku, navíc zvuková stránka písniček je podpořena velkým orchestrem. ()

Beckett51

Dream Theater je složený z lidí, kteří každý hrají na svoje nástroje jako naprostí bozi. Neskutečně složité kompozice, neskutečné výkony, neskutečná atmosféra a neskutečný zážitek. ()

Ratemus

Score je podle mě nejlepší dvd, kterým DT disponuje, je v tom všechno, kapela je v nejlepší formě. Výběr písní je výborný a kombinace s orchestrem je famózní, už jsem měl tu čest tuto kapelu vidět třikrát živě a vždy to byl úžasný zážitek, jen mě mrzí jedna věc, nezazní zde téměř žádná pecka z alba Train of thought ()

Slarque

Výjimečný koncertní zážitek ze závěru turné ke 20. výročí kapely. Ta prošla celou svou historii, přičemž došlo i na pár překvapení. Třeba období čtvrtého alba je zde připomenuto písní, která se na něj ani nedostala. Jelikož byli pod vlivem svého posledního alba Octavarium, zahráli nejdříve 8 kratších písní v základní pětici (cca první hodina koncertu) a potom dalších 8 skladeb za doprovodu symfonického orchestru. Takže celková stopáž je asi dvě a tři čtvrtě hodiny. Muzikantské výkony perfektní, kameramani to stíhali snímat všechno krásně ostře, zvuk je špičkový, takže moje spokojenost absolutní. A to do hodnocení ani nezapočítávám 56 minut dlouhý dokument o historii skupiny na druhém disku. ()

liquido26

Neskutečné vystoupení. Opravdu průřez kariérou jak se patří - z každé desky 1 písnička, dvě nevydané skladby, 5 věcí z novinkového alba Octavarium a na závěr letitá klasika Metropolis a to vše od půlky podpořené symfonickým orchestrem. ()

Smejki

Jak říká klasik: "Já jenom sírám!".......chlapci a děvčata, kdo neviděl nebo aspoň neslyšel koncertní verzi songu "I Walk Beside You" je duševně ochuzen o nadpozemský zážitek. ()