Dream Theater - Score: 20th Anniversary World Tour Live with the Octavarium Orchestra

(koncert)
všetky plagáty

Záznam z vystoupení americké prog metalové skupiny Dream Theater. Speciální vystoupení byl poslední v koncertní šňůře u příležitosti 20. výročí založení DT. Obsahuje především novější skladby z alb Octavarium a Six Degrees of Inner Turbulence (CD2), též několik starších. Vystoupení je unikátní v tom, že celá druhá třetina je souhra členů DT a Octavarium orchestru - výběr vhodných virtuózů pro tento koncert (v počtu třiceti osob + dirigent). Koncert se odehrává v Radio City Music Hall v New Yorku a celý koncert je prostupen číselnou symbolikou. (MartyMcFly89)

Beckett51

Dream Theater je složený z lidí, kteří každý hrají na svoje nástroje jako naprostí bozi. Neskutečně složité kompozice, neskutečné výkony, neskutečná atmosféra a neskutečný zážitek. ()

Ratemus

Score je podle mě nejlepší dvd, kterým DT disponuje, je v tom všechno, kapela je v nejlepší formě. Výběr písní je výborný a kombinace s orchestrem je famózní, už jsem měl tu čest tuto kapelu vidět třikrát živě a vždy to byl úžasný zážitek, jen mě mrzí jedna věc, nezazní zde téměř žádná pecka z alba Train of thought ()

Slarque

Výjimečný koncertní zážitek ze závěru turné ke 20. výročí kapely. Ta prošla celou svou historii, přičemž došlo i na pár překvapení. Třeba období čtvrtého alba je zde připomenuto písní, která se na něj ani nedostala. Jelikož byli pod vlivem svého posledního alba Octavarium, zahráli nejdříve 8 kratších písní v základní pětici (cca první hodina koncertu) a potom dalších 8 skladeb za doprovodu symfonického orchestru. Takže celková stopáž je asi dvě a tři čtvrtě hodiny. Muzikantské výkony perfektní, kameramani to stíhali snímat všechno krásně ostře, zvuk je špičkový, takže moje spokojenost absolutní. A to do hodnocení ani nezapočítávám 56 minut dlouhý dokument o historii skupiny na druhém disku. ()

liquido26

Neskutečné vystoupení. Opravdu průřez kariérou jak se patří - z každé desky 1 písnička, dvě nevydané skladby, 5 věcí z novinkového alba Octavarium a na závěr letitá klasika Metropolis a to vše od půlky podpořené symfonickým orchestrem. ()

Smejki

Jak říká klasik: "Já jenom sírám!".......chlapci a děvčata, kdo neviděl nebo aspoň neslyšel koncertní verzi songu "I Walk Beside You" je duševně ochuzen o nadpozemský zážitek. ()

MartyMcFly89

Ach, jak krásně na mě koncert zapůsobil. Nejdříve jsem, před nějakou dobou, slyšel koncert jen ve zvukové podobě. Byla to má první zkušenost s Dream Theater (kromě zvláštní Under a Glass Moon, která je o deset let mladší, takže dosti odlišná) a zapůsobilo to na mě silně. Poté jsem viděl tento koncert a zjistil jsem, že Dream Theater je má nejoblíbenější nová skupina, převážně desky Octavarium a Six Degrees CD2. Všechny ty písně tu jsou, pár starších a příjemná The Spirit Carries On. Profesionální hráčské umění členů je na jedničku, navíc zvuková stránka písniček je podpořena velkým orchestrem. ()