Santi má problémy - nedokáže se pohybovat na volném slunečním světle, začínají mu růst podivně zuby a čím dál více se rozšiřuje jeho nemoc. Spolu s jeho matkou na jeho přání tedy odjedou tam, kde by se jeho problémy měly vyřešit, do míst kde slunce nesvítí. V novém domě a hlavně jeho okolí se ovšem začnou dít podivné věci, se kterými je navíc Santi spojován. Pokud nechce čelit obvinění, bude muset věci vyřešit. (Pumiiix)

CjKukis

Hutná atmosféra lesa je fakt děsivá a navíc pokud tam něco fakt rychlího a vražednýho lítá sem a tam. Nejlepší jsou scénou s noční kamerou to je nářez, jen snad jediná škoda je ten závěr dost rychle jsem ho odhadnu. Jinak paráda. Španělé se do toho uměj obout a nahnad lidem hrůzu. ()

wampire23

Ďalší závan hororovej tvorby zo Španielska. Tentoraz na tému strašidelného lesa. Teda skôr toho, čo ten les ukrýva:D. Shiver je spočiatku veľmi solídnym hororom, ktorému vládne skvelá strašidelná atmosféra. Zlo cítime z každého pohľadu medzi stromy, s každým závanom vetra. Avšak približne v polovici filmu (teda vlastne asi tak po tretine) nastáva odhalenie ,,Príšery" z lesa. Potom už atmosféra nie je taká hutná, pretože naše malé divé dievčatko nevzbudzuje takú hrôzu ako iné lesné príšery (Blair Witch, Friday 13th,....). Ku koncu sa to už celé zvrtne do kriminálky hodnej epizódy nejakého rakúskeho seriálu, ale čo už narobíme. Záverečný twist musel byť čitateľný každému priemernému fanúšikovi hororov, ktorý už má čo to za sebou. Počas filmu nám je nastolených niekoľko klišoidných scén vo francúzskom kabáte, takže tu amerikanizmus nie je taký markantný (u Amíkov je to ako cez kopírak). Vyzdvihnúť treba najmä postavu mladého Santiho, ktorý nás prevedie celým svojím príbehom. Ukázal, že má talent a možno si ho časom všimneme v ďalšom snímku, možno aj v americkom. A takisto skvelá kamera, vďaka ktorej sa obyčajný les za denného svetla dokáže premeniť v strašidelné a nehostinné miesto. A to nehovorím, čo sa tu deje keď sa tu zotmie. V žánri súčasných hororov je to nadpriemer, ktorý určite nebude nudiť. Neochvejných 60%. ()

Oxymoron

Španělský horor se do toho pořádně obul a po skvělém El Orfanatu nám naservíroval další tajemnou podívanou. Tématem opět vcelku originální, atmosférou se však už začíná přibližovat spíše k americkým vyvražďovačkám sázejícím na nechuť a lekačky. Nic to ovšem nemění na tom, že v celkovém součtu je to pořád o třídu lepší horor, než co nám poslední dobou podává do kin náš velký zaoceánský Bruder (Jakob). ()

Illy

Tento film má skvělou atmosféru, jen jsem tušil jak to dopadne....a překvapení se pro mě nekonalo. Škoda, jinak by šla hvězda nahoru. ()

El Loco

Španielsky horor patrí v poslednej päťročnici do výkladnej skrine tohto žánru a tak aj preto som vkladal do ESKALOFRÍA nemalé nádeje, ku ktorým ma okrem lákavého filmového plagátu, povzbudil aj nepochybne zaujímavý náčrt obsahu na tejto stránke. Keby som ale tušil, že zhliadnem takúto weird-hororovú verziu Mauglího vo female forme (sorry, spoiler), asi by ma ta eufória rýchlo opustila. A dôvod? Absencia napätia a atmosféry, poriadneho hororového „záporáka“ a filmový zážitok akurát z krásnej španielskej vysokohorskej prírody. Prečo mám ten pocit, že súčasní autori hororov si myslia, že k tomu, aby ich film za niečo stál, stačí, aby urobili v scenári miesto pre malé dievčatko (10-15 rokov) so skleným pohľadom, vražedným apetítom a mierne nadprirodzenými schopnosťami a všetci sa z toho poserú? Však časy Sadako sú už dávno za nami, treba sa predsa posunúť trošku ďalej...Zbytočný film, z ktorého mať SHIVER veru nebudete...A ten záver? Oh my god... ()

Mortemiss

Zajímavá holka, asi přestanu chodit do lesa, co když tam vypustili celé stádo šílených dětí? Film byl zajímavý, ale zdálo se mi, že se v něm rozvíjí dva rozdílné příběhy. Chlapec, který trpí prazvláštní nemocí a divoška, která žije v lese. Né že bych měla něco proti holce, která s radostí zabíjí ostatní, někteří si to možná i zasloužili. Celkem legrace, ale nebyl to zrovna horor, spíše drama. ()

Haniczka

Sice jsem se moc nebála, ale zato jsme po filmu zkoukli dokument o "feral children" a to bylo přínosné. A kdo proboha tak blbě napsal tu postavu matky? (spoiler) Jak tam tak poklidně spala na gauči poté, co nevěděla, kde je její syn a zda to není vrah a co se vlastně stalo? Anebo jak byla mimo dům záměrně právě v té chvíli, kdy se tam objevila ta holčička? Jedna hvězda dolů. ()

Saur.us

Po vlažném začátku nastává atmosféra, co by se dala krájet, s pobíháním po lese s neznámým nebezpečím v pátách, mysteriozní zápletkou a docela pěkným vyvrchlením. Pěkně jsem se bál a to se počítá. Silná 3. ()

