Příběh Waltera Davise, perspektivního, ale poněkud smolařského úředníka, jemuž zkazí slibnou kariéru krásná žena, podivně alergická na alkohol. Stačí sklenička šampaňského a Nadia Gates promění významný večírek pořádaný Japoncem Yakamotou, zámožným klientem firmy, v níž je Walter zaměstnán, v chaotickou vřavu končící Walterovou hodinovou výpovědí. A to bláznivá noc teprve začíná. (oficiálny text distribútora)

cinema_cz

Režisér Blake Edwards zvolil pro svou komedii velmi uspokojivou směs nadsázky, romantiky a kýče. Schůzka naslepo je popravdě řečeno filmem pro bránici. Přesněji - pro divákovu bránici, protože vzdor mnoha starým známým (ale osvědčeným) klišé nabízí snímek sotva dvě tři místa k vydechnutí a osušení slz. (08/1991, Iva Hejlíčková) ()

walkingdead

Nápad přesunout nový objev televizní komediální scény Bruce Willise na velké plátno se podařil, s Kim se výborně doplňovali a na svět přišla jedna z nejzábavnějších komedií 80. let. ()

VanBradley89

První větší Willisova filmová role. Popravdě jsem se bál, co přesně čekat. Ale byl jsem hodně překvapen. Protože až na několik slabších pasáží je to komedie, která perfektně odsejpá. Je tam strašně moc skvělých scén ( soud, večírek, noc před svatbou 50%...) no prostě hodně :) A úžasně roztomilá Kim. ()

r007

Komedie mě sice pobavila, ale nemohla jsem se zbavit pocitu, že toho chlápka přece znám a že se určitě nejmenuje Walter, ale David . Prostě opět úžasně vtipný Bruce. Ale co u mě fungovalo v Moonlightingu, už nefungovalo tady. Jedenkrát stačilo. ()

BLStryker

Velice zábavná komedie, jejíž vtipnost pramení zejména z opakovaných gagů a bláznivých situací, do kterých člověka "dostane" alkohol. Willis i Basingerová zahráli perfektně - hlavně jejich přechod z normálu do opilosti a následné kocoviny nemá chybu a např. scény na firemním večírku a pak na mejdanu jsou skutečně nezapomenutelné. Zdatně jim ale sekundoval i John Larroquette ve vedlejší roli totálního pošuka. Viděl jsem dnes tento film znovu asi po 15 letech a je to pořád (skoro) stejná prdel jako kdysi. Vřele doporučuji. ()

foils

Zajímavé dílko. Děj a zápletka jsou natolik přehnané a nesmyslné, že vás tento film těžko může urazit, naštvat nebo vám přivodit depresi. Jinými slovy, Schůzka naslepo nezarmoutí, což u komedií nebývá zdaleka vždy pravidlem. Na druhou stranu se stejně těžko dá mluvit o tom, že by vás vyloženě potěšila: Většina gagů je totiž natolik provařená a triviální, jako kdyby je vymýšlelo osmileté dítě. Prostě takový pokus o resuscitaci filmové grotesky s oživením v podobě typicky US '80s hudebních čísel. ()

Pythonator

Dnes už klasika mezi romantickými komediemi. Excelující Bruce jako ožrala sabotující večírek je nezapomenutelný a Kim jako nametená kráva, jakbysmet. Jedná se o velmi netradiční romanci a nemůžu si vybavit ani jeden film, který by se tomu podobal. Originál každým coulem. ()

Ludva

2021-11-29*[2009-01-26] * Příjemná romantická komedie, hlavně kvůli Willisovi, Basingerová nehraje (ani nevypadá) nijak zvlášť dobře. Film postupně ztrácí tempo, aby ho naposledy zase nabral v úžasných scénách, kdy se Walter v noci dobývá do domu. Zbylých pár minut poté je zoufale nudných. * Zhruba v polovině snímku je vynikající scéna, kdy Walter předvádí policajtům, že není opilý, a nenápadně za ním, téměř mimo obraz, předvádí totéž Naďa, která je úplně namol. ()

BigBen87CZ

Škoda jen, že průvodní noc nebyla delší ... po jejím skončení šel humor i děj tak trošku z kopce ... jinak se ale nebojím dát 55% ... což je o trošičku víc než moje obvyklejší neurazí/nenadchne ... ()

thor00i

Myslel jsem, že mě čeká nějaká další průměrná romantická komendie. Ale takouvouhle skvělou ztřešťěnost jsem nečekal. U natáčení se asi museli pořádně vyblbnout. Film skvěle ubíhá a u dvou scén mi vytryskly slzy smíchem. Takže super! ()

CaveRnDish

Film názorně ukazující rozdíl mezi áčkovým a béčkovým filmem. Dobří herci, ne špatný scénář, ale povrchní a amatérské zpracování. Film pro jedno shlédnutí - u mě dokonce s přeskočením několika mimořádně nezvládnutých scén, a následné zapomenutí. ()

SNCIS

"Je hezká, ale dávej bacha! Když se opije je..." Romantická komedie o chlastu aneb jak se chovají ožralý. "Není taková jak jsem čekal." - "A jaká měla bejt?" - "Slepá." - "Je hezká a vtipná." - "Jestli si ho ale vezme, nemá všech pět pohromadě!" Willis v trochu netradičně roli ušlápnuté úřednická a Kim Basinger jako ta alkoholička. Je to dost přehnané místy až trapné. - 30%. ()

Sony chystá remake Schůzky naslepo

Sony chystá remake Schůzky naslepo

02.08.2018

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)