Volné televizní zpracování stejnomenného klasického sci-fi románu Johna Wyndhama vypráví příběh Billa Masena, který se jednoho dne probudí do světa, kde většina lidí oslepla. Zkázonosnou příčinou oslepnutí se stal záblesk z meteorického roje, který Bill Masen nemohl sledovat z důvodu nehody na trifidí farmě, při které přišel krátkodobě o zrak. Trifidi, živé rostliny, které byly původně pěstovány jen pro olej, si přisvojují vlastnost chodit a komunikovat mezi sebou, a díky jejich žahadlům plnými jedu se stávají hrozbou pro lidstvo, které se tak ocitá tváří v tvář zákeřnému nepříteli. Bill Masen ale není jediný, kdo nepřišel o zrak. Rozplétají se zde i osudy reportérky Jo Playton, majora Cokera i zrádného Torrence. Začíná tak válka nejen s trifidy, ale i s maniaky a pomatenci z řad lidí. Postapokalyptický svět se probouzí a již nic nebude takové, jako bylo dřív. (rodo)

Safir

Tak tento film s knihou moc společného nemá, ale to vůbec nevadí - líbí se mi jak autoři zasadili příběh do moderního prostředí. Rozhodně mě film velmi příjemně překvapil. Očekával jsem frašku, mizerný Trifidy a nijaký příběh, ale to se naštěstí nestalo. Celý film jsem si užil, Trifidu byli perfektní a byl jsem nustále napjatý. Příběh byl velice soldní a herci také příjemně překvapili, hlavně Eddie Izzard jako záporák byl přesvědčivý. Film sice dvakrát nebo třikrát kolpýtnul, ale i tak, solidní 4*. ()

Pitryx

Mimo neúnosné délky, ale asi ne zbytečné, tomuto snímku lze vytknout už jen pár maličkostí a drobností. Zcela jistě jde o lepší adaptaci knihy, nežli starší verze. Dávám 3* a to je na TV film si myslím dost. Tohle téma si zasloužilo velké plátno. 20111119-1:9059/92522:9203/9254 ()

Stejšn

V pořadí už třetí adaptace a ZASE nahovno! S knížkou to má společného asi ještě míň než film z roku 62. Kdyby to byla jen napíču adaptace, ale on je to i debilní film. Chudák Wyndham. Chudáci diváci. Chudáci trifidi. ()

Leonora

Takový silný námět a houby z toho. Pohřbený potenciál. Silné emocionální momenty úplně ploché, napětí mizerné, příběh dočista setřený jalovými záběry z oken. Zvukař a autor hudby by měli změnit profesi a jít třeba zametat chodníky, na tom se nedá nic zpackat, protože jsem rozuměla každému desátému slovu a hodinu po shlédnutí nemám tucha, že by tam vůbec jaká hudba byla. ()

Pangi

Je mi z toho smutno.Je to ještě horší než seriál z roku 1981.Ten se alespoň věrně držel předlohy a měl slušnou atmosféru.Tady není nic atmosféra, herecké výkony, triky, změny oproti knize všechno špatně:-(. ()

Ricci

Se seriálem BBC z roku 1981 se to nedá srovnat. Zde je z toho levný trochu lepší béčko, nemulvě o velmi, velmi volném zpracování předlohy. ()

George.Camel

Tato seriálově-televizní adaptace mě strašně moc nebavila, oproti knize, kterou jsem četl již několikrát a kde si člověk představuje trifidy naprosto jinak. Tyto chodící agave s květem kobry mě rozesmály. Druhý díl vzdávám, naprostá ztráta času. Raději si knihu přečtěte, než sledovat tento pořad. ()

waltosin

Vůbec mi to nedává smysl, těch rostlin s tenkýma chapadílkama by se bálo tak pětiletý dítě. Nevím jaká byla knížka, ale jestli je to, jako tahle hovadina, tak jí číst radši nebudu! ()

papuchalk

S vynikající knížkou to moc společného nemá, a to je důvod proč to v hodnocení upadá do podprůměru. Nevím proč se scénáristi snaží vymyslet něco nového, když to původní je samo o sobě vysoce kvalitní. Místy je to opravdu úsměvné zpracování. Trifidi obsadili Tower Bridge!!! :D Staromilci však pláčou... ()

Elyurias

První část ušla, druhá byla horší, ale alespoň mě to přimělo přečíst knihu s tím, že to přece musí být mnohem zajímavější než ten děs. Což je docela plus - za to ta třetí hvězdička:) A to věčné problikávání vzpomínek hlavní postavy mě nehorázně otravovalo, chvílemi jsem měla pocit, že snad začnou převažovat nad samotným dějem .Příště prosím méně těch šílených flashbacků... Velmi mě pobavil Eddie Izzard, v okamžiku kdy sundal kšiltovku mi bylo jasné, že to bude ten největší padouch a taky byl. A ten jeho obleček, který si vybral - typické, ale sedí mu to:) ()

anthea

Absolutně žádná atmosféra, překopaný děj krásné knihy a na roli Joe Playtonové mi nesedla Joely Richardson. Film mne vůbec nevtáhl do děje, nebavilo mne to. Ačkoliv trifidi byli udělaní opravdu dobře. ()

socket7

Škoda že se tento snímek nedržel více knižní předlohy. Dvě hvězdy za krásnou Joely Richardson a super záporáka Eddieho Izzarda. ()

Marty_cz

Nestojí to za nic ani jako sci-fi a ani jako horor. Ale s určitým odstupem a pohledem na věc se jedná o dobrý nápad, kterému k průměrnosti chybí akorát rozpočet. ()

harycek

Knihu jsem četl od mládí nejmíň 20 krát tento film se vcelku drží dějové linie , něco vynecháno , něco jinak, ale samotní trifidi jsou vynikající a hlavně hlavní "padouch" je jak vyšitej, lepší zpracování zatím není a trochu z nostalgie dávám pět!!!! ()

VUCAKO

Znám velice dobře román i první minisérii (1981) - a kupodivu mi ani tato zbrusu-nová adaptace nevadila. Scénář se tolik nedržel předlohy, ale zase bylo zpracování technicky zajímavější a vizuálně hezčí. Za druhou polovinu musím něco strhnout. Pokud jste ortodoxní ctitelé literární předlohy, asi byste měli být varováni.. ()

RomaS

Knihu od Johna Windhama podle které vznikl tento film jsem četl dvakrát, takže mé srdce zaplesalo, když jsem zjistil, že tento skvělý příběh někdo zfilmoval. Jak to ale bývá nemilým zvykem, zfilmování většinou degraduje knižní předlohu. Naštěstí, není to tento případ. Je jasné, že od televizní produkce nemůžeme čekat zázraky a taky nedostatek peněz je na trikové stránce filmu znát, ale na mě film přesto zapůsobil. Měl jsem pocit, že Trifid je zde mnohem zdatnější a nepřemožitelný protivník než v knize, podle níž se scénář někdy více a někdy méně držel. Tíživá atmosféra přeživších slepých po katastrofě, jejichž osud je zpečetěn, je všudypřítomná a scény jako kdy pětiletá holčička vede za ruku svého slepého otce ulicí Londýna, který se zmítá ve smrtelné křeči pádu civilizace se vám zaryje do paměti. ()