Rabbits

všetky plagáty
Krátkometrážny
Francúzsko, 1893, 1 min

Člověk pustí králíka z výšky asi dvou metrů. Film se velice podobá Mareymu dalšímu snímku Falling Cat. (Vojtino)

brit84 odpad!

Nevím, co si na tom ten "vědec" dokazoval, ale házet zvíře z výšky, ať už je to za jakýmkoliv účelem, se mi těžce protiví. ()

Jezinka.Jezinka

Jsou věci, které je těžko hodnotit, za králíka pět, kouzlo bílého králíka odhalili filmaři, když film byl ještě mladý, za zacházení s králíkem odpad a toho, kdo měl ten bezva nápad, bych hodila z Tarpejské skály a jeho pozůstalým ho posléze předložila upraveného s brusinkami, naklepaný by byl solidně. Tři hvězdy jako kompromis mezi extrémními hodnoceními, která jsou namístě naprosto stejně. ()

Webb

Padání z výšky tří králíků, přičemž celý je vidět jen ten prostřední. Ostatní dva jsou na okraji záběru a je u nich vidět pouze část. Občas králíci spadnou i na hlavu (na rozdíl od kočky, která, nevim jak to dělá, ale vždy spadne na nohy). Étienne-Jules Marey si pohrává se záběrem a přišel na to, jak záběry zpomalovat. Video bylo pro jeho délku občas paradoxně zrychlené. ()

PetrPan

Králík několikrát upuštěný na měkkou matraci, de facto jedny z prvních pokusů na zvířatech zaznamenané na filmový pás. Kdyby se odehrávaly vždy v tomto duchu, zřejmě by nebylo námitek. Ovšem pozdější "vědci" by matraci nahradili hřeby a králíka pro jistotu svázali...Zajímalo by mne, zda tvůrci po pokusu králíka pustili nebo vstoupil do metabolické přeměny , třeba na paprice. Ten obsah tady popisuje pouze část studií pohybu králíků - více v diskuzi. ()

Marek1991

Ono zas až tak zlé voči tomu králikovi nebolo, veď tam mal mäkký podklad, na ktorý dopadal. Zlé boli akurát tie polohy z ktorých ho púšťali. Ako dôkaz, že dopadne na nohy ako mačka by podľa mňa stačil jeden záber a nie veľa rôznych polôh. ()

santiamén

Ladnosti kočky možná tito pokusní králíci při dopadu nedosahují, ale nechápu ty nářky zde - zjevně se jim nic nestalo, možná pak jen měli o čem vyprávět příští generaci králíčat. ()

PetraMishka

Marey cht+l zjistit, jaké svaly a pohyby zapojí králík, když padá na zem. Je to morbidní (i když je tam matrace), ale vypadá to přesně jako záběry z nějakého pokusu. ()