KOZEL84

Jo no,když tohle píšu,mám můj ksicht výraz nevěřícného zděšení,protože to individum co vypotilo tenhle (ani nevím jestli tomu tak říkat) scénář,prostě nemůže být normální.To je jako by v ústavu imbecilů posbírali slohovky,vybrali tu největší zhovadilost co je schopný chorý mozek vyblít a rozhodli se místo vytření si s ní temného místa,ji natočit.Klišé střídá nesmysl,stupidita se mění v kreténismus,debilní zvrat ústí ve zbytečnost a celé je to to totální prasárna.Přitom režie je celkem slušná a výprava krásná.Začneme světlo/plachým klukem,který se právě z tohoto důvodu stěhuje do nějaké díry v Laponsku,kde po něm bezdůvodně začne vyjíždět nejhezčí místní buchta (tohle americké klišé je určitě útěchou pro spoustu nejistých chlapců,kdybych to věděl,nechal sem se ve škole šikanovat) a zjistíme,že něco (malého) běhá po lese a žere všechno živé.To sou první dva 'a kurva' momenty.Čekal bych,že námět se světloplachostí (film se navíc jmenuje V temnotě) se bude nějak dál rozvíjet,ale proto co se pak děje to nemá naprosto žádný význam.Stejně tak se jimbo mohl rád opalovat a chodit na solárko.Jakmile sem uviděl co to po lese běhá,byl tu třetí 'a kurva' moment.Zjištění co to je a proč(??!!),je čtvrtý a tady už se dostavila chut' vypnout to,jenže zvědavost s jakou další pičovinou tenhle vyblit příjde byla větší.Rádoby zvrat byl pátý.Vzpomínkový flasback a nesmyslné vysvětlení byl šestý.Dementní rozlučka sedmý a povinná tečka už byla jen jedno velké 'ach jo(ne)'.Tohle by se dalo používat ke zvýšení sebevědomí začínajících scénáristů.Jediné z čeho mám strach je další dílo toho blba co to napsal. ()

Venous666

Vidím Španělsko a očekávám kvalitní horror, jak už je klasika, ale tohle se nějak moc nepovedlo. Hlavní hrdina hraje opravdu přesvědčivě, ale kdo by tohle nezahrál, být strachy vyděšený a fňukat do peřiny. Očekával jsem lepší cílovou rovinku, ale dopadlo to pod moje očekávání. Spíše než horror to byl silný thriller. 55% ()

zahadum

Prvých 40 minút je skvelých ... ona známa nevedomosť o " príšere " vzbudzuje strach z neznáma...potom je to už len klasický a povinný sled udalostí známy všetkým hororom. ()

Rockerman

Je tu všechno, co má dobrý horor mít, přesto nejsem nadšen z tohoto filmu. Atmosféra je dost hustá, některé scény jsou k připos...í, ale celkový dojem není jednoznačně dobrý. Hlavně špatné dialogy, ale také poněkud amatérský způsob natočení sráží film někam do průměru, o značně nelogických událostech nemluvě. Španělské filmy miluju a jejich horory jsou většinou udělané dobře, Eskalofrío je však podle mne jen průměrný. Erika je fajn!(9.11.2015) Po dvou a půl letech se mi to líbilo nějak víc a proto přihazuji jednu hvězdu. ()

vendy63

Budu muset psát bez hodnocení filmu protože mám ráda Španělské horrory ale tentokráte,bohužel.Čekala jsem že se mi budou vlasy ježit hrůzou a to mně vyděsí obvykle i maličkost ale sama nevím.Tentokráte (a to jsem na to koukala o pulnoci) semnou nic nepohlo.Určitě bych tenhlecten film nesrovnavala s F.Labyrintem a ani se Sirotčincem .Vážně nevím asi budu jedna z mála komu se to až tak nezamlouvalo ale o tom to je. Snad příště ,mimochodem k výše zmiňovaným fillmům bych ještě přidala Prince bez království.Bohužel V temnotě se k nim nepřiřadí a nepomůže ani jasný sluneční svit. ()

Porp

Ak by malo moje hodnotenie spočívať iba v tom, či mám alebo nemám odporučiť tento horor, tak rozhodne odporúčam. Síce ho trochu kazia rôzne vedľajšie a absolútne bezvýznamné zápletky, ale o to pri takýchto žánroch vôbec nejde. Dôležité je, že sa tu človek má čoho báť. ()

foundation

Celkom slušná záležitosť ale od Španielov som čakal viac. Hlavne ku koncu. Prvou polovicou si to síce vybuduje dobré základy ale namiesto toho aby to stavilo na atmosféru až do konca, čo sa mne vyslovene žiadalo ( malá osamelá dedinka v údolí, uprostred lesov je absolútne ideálne miesto a ostala úplne nevyužitá ) to hlúpo skočí do nejakých pofiderných nahánačiek a totálne si to zdemoluje ten podklad prvej polovice. Doklep potom prichádza tým chatrným ,,vysvetlením,, a zákulisím príbehu ktorý mi teda moc nesadol. 65 percent ktoré tam teraz svietia je myslím tak akurát. ()

Eki

Unikátní skládačka všech možných i nemožných hororů. Všechno už jsem někde viděl, ale už ani nevím kde. Nejvíc zaujaly dvě dívky. Jedna pěkná a druhá méně pěkná. Ta méně pěkná snad hrála i v Martyrs. Jen nevím, co si mám myslet o scénách, které byly točené vyloženě na efekt. Ale zase když běh se světlicí nočním lesem vypadá tak dobře... ()